Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 12.04.2012r. W Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którego organizatorami byli: Urząd Gminy Wiśniowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Celem organizowanego turnieju było pogłębienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej.
W turnieju wzięły udział wytypowane przez szkoły 3-osobowe uczniowskie drużyny.
Do rywalizacji zgłosiły się następujące zespoły:

Kat. Szkoły Podstawowe:
1. ZPO Wiśniowa (Konieczny Roman, Stalmach Zbigniew, Kus Kamila)
2. ZPO Lipnik (Kowal Konrad, Nieckula Mateusz, Bugaj Katarzyna)) 3. ZPO Kobielnik (Habieda Paweł, Kosek Sebastian, Murzyn Mariusz) 4. ZPO Glichów ( Iszczuk Kajetan, Dudzik Artur, Łukasik Kamil)
Kat. Gimnazja:
1. ZPO Lipnik (Bajer Tomasz, Rokosz Janusz, Obajtek Marcin)
2. ZPO Wiśniowa (Sutkowski Seweryn, Rokosz Maria, Kus Klaudia)

Zgodnie z regulaminem turnieju, eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy polegał na rozwiązaniu w ciągu 40 minut testu z wiedzy o ruchu drogowym, na który składało się 25 pytań teoretycznych. Drugi etap miał charakter praktyczny i zdecydowanie był bardziej widowiskowy . Każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód jadąc rowerem.

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:
1 miejsce – ZPO Wiśniowa
2 miejsce – ZPO Kobielnik
3 miejsce – ZPO Lipnik
4 miejsce – ZPO Glichów

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół gimnazjalnych przedstawia się następująco:
1 miejsce – ZPO Wiśniowa
2 miejsce – ZPO Lipnik

Po zakończeniu praktycznego etapu turnieju komitet organizacyjny wraz z Przedstawicielem Urzędu Gminy Wiśniowa panią mgr Jolantą Wolak dokonał uhonorowania laureatów gminnych eliminacji. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary a także nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy Wiśniowa.

Tekst: GOKiS Wiśniowa

Wprowadził PT, 2012-05-25