Trwają wielkie przygotowywania do obchodów wielkiego jubileuszu

W tym roku Glichów – mała wioska położona w gminie Wiśniowa obchodzi piękny jubileusz 750-lecia. Z tej okazji, 15 sierpnia, szykuje się wielka feta!

Aby móc ogarnąć wszystkie sprawy związane z organizacją tego wydarzenia, powołano specjalny komitet, który składa się z 6 osób – mieszkańców Glichowa, reprezentujących różne organizacje. Funkcję przewodniczącego pełni sołtys wsi Jan Topa.
Uroczystość została zaplanowana na 15 sierpnia i odbędzie się wspólnie z obchodami święta plonów i święta kołacza. Rozpocznie ją msza święta polowa przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Glichowie (godz. 14.00), przy którym obecnie trwają prace budowlane altany – sceny wielofunkcyjnej. Również przy budynku OSP zostanie postawiony obelisk wraz z „kapsułą czasu” upamiętniający obchody tej uroczystości. Ponadto, na pamiątkę obchodów tego jubileuszu zostanie wydany folder zawierający m.in. opis historyczny naszej wsi, którego bezinteresownym opracowaniem merytorycznym i graficznym zajęła się głównie Pani Beta Wilk – mieszkanka wsi Glichów.

Mamy listę gości ale niestety, nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich. Dlatego poprzez media – już teraz – zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z naszą wioską, mieszkali tutaj, byli przejazdem lub jest im ona bliska z innych względów. Mieszkańcy wsi, Rada Sołecka, druhowie OSP, panie KGW oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Glichów i okolic bardzo sumiennie włączyli się we wszystkie prace związane z organizacją obchodów tego pięknego jubileuszu. Podjęliśmy się budowy sceny wielofunkcyjnej, która jest niezbędna przy organizacji tego wydarzenia i której od dawna brakowało mieszkańcom przy organizacji innych wiejskich imprez. Z uwagi na bardzo ograniczone środki finansowe, wszystkie prace budowlane wykonywane są w czynie społecznym. Zdaję sobie sprawę, że wolny czas dla każdego jest rzeczą cenną. Tym bardziej cieszy fakt, iż znaleźli się chętni, którzy potrafią go w bezinteresowny sposób poświęcić dla dobra naszej społeczności wiejskiej. Już teraz dziękuję wszystkim zaangażowanym w prace mieszkańcom. Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy Wiśniowa, na czele z Panem Wójtem Wiesławem Stalmachem – za okazane wsparcie finansowe oraz pomoc w sprawach organizacyjnych. Ponadto, w organizację naszego święta zaangażowało się wiele osób nie związanych z naszą wioską. Za każdym razem, kiedy zgłaszaliśmy prośbę udzielenia nam wsparcia finansowego bądź rzeczowego, nie spotkaliśmy się z odmową. Za każdą, nawet najmniejszą pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni. – mówi sołtys Jan Topa.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania obiecując wspaniałą zabawę. Miejmy więc nadzieję, że pogoda, która latem potrafi być kapryśna – dopisze i pozwoli w pełni cieszyć się obchodami tego jubileuszu.

Opr. i zdj. UB

Wprowadził ŁJ, 2014-05-25