Spotkanie z matematyką

W dniu 19.02.15r. trzech uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Lipniku uczestniczyło w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas 4 - 6 małopolskich szkół podstawowych, którzy zechcieli poznać matematykę od innej, trochę nietypowej strony. Mimo, że jest to czas ferii i odpoczynku na warsztaty przybyło 190 uczniów. Wszystkich zebranych w imieniu władz uczelni uroczyście powitał dr Antoni Chronowski. W ramach zajęć uczniowie brali udział w interesujących grach i zabawach matematycznych rozwijających logiczne myślenie. Warsztaty były zorganizowane w 4 grupach - w każdej z nich można było uczestniczyć w innej zabawie matematycznej: origami, budowanie figur geometrycznych, zadania geometryczne, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek.

W tym roku byłam jedną z prowadzących te warsztaty. Odpowiadałam za łamigłówki matematyczne.

W drugiej części warsztatów uczniowie brali udział w bardzo ciekawym wykładzie pana dr Zbigniewa Powązki pt. „Czy tak – czy nie? dlaczego?”, w trakcie którego również rozwiązywali liczne łamigłówki, zagadki i odpowiadali na pytania.

Każdy z uczestników wrócił do domu z drobnymi upominkami ufundowanymi przez sponsorów i losował cenne nagrody, m.in. bilet wstępu do kopalni soli w Wieliczce.

Po warsztatach uczniowie zwiedzali uczelnię i wydział matematyki. Czas spędzony na Uniwersytecie Pedagogicznym dostarczył uczestnikom wielu ciekawych wrażeń i pokazał królową nauk jako tę, która pomaga zrozumieć świat.

Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy szóstej.

U. Kucała
Wprowadził ŁJ, 2015-02-25

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.