Otwarcie Kompleksu Sportowego w Wiśniowej w ramach programu „MOJE BOISKO - ORLIK 2012"

W dniu 1 grudnia 2011 r. o godz. 14.00 na Hali Sportowej w Wiśniowej odbyło się uroczyste otwarcie Kompleksu Sportowego w Wiśniowej w ramach programu „MOJE BOISKO - ORLIK 2012\". Otwarcia dokonał wójt gminy Wiśniowa – Pan Wiesław Stalmach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych powiatu, przedstawiciele organizacji sportowych, radni, sołtysi oraz dyrektorzy placówek oświatowych z gminy Wiśniowa.

Budowa obiektu trwała cztery miesiące, a jego koszt wyniósł ponad 1 mln zł. Głównym wykonawcą było Konsorcjum NM Group sp. z o.o. wraz z Bujakowski Sp. z. o. o.. Oprócz boiska piłkarskiego pokrytego sztuczną murawą wykonano boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej oraz budynek sanitarno-szatniowy. W budynku przewidziano pomieszczenia na magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego, pomieszczenie dla trenera, szatnie oddzielne dla każdej płci lub drużyny wraz z łazienkami, sanitariat dla osób niepełnosprawnych oraz WC ogólnodostępne. W ramach inwestycji wykonano ponadto nowe oświetlenie oraz ścieżki komunikacyjne z kostki brukowej betonowej.

Nowo powstałe obiekty są ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców powiatu myślenickiego, a szczególnie dla dzieci i młodzieży. Zrealizowana inwestycja przyczyni się do poprawy zaplecza sportowego w gminie Wiśniowa.

Więcej fotografii z wydarzenia zobaczyć można tutaj --->>>

FAKTY:
Koszt całkowity inwestycji: 1 037 474,47 zł