Straszydła w Wiśniowej

31 października 2012 r. w ZPO w Wiśniowej obchodzono „Straszydła 2012”, święto Halloween. Pomysłodawcą imprezy był samorząd szkoły podstawowej. Brali w niej udział wszyscy uczniowie zespołu. Zabawa rozpoczęła się o godz. 10.00.

Na początku uczniowie razem ze swoimi wychowawcami przebrali się w różne ciekawe, a przy tym straszne stroje, które wcześniej zostały pieczołowicie przygotowane. Wiele z nich mroziło krew w żyłach. Myślę głównie o przebraniach wampirów, bestii rodem z horroru, czarownic, duchów i wielu innych. Wszystkie te straszne mary snuły się groźnie po korytarzach naszej szkoły. Po godz. 10.00 specjalna komisja w składzie: mgr Tomasz Lichoń (opiekun Samorządu Uczniowskiego SP),przewodnicząca samorządu SP Patrycja Żądło oraz niezależny obserwator Bartłomiej Pieprzyk z klasy 6b, rozpoczęła obchód po salach, aby wybrać najstraszniejszą klasę. Rywalizacja dotyczyła przebrań oraz wystroju sali i była bardzo zacięta. Śmiertelnie przerażone jury przyznało I miejsce klasie 5b, której wychowawcą jest mgr Monika Wójtowicz. Nagrodą była wspaniała sesja zdjęciowa.

Na zakończenie święta około godz. 12.00 odbył się mrożący krew w żyłach przemarsz wszystkich straszydeł po szkole. Po tej oficjalnej paradzie wszyscy rozeszli się do swoich klas i około godz. 12.30 zabawa się zakończyła.

Myślę, że zorganizowanie tej uroczystości zasługuje na pochwałę. Wszyscy świetnie się bawili. Chciałabym, aby takich imprez było więcej.

Tekst: Karolina Pałka, 6b, Monika Wójtowicz

Na fotografii poniżej zwycięska klasa 5b.

Wprowadził PT, 2012-12-03