Linia kolejowa z Krakowa do Tymbarku

Uprzejmie informuję że w sprawie budowy nowej linii kolejowej z Krakowa do Tymbarku i modernizacji linii z Chabówki do Nowego Sącza pojawiło się \"zielone światło\". Jak poinformowała Nas Rzecznik prasowy PKP PLK w pierwszym kwartale 2015 roku zostanie wybrany jeden wariant z dwóch wariantów trasy z Krakowa Podłęże - Szczyrzyc z odgałęzieniem do Tymbarku i Mszany Dolnej oraz zostanie wybrany jeden z wariantów z czterech wariantów modernizacji linii 104 z Chabówki - Nowy Sącz Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jest szansa , że za sześc lat pojedziemy z Krakowa w Beskid Wyspowy 45 minut. Nie muszę przekonywać jakie to będzie miało znaczenie dla rozwoju Regionu Beskidu Wyspowego i rynku pracy.
W załączeniu przesyłam relację TV 28 o planowanej inwestycji oraz z rozmowy z rzecznik PKP PLK .

pozdrawiam serdecznie

Czesław Szynalik