CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2014

Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM”, wspierającego wiśniowskie hospicjum domowe, po raz trzeci zorganizowali charytatywny kiermasz ozdób świątecznych z przeznaczeniem na pomoc hospicjum. Kiermasz odbył się w 3 parafiach: w Lipniku, Wiśniowej i Trzemeśni. W przygotowaniach oraz w przeprowadzeniu kiermaszu pomagało ok. 150 wolontariuszy, przede wszystkim z Gminy Wiśniowa i Trzemeśni, także osoby z Gruszowa, Dobczyc, Krzesławic, Drogini i Osieczan.

Jak co roku mogliśmy liczyć na życzliwość i pomoc społeczności szkół naszej gminy, zwłaszcza młodzieży z Wiśniowej, oraz dzieci i młodzieży z Lipnika. Nauczyciele wraz z wychowankami przez wiele miesięcy przygotowywali kartki i ozdoby na kiermasz, uczestniczyli we wspólnych warsztatach rękodzieła, a wreszcie pomagali w przeprowadzeniu kiermaszu w parafiach. Pod fachowym okiem pani Elżbiety Koniecznej i pani Bernadetty Kowalczyk, koordynujących wolontariat szkolny, powstało wiele ozdób na kiermasz. W tym roku na stoiskach można było nabyć m.in. wyroby wykonywane techniką decoupage (lampiony, bombki), malowane szopki, anioły, kartki świąteczne. Z kolei z rąk pani Urszuli Pieprzyk wychodziły najpiękniejsze stroiki. Do grona pomagających w przygotowaniu kiermaszu dołączyli w tym roku uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Dobczycach oraz ze szkoły w Krzesławicach. W przeprowadzenie kiermaszu w niedzielę 14 grudnia 2014 włączyło się ok. 100 wolontariuszy.

Kiermasz był bardzo udany. Oprócz zebranych pieniędzy – 14 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup karetki hospicyjnej, bardzo istotna była integracja naszej lokalnej społeczności, to, że robiliśmy coś razem, że miło i twórczo spędziliśmy czas. Doświadczaliśmy radości pomagania, dzielenia się swoim czasem, energią, talentem. Czuliśmy też niezwykłą więź z osobami, które podarowały swoje prace wykonane w domowym zaciszu. Najmłodszą wolontariuszką była 6 letnia Marcysia Bajer z Poznachowic Dolnych, która zarażała wszystkich entuzjazmem 

Z serca dziękujemy Wszystkim za okazaną nam życzliwość i polecamy się nadal Waszej pamięci.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 roku składamy najlepsze życzenia: niech ten czas świętowania będzie dla Was uroczysty, radosny, pełen pokoju i optymizmu na przyszłość.
Zarząd i Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „BĄDŹMY RAZEM”

Wprowadził ŁJ, 2014-12-29