KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO- 4 FINALISTÓW Z WIŚNIOWEJ

Jak co roku w Stadnikach, w lutym odbył się Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szóstoklasistów.
W rywalizacji brali udział uczniowie z Gminy Wiśniowa, Dobczyce i Siepraw. Tradycją lat ubiegłych uczniowie musieli pokonać kilka etapów na drodze do finału. Początkowo były to eliminacje na szczeblu szkolnym, w których nauczyciele wybierali reprezentantów danej placówki. Kolejnym etapem były eliminacje pisemne, które odbyły się 28.02.2012r. w Szkole Podstawowej w Stadnikach. Uczniowie mieli za zadanie sprostać czterem testom: ze słuchania ze zrozumieniem, odbioru tekstu czytanego, gramatyki oraz słownictwa. Szkołę Podstawową w Wiśniowej reprezentowała w tym roku czwórka uczniów: Patrycja Murzyn, Zofia Oknińska, Katarzyna Dominik i Marcin Tokarz.

Cała czwórka świetnie poradziła sobie na etapie pisemnym i dzięki temu Szkołę Podstawową w Wiśniowej w finale reprezentowały aż 4 osoby. 29 marca uczestnicy rywalizowali na etapie ustnym. Ich zadaniem było przedstawienie prezentacji na wcześniej wylosowany temat z zakresu historii i kultury Stanów Zjednoczonych np: Grand Canyon, Public Holidays in the USA, Christopher Columbus, Sports in the USA. Następnie uczniowie musieli odpowiedzieć na 4 pytania komisji. Stawka konkursu była bardzo wysoka. Finaliści walczyli o wycieczkę zagraniczną do Lwowa. Nasza uczennica Patrycja Murzyn została laureatką tego konkursu, zajmując 5 miejsce i dzięki temu w nagrodę w maju wyjedzie na kilkudniową wycieczkę na Ukrainę. Patrycja, Zosia, Kasia i Marcin wspaniale reprezentowali naszą szkołę na wszystkich etapach. Jesteśmy z nich bardzo dumni i serdecznie im gratulujemy!

Dnia 19 kwietnia 2012 roku w Gimnazjum w Dobczycach miało miejsce wręczenie nagród finalistom i laureatom Międzygminnego konkursu. Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Wójtem Wiesławem Stalmachem.

Opracowała:
Paulina Dominik-Kowal

Na fotografii poniżej: od prawej: Patrycja Murzyn, Katarzyna Dominik, Zosia Oknińska, Marcin Tokarz

Wprowadził PT, 2012-04-27