Jesienne sukcesy uczniów ZPO Wiśniowa.

Sierpień
Pod koniec wakacji wzięliśmy udział w zawodach biegowych „Cross na Suchą Polanę”. Reprezentacja szkoły liczyła 32 uczniów. Zawody wygrali w poszczególnych kategoriach: Tomasz Woś, Eryk Stasiak, oraz Izabela Dudzik. Fotorelacja pod linkiem facebook.pl

Wrzesień
Na początku roku szkolnego został rozegrany kolejny Turniej „Orlik 2012” o Puchar Premiera Donalda Tuska. Drużyna ze szkoły podstawowej (kl. IV-V) zdobyła I miejsce, a dziewczęta II ulegając drużynie z SP Zasań. W kat. kl.VI i I kl. gim. chłopcy również wywalczyli I m a dziewczęta II.

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie w Biegach Przełajowych odbywających się w Myślenicach uczniowie ZPO zdobyli 8 medali. Złote medale wywalczyli: Julia Kus (kl.4), Małgorzata Bajer (kl.6), Iwona Piekarz (kl. III G.). Srebrny medal wywalczyli: Izabela Banach (kl.4), Grzegorz Kowal (kl.4) , Filip Trzepaczka (kl. 5) oraz Milena Stasiak (kl. III G.). Brąz zdobyła Emilia Krężelok (kl. III G.). Fotorelacja facebook.pl

Październik
W IX Biegach Przełajowych im. T. Stoszka w Myślenicach uczniowie ZPO stanęli na wszystkich stopniach podium w poszczególnych kategoriach. W kategorii Gimnazjum I m zajął Mateusz Woś, II m – Kamil Murzyn, III m - Bartłomiej Pieprzyk. Wśród dziewcząt wygrała Iwona Piekarz, II m zajęła Emilia Krężelok, III m Milena Stasiak. W kategorii SP wygrała Małgorzata Bajer, II m zajęła Izabela Dudzik, III m Gabriela Rokosz. Wśród chłopców wygrał Łukasz Murzyn, II m zajął Filip Trzepaczka a III Dominik Kaczmarczyk. Fotorelacja: facebook.pl
W Powiatowej Gimnazjadzie w Tenisie Stołowym drużyna chłopców w składzie Zbigniew Stalmach i Artur Dudzik wywalczyła III miejsce.
21 października w Białce Tatrzańskiej odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa MSZS i Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich. Szkoła Podstawowa zajęła 2 miejsce w rankingu generalnym Ligii, a pięcioro uczniów odebrało nagrody za czołowe miejsca w swoich kategoriach. I m – Iwona Piekarz, II m – Natalia Szymoniak, II m – Małgorzata Bajer, II m Filip Trzepaczka, III m – Ksawery Kowal. Szkoła Podstawowa została wyróżniona również statuetką za 12 m w Małopolsce we współzawodnictwie szkół. Fotorelacja:
facebook.pl

Listopad
W Powiatowej Gimnazjadzie Grup Tanecznych Cheerleders zespół POPCORN z gimnazjum wywalczył drugie miejsce. Skład grupy: K. Kus, A. Żądło, P. Żądło, N. Szymoniak, K. Jeleń, P. Jeleń, K. Kaczmarczyk, M. Stasiak, K. Baran, K. Kmak.
W II Biegu Dobczyckim zorganizowanym 20.11. w kategorii SP klasy I-III złoty medal zdobyła Eliza Maj a Eryk Stasiak zdobył srebro. W kat. SP kl. IV-VI Izabela Dudzik zwyciężyła, a Filip Trzepaczka był trzeci. W kat. gimnazjum Iwona Piekarz zajęła III m.
W Turnieju Tenisa Stołowego im. M.Ruska w Myślenicach Filip Trzepaczka zajął I m a Mariusz Kus był drugi. Wśród gimnazjalistów II m. zajął Zbigniew Stalmach a II Im. Artur Dudzik.

Grudzień
W Powiatowe Igrzyskach w Koszykówce Dziewcząt drużyna z SP w Wiśniowej zdobyła wicemistrzostwo ulegając w finale drużynie z Tenczyna. Skład drużyny to M. Bajer, G. Rokosz, A. Rynczak, M. Jasek, K. Tokarz, A. Kaczmarczyk, M. Jania, G. Kwiatkowska, K. Dudzik, K. Murzyn,B. Miśkowiec, N. Drab. Drużyna chłopców zajęła III miejsce. Skład drużyny to: A. Głąb, N. Murzyn, F. Trzepaczka, D. Kaczmarczyk, Ł. Murzyn, M. Rokosz, M. Mróz, K. Kowal, Sz. Kus, Sz. Murzyn.

W Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Raciechowicach drużyna z SP Wiśniowa zajęła II m. Skład drużyny: Ł. Murzyn, N. Murzyn, F. Trzepaczka, D. Kaczmarczyk, Sz. Kus, Sz. Murzyn, K. Kowal, O. Rokosz.
W Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Wiśniowej uczniowie ZPO Wiśniowa zajęli następujące miejsca: I m - G.Chlipała, II m - M.Kus, III m A.Chlipała, I m F. Trzepaczka, I m - I. Dudzik, II m - K. Dudzik, III m. - A. Drab, III m - D. Kaczmarczyk.
W listopadzie i grudniu rozegraliśmy eliminacje gminne i powiatowe w piłkę nożną w Turnieju Tymbarka w kat. U8, U10 i U12 dziewcząt i chłopców. Do trzeciego etapu przeszła drużyna dziewcząt U10 w składzie: E. Węgrzyn, E. Bajer, A. Paździo, M. Konieczna, Z. Kosałka, E. Maj, A. Murzyn.

Wprowadził ŁJ, 2014-12-29