Wiśniowa – region z historią

W konkursie zorganizowanym w ramach obchodów 70. Rocznicy Pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika wzięli udział uczniowie z klas III - VI szkół podstawowych w Glichowie, Lipniku i Węglówce oraz I-III gimnazjum z Lipnika i Węglówki. Laureatami zostały następujące osoby:
Kategoria: Szkoła Podstawowa
I miejsce: Ewelina Szewczyk, Węglówka
II miejsce: Aleksandra Gaweł, Węglówka
III miejsce: Magdalena Cieżak, Weglówka
Wyróżnienie dla Magdaleny Murzyn z Lipnika
Kategoria: Gimnazjum
I miejsce: Justyna Ślósarz, Węglówka
II miejsce: Klaudia Urbanik (Lipnik) i Wioletta Obajtek (Węglówka)
III miejsce: Gabriela Tokarz, Węglówka
Kategoria: Obraz olejny
I miejsce: Katarzyna Stalmach, Lipnik
II miejsce: Joanna Dziadkowiec, Lipnik
III miejsce: Justyna Irzyk, Lipnik

W Zespole Placówek Oświatowych w Lipniku zorganizowana została wystawa pokonkursowa prac wszystkich uczestników biorących udział w konkursie. Na sztalugach przy głównym wejściu do szkoły umieszczone zostały nagrodzone i wyróżnione prace uczniów, druga część ekspozycji znajduje się na pierwszym piętrze. Młodzi twórcy zastosowali różne techniki plastyczne. Do wykonania prac użyto i zestawiono w kompozycjach artystycznych wiele materiałów, np. kolorowe wycinanki, bibuła, tasiemki, drewno, płótno . Celem konkursu, jak i wystawy jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży, rozbudzanie wyobraźni i inspirowanie oraz prezentacja oryginalnych prac szerszemu gronu odbiorców.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych odbędzie się w dniu 17 września o godz. 10.15 w Zespole Placówek Oświatowych w Lipniku.
Wystawę będzie można zwiedzać do 30.09. 2011r. w godzinach pracy Szkoły w Lipniku.
Oprac. MJ

Wprowadził ŁJ, 2014-09-15