XIII Gminny Przegląd Dziecięcych Grup

Kolędniczych i Jasełkowych adresowany do przedszkolaków. W przeglądzie wzięło udział 5 grup przedszkolnych: z Węglówki, Lipnika i Niepublicznego Przedszkola w Wiśniowej oraz dziecięcy zespół regionalny „Mali Węglowianie”, działający przy KGW w Węglówce. Uczestnicy w swoich prezentacjach pokazali tradycyjne formy jasełkowe. Dzieci śpiewały różne kolędy, stare pastorałki oraz okolędowania i życzenia gospodarzom, natomiast „Mali Węglowianie” przedstawili tradycyjne jasełka węglowskie. Zespołowi towarzyszyła kapela ludowa.

Na scenie wystąpiło ponad 150 dzieci pięknie ubranych. Barwne stroje, ogrom aniołków, pasterzy, diabełków i innych jasełkowych postaci stworzyło niesamowite wrażenie dla widowni, która bardzo licznie przybyła na tegoroczny przegląd. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody i słodycze ufundowane przez GOKiS.

Dziękujemy nauczycielom i opiekunom grup za wielki wkład pracy, za zaangażowanie i kultywowanie dawnych tradycji. Mamy nadzieje że dzięki takim spotkaniom tradycja w gminie nie zaginie.

Wprowadził KS, 2015-01-19