LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany trzecim klubem w Polsce!

Wielki sukces w tym roku zanotował LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany. W rankingu posezonowym Polskiego Związku Narciarskiego znalazł się na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej ulegając jedynie takim potęgom jak AZS AWF Katowice i LKS „Poronin” Poroniec. Tak świetny rezultat to wynik przede wszystkim uzyskany dzięki Sylwii Jaśkowiec oraz naszych Juniorów: Urszuli Łętochy, Tomasza Garbienia, Mateusza Siatki, Maćka Łętochy, Seweryna Sutkowskiego i Anny Żółtak.
Bardzo dobre starty Sylwii w Pucharze Świata i na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi spowodowały, że od tego sezonu trenuje w teamie Justyny Kowalczyk pod okiem wybitnego trenera Aleksandra Wierietielnego. W lecie startowała z powodzeniem w Nowej Zeladii. Obecnie możemy oglądać ją w Pucharze Świata. Celem w tym roku są Mistrzostwa Świata w Falun i całe przygotowania są ukierunkowane na ten czas.

Nasi Juniorzy A – Ula i Tomek, reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. Ula trenowały cały rok pod okiem trenerów klubowych (Anny Bubuli i Bogdana Łętochy) wygrała ranking PZN Juniorek A i obecnie trenuje w Kadrze Młodzieżowej. Za nią pierwsze udane starty w Alpen Cup (5 miejsce, 22 miejsce). Nasi juniorzy A i B zdobyli 5 medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Zakopane 2014), a klub został sklasyfikowany na 4 miejscu w punktacji generalnej tych zawodów. Tomek w tym roku zrezygnował z kadry, ale ma zamiar dalej reprezentować nasz klub na zawodach ogólnopolskich.

Wśród młodszych kategorii na ogólnopolskiej arenie biegów narciarskich reprezentowali nas Iwona Piekarz, Milena Stasiak, Luiza Trzepaczka, Weronika Kaleta, Natalia Szymoniak, Małgorzta Bajer, Patrycja Jędrocha, Karolina Kaleta, Joanna Kopytek, Ksawery Kowal, Filip Trzepaczka, Dominik Kaczmarczyk. Największe sukcesy osiągnęła Małgorzata Bajer zdobywając srebro i brąz w Mistrzostwach Polski.

Oprócz wyżej wymienionych w różnych zawodach rangi wojewódzkiej startowało 35 osób. Przed nami kolejny sezon i mamy nadzieje że równie udany.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i mieszkańców gminy Wiśniowa (jak tylko spadnie śnieg) do spróbowania swoich sił w bieganiu na nartach. Zapewniamy profesjonalną opiekę oraz sprzęt. Informacje pod numerem tel. 508582600.

Wprowadził ŁJ, 2014-12-29