Księga, książka, książeczka

Lutowy piątek, trzynastego, okazał się obfitować w pozytywne wrażenia. Grupa dzieci wraz z opiekunami zaprosiła na spotkanie panią Antoninę Obuchowicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej. Dzieci przygotowały dla gościa specjalnego kilka niespodzianek, m.in. krótki program artystyczny z wierszykami, piosenką, opowiadaniami i mogły wspólnie odkrywać, na czym polega praca w bibliotece, w jaki sposób każdy z nas może wypożyczyć książki oraz co jeszcze dzieje się za drzwiami gminnej biblioteki. W ogromnym skupieniu dzieci słuchały, brały czynny udział w dyskusji, opowiadały o przeczytanych przez siebie ostatnio książkach oraz o tych, które czytają im ich rodzice. Pani Obuchowicz zaprezentowała wybrane ze zbiorów biblioteki książeczki, które warto znać. Następnie każdy uczestnik spotkania mógł je przejrzeć osobiście.

Grupa projektowa w ramach podziękowania za wspaniałą i pełną inspiracji żywą lekcję biblioteczną przygotowała także mały upominek dla gościa. Był to zestaw mini gier edukacyjnych wykonany techniką origami.

Książeczki mają format 3×3 cm i są zapakowane w zielony cukierek origami. Zestaw 4 gier, dla dowolnej liczby graczy składa się z łamigłówki językowej, matematycznej, startera do szalonych historyjek geograficznych i oczywiście gry przyrodniczej. Dołączona instrukcja jest tylko zachętą do własnych eksperymentów z wiedzą i umiejętnościami graczy. Zestaw kieszonkowy zmieści się w każdej torbie podróżnej i każdej kieszeni. Wiemy, że książka o kosmosie jest największym egzemplarzem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej. Od dziś do zbiorów dołączyła najmniejsza książeczka.

Wprowadził ŁJ, 2015-02-23