2 turnieje – ten sam scenariusz

Od kilku lat reprezentacje dziewcząt i chłopców UKS „Andrusy” Lipnik uczestniczą w turniejach PZPN: Turniej im. Marka Wielgusa dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych oraz Turniej „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku” dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych.

W tegorocznej, już 17 edycji Turnieju im. Marka Wielgusa, zawodniczki z Lipnika zajęły I miejsce w etapie powiatowym, a 22 maja wzięły udział w Finale Wojewódzkim w Zakliczynie k. Tarnowa.

W eliminacjach grupowych drużyna dziewcząt UKS „Andrusy” Lipnik pokonała drużyny: SP Słopnice i UKS „Sobolik” z Sobolowa. W ćwierćfinale Andruski wygrały 3 : 2 z SP Zakliczyn, w półfinale z wynikiem 4 : 1 pokonały UKS „Lisek” Lisia Góra. W finałowym meczu przegrały aż 4 : 0 z UKS „Meritus” Brody. Na wynik ostatniego meczu decydujący wpływ miało zmęczenie zawodniczek z Lipnika, które ostatnie 3 mecze rozgrywały jeden po drugim.

Skład drużyny: Wiktoria Zabłocka, Klaudia Bugaj, Paulina Burkat, Joanna Dziadkowiec, Katarzyna Stalmach, Zuzanna Tokarz, Weronika Dziadkowiec, Karolina Pawlikowska / SP Lipnik /, Natalia Topa, Maria Topa / SP Zasań /.

W XII Turnieju „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku” dla drużyny dziewcząt z Lipnika powtórzył się ten sam scenariusz rozgrywek. Andruski wygrały etap powiatowy w Myślenicach, a 31 maja uczestniczyły w Finale Wojewódzkim w Tymbarku. W eliminacjach grupowych pokonały wysoko drużyny: SP Gołaczewy 9 : 0 i SP Tymbark 10 : 0.

W ćwierćfinale z SP Staszówką wynik 2 : 1 dla Andrusów, w półfinale wygrały z UKS Lisek Lisia Góra 1 : 0. Przegrały tylko mecz finałowy z SP Jelną 4 : 2.

Skład drużyny: Wiktoria Zabłocka, Małgorzata Toczek, Klaudia Bugaj, Aleksandra Knapik, Gabriela Mochel, Wioletta Świerszcz, Natalia Kirzeniewska / SP Lipnik /, Patrycja Jania / SP Czasław /, Natalia Topa, Karolina Bednarz, Anna Urbańska, Gabriela Łotocka / SP Zasań /.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim turnieju wyróżniono najlepszych zawodników – najlepszą bramkarką uznano Wiktorię Zabłocką, zawodniczkę Andrusów.

Tekst: trener Jarosław Szewczyk
Więcej fotografii z wydarzenia zobaczyć można tutaj ->>

Wprowadził PT, 2012-06-11