„Dzieci z Bullerbyn” obchodzą swoje święto w Szkole Podstawowej im. W. Orkana w Wiśniowej

Jak co roku od 7 lat nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” . Biblioteka Szkolna i Świetlica Szkolna promują czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży, włączając się w tę akcję. Finał całorocznego czytania odbył się 1 czerwca w Dniu Dziecka.

W tym roku szkolnym 2011/2012 uczniowie kl I-III zgodnie wybrali z wielu proponowanych książek, książkę „Dzieci z Bullerbyn”. Akcję rozpoczęliśmy w październiku 2011 roku. Czytanie odbywało się w każdy wtorek i piątek w świetlicy szkolnej. Uczniowie cotygodniowe spotkania mocno przeżywali z bohaterami wioski Bullerbyn. Tegoroczną akcję uroczyście rozpoczął sam pan dyrektor – mgr Krzysztof Głowacki. Dużo radości sprawiało też dzieciom oglądanie filmu o losach bohaterów. Mogli śmiać się i razem z nimi przeżywać ich przygody.

Swoje uczucia i wrażenia z czytanej książki i z oglądanego filmu przelali na prace plastyczne, makiety związane z konkursem na zakończenie akcji.
W tym roku uczniowie złożyli 37 pięknych prac plastycznych i 11 makiet wykonanych różnymi technikami. Widząc oddawane prace cieszy nas fakt ,że w życie szkolne swoich pociech włączają się rodzice i za to im serdecznie dziękujemy.

Wpisany w kalendarz uroczystości szkolnych Dzień Dziecka połączony z akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom” i z „Dniem Dni Oświaty Książki i Prasy” daje wiele radości ale też wiele pożytku. Zachęcamy do czytania ,promujemy czytelnictwo, uczniowie angażują się w życie biblioteki. Na zakończenie zabaw, konkursu wpleciona jest pogadanka o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji szkolnych, którą wygłosiła pani mgr Małgorzata Kot.

Kończąc, dziękujemy sponsorom za nagrody, gościom i uczniom kl. I-III za uczestnictwo i wspaniałą zabawę, wychowawcom kl. I-III za przygotowanie klas, a szczególnie rodzicom za to, że w natłoku obowiązków znajdują czas by pomóc dzieciom w pracach dodatkowych (nieobowiązkowych).

DZIECI OTRZYMAŁY SKROMNE UPOMINKI, DUŻO RADOŚĆI - MY UŚMIECH TYCH DZIECI. ZACHĘCAMY DO CZYTANIA - NAPRAWDĘ WARTO!

Więcej fotografii z wydarzenia zobaczyć można tutaj ->>
Tekst: Cecylia Marcisz

Wprowadził PT, 2012-06-11

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.