Barwy mojej Ojczyzny…

11 listopada 2014 r. w kościele parafialnym p. w. św. Jadwigi w Lipniku została odprawiona uroczysta Msza Św.za Ojczyznę. W kazaniu ks. J. Widur podkreślił uniwersalną wartość, jaką dla każdego człowieka, a zwłaszcza Polaka stanowi WOLNOŚĆ. Należy ją szczególnie doceniać, gdyż nadal żyjemy w czasach niespokojnych – m. in. walk toczonych na Ukrainie.

W drugiej cz. uroczystości młodzież szkolna z ZPO zaprezentowała montaż słowno – muzyczny będący swoistą podróżą przez wieki, znaczoną bólem i cierpieniem zrywów narodowościowych, wiodącą pokolenia Polaków do upragnionej i odzyskanej w 1918 r. wolności.

Wzruszająco zabrzmiały zarówno bliskie wszystkim słowa „Katechizmu polskiego dziecka” S. Bełzy, jak i wiersze mniej znanych poetów.

We wspólne świętowanie włączyły się: Drużyna harcerska „Śmiały” i Gromada Zuchowa „Radosne Ogniki” rozdając chorągiewki, kotyliony, okolicznościowe naklejki i plakietki.

Uroczystość, którą zaszczycił swą obecnością p. Dyr. ZPO – mgr inż. A. Skiba, została przygotowana pod kierunkiem p. M. Knapik i p. T. Bobowskiej. Dekoracją zajęły się: p. I. Jasek, p. Z. Woś – Biurowiec i p. U. Tułacz – Pieprzyk, a stroną wokalno – muzyczną p. J. Paszcz.

T.B.

Wprowadził ŁJ, 2014-11-19