IX Memoriał im. Kazimierza Bubuli

W czwartek 12 marca odbyły się już po raz dziewiąty zawody w narciarstwie biegowym upamiętniające trenera i działacza sportowego Kazimierza Bubulę. Ze względu na brak wystarczającej pokrywy śnieżnej w Wiśniowej zawody rozegrano na trasie narciarskiej w Białce Tatrzańskiej. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całego województwa. W poszczególnych kategoriach (rocznikach) zwyciężyli: Iwona Piekarz (G. Wiśniowa), Wiktor Czaja (GMS Zakopane), Patrycja Karciarz (G. nr 2 Biały Dunajec), Dawid Damian (G. Piątkowa), Weronika Bieniasz (G. Ciche nr 1), Dawid Zieliński (G. Ujście Gorlickie), Małgorzata Bajer (SP Wiśniowa), Robert Bugara (SP Kościelisko), Anna Nędza (SP Kościelisko), Adrian Kiełbasa (SP nr 1 Ptaszkowa), Daria Szkurat (SP Sękowa), Dominik Paniak (ZSPiG Ciche nr 1 SP). W klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum z Kościeliska, a za nim na kolejnych stopniach podium uplasowały się Gimnazja z Ujścia Gorlickiego i Cichego. Wśród szkół podstawowych na miejscu pierwszym stanęło SP Kościelisko wyprzedzając SP z Wiśniowej oraz ZSPiG Ciche nr 1.

Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Wiśniowa, LKS Wiśniowa-Osieczany, Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Myślenicach, MZLZS w Krakowie oraz firmę Hilltop Caps wręczyli zawodnikom wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach, dyrektor ZPO Wiśniowa – Krzysztof Głowacki oraz żona Kazimierza Bubuli – Irena.

Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy, MOS w Myślenicach, Urząd Gminy w Wiśniowej oraz LKS Wiśniowa-Osieczany.

Tekst: LKS Wiśniowa-Osieczany

Wprowadził ŁJ, 2015-03-16