Odblaskowa Szkoła z ITD

23 października w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej gościliśmy niezwykłych gości: Panią Inspektor Elwirę Jabłońską oraz Pana Inspektora Artura Ligęzowskiego z Inspekcji Transportu Drogowego.


Spotkanie zorganizowane zostało w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” , do którego nasza szkoła przystąpiła we wrześniu tego roku.


Podczas spotkania uczniowie klas I oraz II mieli możliwość poznać pracę Inspekcji Transportu Drogowego. Zapoznali się z głównymi zadaniami oraz działaniami prowadzonymi przez ITD. Zobaczyli ubiór i wyposażenie inspektora, a także - co wzbudziło niesamowitą ciekawość uczniów - samochód, jego wyposażenie oraz sygnały dźwiękowe. Każdy uczeń miał możliwość wejść do samochodu służbowego Inspektorów, zobaczyć od środka „biuro na kółkach”, założyć czapkę, dotknąć „lizaka” lub latarek.


Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się maskotka Inspekcji Transportu Drogowego – smok Tirek, który towarzyszył nam przez cały czas.


Bardzo ważną częścią spotkania było przypomnienie i uwrażliwienie uczniów na zasady bezpieczeństwa na drodze publicznej. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w której Tirek przypomniał naszym uczniom o zasadach poruszania się pieszego na drodze publicznej oraz o konieczności noszenia odblasków. Ta ostatnia część została mocno podkreślona przez naszych gości. Inspektorzy przypomnieli ponadto o bezpiecznych miejscach zabaw szczególnie zimą oraz o konieczności zapinania pasów.


Każdy uczeń biorący udział w spotkaniu otrzymał drobny upominek od naszych gości. Ponadto został ogłoszony konkurs plastyczny związany z tematyką spotkania. Prace można składać do 15 listopada.


Spotkanie bardzo podobało się wszystkim uczniom. Pytania zadawane Inspektorom oraz gromkie „DZIĘKUJEMY” świadczyły o dużym zainteresowaniu naszych uczniów.
Tak więc dziękujemy i „do szybkiego zobaczenia”.J. TrychtaWprowadził ŁJ, 2014-10-27

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.