"40-latki" z Wiśniowej najlepsze w Stróży

Wspaniała wałka o każdy punkt, z szacunkiem dla przeciwnika była widoczna w każdym meczu VI Powiatowego Tmnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Pcim. Zawody rozegrane w hali sportowej w Stróży zakończyły się zwycięstwem zespołu ,,40-latków" z Wiśniowej, który w decydującym spotkaniu pokonał TKKF ,,Beko" Pcim.

Sześć drużyn mieszanych (dwie kobiety na boisku) rozpoczęły rywalizację o godzinie 9 rano. Emocjonujące spotkania trzymały w napięciu przez cały. czas rozgrywek. Zawody trwające ponad 9 godzin pokazały, że z kondycją uczestników turnieju jest całkiem dobrze. Pomimo dużej dawki spotkań siatkarskich uśmiech i radość po zdobyciu punktu gościła na twarzach uczestników do samego końca.

Turniej przeprowadzono systemem ,,każdy z każdym". Oznaczało to, że drużyny musiały rozegrać po pięć spotkań. Mecze składały się z dwóch setów, niezależnie czy kończyły się zwycięstwem 2:0 czy remisem l: 1. Walka o końcowy sukces rozegrała się między ,,40-latkarni" a Pcim ,,Beko". Pcimianie do zwycięstwa w turnieju potrzebowali wygrać jednego seta. Natomiast team z Wiśniowej musiał wygrać 2:0, bo wcześniej podzielił się punktami ekipą ZSTE Myślenice. W pierwszym secie dominacja drużyny ,,40-latków" była przegniatająca. W drugim walka o każdy punkt spowodowała że emocje sięgnęły zenitu. W decydujących sytuacjach więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Wiśniowej i tym samym to ona zdobyła Puchar Wójta Gminy Pcim. Triumfatorzy wystąpili w składzie: Elżbieta Gablankowska, Katarzyna Mardaus, Monika Gablankowska, Paweł Iszczuk, Marian Rokosz, Michał Czepiel i Paweł Jasek (kapitan).

Po zakończeniu zmagań wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Pierwsza trójka turnieju również pamiątkowe medale, które zostały wręczone przez radnego wojewódzkiego Jarosława Szlachetkę w towarzystwie dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu, Justyny Urban.

Klasyfikacja końcowa VI Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Pcim: 1. ,,40-latki" z Wiśniowej. TKKF ,,Beko" Pcim, 3. ZSTE Myślenice,4. ,,AZS" Myślenice, 5. KBS Pcim, 6. ,,EKLER" Baranówka.

W sobotę 26 maja (od godz. 8:00 ) br. miejscem następnej konfrontacji w/w drużyn, będzie hala sportowa w Wiśniowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków sportu do przybycia na zawody oraz kibicowania zawodnikom.

Tekst: Gazeta Myślenicka, Czwartek 19 kwietnia 2012r.

Wprowadził PT, 2012-05-25