V Piknik Paralotniowy

W dniu 9 września 2012. zorganizowany został przez Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego we współpracy z Gminą Wiśniowa V Piknik Paralotniowy w Wiśniowej.

Corocznie organizowany w Wiśniowej Piknik Paralotniarski na stałe wpisał się w kalendarz imprez nie tylko osób profesjonalnie uprawiających ten sport ale także ludzi nie związanych bezpośrednio z paralotniarstwem. Na tegorocznym pikniku atrakcji nie zabrakło. Szczególnie widowiskowe okazały się ewolucje wykonywane na paralotni z napędem nisko nad ziemią – pokaz dał wicemistrz Polski Kamil Mańkowski. Emocjonujące okazał się też konkurs na celność lądowania – zwycięzcą okazał się Piotr Nowakowski. Ponadto w programie imprezy znalazły się konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria – do wygrania lot w tandemie oraz pokazy sprzętu wraz z instruktarzem. Następny piknik już za rok.

Więcej fotografii z wydarzenia zobaczyć można tutaj --->>>

Tekst: PT

Fotografie: Paweł Stożek