Mistrzowie Kodowania i JUMIX w akcji

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (11-17.X.2014r.) uczniowie gimnazjum w Lipniku wzięli udział w warsztatach, podczas których poznawali podstawy programowania w języku wizualnym scratch.

Wiele krajów zgłosiło w tym roku swoje inicjatywy, jakie podejmują nauczyciele, pracownicy domów kultury czy świetlic środowiskowych. Także szkoła z Lipnika przyłączyła się ze swoją akcją. Grupa Mistrzów Kodowania z gimnazjum w Lipniku zaprosiła do pierwszego zadania w projekcie eTwinning \"JUMIX\" swoich rówieśników i ich opiekunów z Grecji, Niemiec, Chorwacji, Turcji i Polski i do wspólnej przygody z programem scratch. Celem zajęć było pokazanie, że kodowanie nie jest wiedzą tajemną i każdy chętny może opanować nowy język programowania. Aplikacja daje wiele możliwości - pozwala tworzyć gry, pokazy multimedialne, kartki, animacje poklatkowe, interaktywne historyjki i inne atrakcyjne formy. Podczas nauki kodowania uczestnicy uczą się także logicznego myślenia, analizowania sytuacji, współpracy i kreatywności. Link do wydarzenia w ramach \"code week\" jest tutaj.

Szkoła w Lipniku została zakwalifikowana we wrześniu do kolejnej edycji ogólnopolskiego programu MISTRZOWIE KODOWANIA, który jest inicjatywą edukacyjną mającą na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Projekt ten obejmuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. W ramach zajęć dzieci i młodzież uczą się programowania w intuicyjnym języku scratch, a nauczyciele biorący udział w programie korzystają z cyklu szkoleń prowadzonych przez ekspertów.

Opiekunami Mistrzów Kodowania w Lipniku są Zofia Hałas oraz Małgorzata Janik. Pod ich kierunkiem uczniowie będą poznawać możliwości scratch przez najbliższe tygodnie.

Polska edycja projektu Mistrzowie Kodowania realizowana jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

MJ

Wprowadził ŁJ, 2014-10-21

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.