Choinka przy wigilijnym stole

W sobotę 6 grudnia na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbył się XII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych \"Choinka przy wigilijnym stole\". Otwarcia dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, objął on również patronat nad konkursem. W konkursie uczestniczyło między innymi Stowarzyszenie „Glichowianki „ z Glichowa wraz ze świetlicą Środowiskową. Panie ze Stowarzyszenia przygotowały potrawy na stół wiglijny, podały między innymi :
- rybę w galarecie
- pierogi z kapustą
- uszka grzybowe z barszczem czerwonym
- kapustę z grzybami
- kulebiaka
- sałatkę śledziową
- śledzie w zalewie
- świeży wiejski chleb
- krupy z grochem
- kompot z suszu oraz różnego rodzaju ciasta.
Dzieci ze Świetlicy Śrosowiskowej w Glichowie przygodtowały ozdoby na choinkę, która wykonana była w stylu lat sześciedziątych, dodatkowo również zaśpiewały kolędy, które umilaly degustacje posiłków przez oceniających XII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych \"Choinka przy wigilijnym stole\".
relacja iTV Myślenice

Wprowadził ŁJ, 2014-12-09