Apoloniusz Tajner w Wiśniowej

W świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej 10 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie bogatego w sukcesy sezonu narciarskiego LKS Hilltop Wiśniowa - Osieczany. Spotkanie z trenerami, zawodnikami i ich rodzicami zaszczycił obecnością prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legendarny trener Adama Małysza Apoloniusz Tajner.

Przybył także starosta Józef Tomal, wójt gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach, wiceprezes Zarządu Małopolskiego LZS Jacek Kucybała i sekretarz Józef Regulski oraz słynni trenerzy narciarstwa biegowego Śnieżki Karpacz i Szkoły Mistrzostwa Sportowego Stanisław i Dorota Michoń. Bogdan Łętocha, wiceprezes klubu, znakomity trener, wychowawca wielu młodzieżowych mistrzów Polski w narciarstwie biegowym przedstawił historię klubu i niezwykle bogaty w sukcesy tegoroczny sezon, który zamknął się czterema medalami Mistrzostw Polski: złotym i brązowym Mateusza Siatki, srebrnym Marioli Batko, srebrnym w sztafecie, który wywalczyły Milena Stasiak, Patrycja Jędrocha, Luiza Trzepaczka, Iwona Piekarz. Mistrzyni Polski juniorów, reprezentantka kadry narodowej Polski juniorów Urszula Łętocha i zawodnik Jakub Piekarz wręczyli pamiątkowy puchar i dyplom od zawodników odkrywcy talentów i świetnemu trenerowi Stanisławowi Gubale (na zdjęciu). Prezes klubu Anna Bubula podsumowała dorobek sportowy utalentowanych zawodników i zawodniczek prezentując także filmy ze zgrupowania w Norwegii i Mistrzostw Polski w Wiśle Kubalonce. Prezes Apoloniusz Tajner witany gromkimi brawami dziękując za zaproszenie podkreślił:
- Po ciężkiej pracy tych młodych zawodników widać, że można osiągać sukcesy, trzeba w nie wierzyć i iść krok po kroku. Gratuluję tych znakomitych wyników. Cieszy fakt, że klub potrafi tak dobrze współpracować z lokalnymi władzami samorządowymi, wciąga w swoją pracę rodziców, sponsorów.

Prezes oznajmił, że na jego wniosek Urszula Łętocha otrzyma stypendium z Fundacji im. Feliksa Stamma, które będzie przeznaczone na jej dalsze szkolenie, a trenerzy klubu sprzęt narciarski od PZN.

Starosta Józef Tomal, wójt Wiesław Sta1mach i wiceprezes Małopolskiego LZS Jacek Kucybała akcentowali rangę sukcesów sportowych klubu Wiśniowa - Osieczany, który jest sportową wizytówką regionu, docenili fakt, że obecność prezesa PZN jest dowodem na to, że związek dostrzega takie małe ośrodki narciarskie jak Wiśniowa i Osieczany, które stały się kuźnią wielkich talentów na miarę olimpijki Sylwii Jaśkowiec. W Jej imieniu Bogdan Łętocha przekazał pozdrowienia i gratulacje.

Wzruszającym momentem było wręczenie medalu 65-lecia Zrzeszenia LZS dla Ireny Bubuli (na zdjęciu), która wraz z nie żyjącym już mężem Kazimierzem rozpoczynając w 1978 roku pracę pedagogów i trenerów w Wiśniowej wychowali wielu Mistrzów Polski, w tym Sylwię Jaśkowiec i są symbolem pracy trenerskiej w tej miejscowości. Prezes Apoloniusz Tajner na ręce wójta Wiesława Stalmacha wręczył pamiątkowy, okolicznościowy medal Adama Małysza w dowód uznania za pomoc w rozwoju narciarstwa.

Tekst: Gazeta Myślenicka, Czwartek 19 kwietnia 2012r.

Wprowadził PT, 2012-05-25