GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 23 maja br. w został po raz pierwszy przeprowadzony Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla nauczania zintegrowanego. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Lipniku. Wzięło w nim udział 17 uczestników - najlepszych anglistów ze szkół z Wiśniowej, Lipnika, Węglówce i Kobielnika. Przybyli goście, po serdecznym powitaniu, z zainteresowaniem obejrzeli salę i szkołę, w której mieli rozpocząć swoje zmagania. Zdążyli również poznać kolegów i koleżanki z innych szkół. Było to dla nich nowe przeżycie, które z pewnością zaowocuje wzajemną sympatią i pozytywną rywalizacją. Następnie pod okiem nauczycielek języka angielskiego – pani Beaty Biel i pani Agnieszki Kaczmarczyk - uczniowie przystąpili do wykonania zadań konkursowych sprawdzających słuchanie, czytanie ze zrozumieniem, słownictwo i wiedzę o Wielkiej Brytanii. Okazało się, że rywalizacja była niezwykle zacięta, gdyż uzyskane miejsca różnił wynik jednego punktu, a nawet zdarzały się identyczne rezultaty, co świadczy o wyrównanym poziomie uczestników. Zwycięzcą został uczeń ze Szkoły Podstawowej w Glichowie – Adrian Michalik; tuż za nim uplasowali się uczestnicy z Wiśniowej i Lipnika: Tomasz Woś i Mateusz Pieprzyk; trzecią lokatę natomiast uzyskała uczennica z Węglówki: Natalia Olesek. Mimo, że nie każdy mógł zająć miejsca na podium, to należy zauważyć że wszyscy zostali zwycięzcami, osiągając znakomite wyniki. Ponadto uczestnicy zostali nagrodzeni książkami do nauki języka angielskiego ufundowanymi przez wydawnictwo Pearson, pamiątkowym dyplomem i słodkim co nieco. Pożegnaniu towarzyszyła deklaracja „rewanżu” na następnym konkursie językowym.
EM

Wprowadził ŁJ, 2014-05-28