Pomalujemy razem świat?

Umiejętność współpracy to dziś kluczowe zadania szkoły. Nie chodzi tylko o relacje uczeń-nauczyciel-uczeń. Wzajemne zrozumienie potrzeb i rozpoznanie oczekiwań to fundamenty zdrowego porozumienia. Nie bez znaczenia jest motywujący aspekt wspólnie podejmowanych aktywności. Warto również od samego początku procesu edukacyjnego uczyć dzieci, jak dobrze współpracować z innymi i dlaczego taka forma jest ważna. Kolejnym istotnym czynnikiem jest skuteczne zarządzanie współpracą. Do tego niezbędne są oczywiście odpowiednie narzędzia. Zagadnienia związane z pozytywnymi relacjami są częścią projektu edukacyjnego \"Przyroda pod lupą\".
Gazetka szkolna, blog, spotkania nieformalne to sprawdzone formy, które wdrażamy.
W miniony piątek odbyły się w Glichowie warsztaty twórcze. Uczestnikami były dzieci, nauczyciele, ale i mamy oraz babcie. Wspólnie malowano oznaki wiosenne tuż ... przed Świętem Kobiet.
Zrealizowane działanie można śmiało zaliczyć do dobrych praktyk edukacyjnych zespołu projektowego \"Przyroda pod lupą\".
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego sympatycznego wydarzenia, które koordynowały nauczycielki: pani Ewa Mirek-Sirignano i pani Iwona Wójtowicz

Wprowadził ŁJ, 2015-03-13