Medalowy sezon LKS Wiśniowa – Osieczany.

Do bardzo udanych może zaliczyć sezon narciarski 2014/2015 klub LKS Wiśniowa-Osieczany. Przysłowiowy „worek z medalami” jako pierwsza rozwiązała Iwona Piekarz, która na Mistrzostwach Polski Młodzików w Ustrzykach Dolnych wywalczyła złoto na 3 km stylem klasycznym, a w generalnej klasyfikacji została trzecią zawodniczką mistrzostw. Na tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się również juniorki D: Małgorzata Bajer w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 5 miejscu a Natalia Szymoniak na 6. W drodze powrotnej z Ustrzyk, w przypadkowej restauracji cały klub oglądał transmisję z Mistrzostw Świata w Falun i trzymał mocno kciuki za koleżankę klubową Sylwię Jaśkowiec, która wraz z Justyną Kowalczyk wywalczyła brązowy medal w team sprincie. Dwa dni później Urszula Łętocha zdobyła trzy medale – dwa złote i srebrny na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, które odbywały się w Szelmencie w województwie podlaskim. Ula reprezentowała w tym roku również Polskę na Mistrzostwach Świata U23 oraz na Uniwersjadzie.

Na początku marca rozegrano Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadę w Biegach Narciarskich podczas których Iwona Piekarz wywalczyła złoto na 5 km stylem dowolnym i srebro na 3 km stylem klasycznym, a dwa srebrne medale na dystansie 2 km obydwoma stylami wywalczyła Małgorzata Bajer. W pierwszych szóstkach uplasowali się również Weronika Kaleta, Karolina Kaleta, Natalia Szymoniak, Kinga Dróżdż, a Gabriela Gdula została wybrana najlepszą z najmłodszych zawodniczek igrzysk.

W Mistrzostwach Województwa Małopolskiego rozegranych w Zakopanym po złoto sięgnęły Iwona Piekarz oraz Małgorzata Bajer, a brązowe medale wywalczyły Weronika Kaleta i Karolina Kaleta. W klasyfikacji generalnej szkół dziewczęta z Gimnazjum w Wiśniowej wywalczyły pierwsze miejsce, a dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej drugie.

Warto wspomnieć, że podczas ośmiu edycji Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich zawodnicy LKS Wiśniowa – Osieczany zdobyli 22 medale oraz liczne miejsca w pierwszych szóstkach.
- Cieszą nie tylko sukcesy podopiecznych, ale również coraz bardziej rozrastająca się grupa treningowa – mówi trenerka oraz prezes klubu LKS Wiśniowa – Osieczany Anna Bubula. - W tej chwili systematycznie trenuje i startuje na zawodach ok. 60 zawodników. Są to nie tylko dzieci i młodzież z Wiśniowej i Osieczan, ale również z Kasiny Wielkiej, Poręby i Drogini. To, że możemy się coraz bardziej rozwijać ułatwia dobra współpraca z Urzędem Gminy w Wiśniowej, bardzo przychylny stosunek dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej do naszej działalności oraz zaangażowanie rodziców.

Skoordynowanie wszystkich wyjazdów na zawody, często w tych samych terminach nie byłoby możliwe, gdyby nie szeroki sztab szkoleniowców. Młodymi narciarzami z klubu opiekują się oprócz pani prezes – Bogdan Łętocha, Elżbieta Muta oraz Irena Bubula.

To jeszcze nie koniec szans medalowych na ten sezon. W dniach 17-22 marca w Wiśle rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie klub będą reprezentować dwie wspaniałe i utytułowane zawodniczki – Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha.

Tekst: LKS Wiśniowa-Osieczany

Wprowadził ŁJ, 2015-03-16