Informacja Turystyczna już działa!

21 listopada o godzinie 10.00 w budynku Bibliotece Publicznej w Wiśniowej nastąpiło oficjalne otwarcie jednostki Informacji Turystycznej, działającej w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Uroczystego otwarcia jednostki IT dokonał Witold Latusek - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wójt Gminy Wiśniowa - Wiesław Stalmach.

Gmina Wiśniowa, jako jeden z 25 partnerów uczestniczy w projekcie Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Priorytet 3 „Turystyka i Przemysł kulturowy" Działanie 3.1 „Rozwój infrastruktury turystycznej".

Projekt MSIT powstał w odpowiedzi na oczekiwania turystów zwiedzających województwo małopolskie. Dzięki niemu zaplanowanie wycieczki, weekendu czy urlopu w Małopolsce stanie się łatwiejsze niż do tej pory. Placówki objęte systemem zostały uruchomione w najważniejszych miejscowościach turystycznych Małopolski, m.in. w: Krakowie, Tarnowie, Wadowicach, Oświęcimiu, Zakopanem, Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju. Jednostki IT działające w ramach MSIT zlokalizowane są w miejscach łatwo dostępnych dla turystów, w centrach miast lub obok atrakcji turystycznych regionu. Wszystkie jednostki działające w ramach MSIT odznaczają się jednorodną aranżacją wnętrz i wyposażeniem, stanowiąc rozpoznawalny element marki MSIT.

W celu stworzenia spójnego systemu informacji turystycznej utworzono sieć 34 jednostek IT, połączonych zintegrowanym systemem informatycznym. Korzyści wynikające z systemu to przede wszystkim wysoka jakość obsługi turystów, osiągana przez dostarczenie kompleksowej informacji oraz wzrost liczby osób korzystających z usług informacji turystycznej poprzez zwiększenie dostępności informacji, również dla osób niepełnosprawnych. Warto zaznaczyć iż pracownicy punktów informacji turystycznej przeszli kompleksowe szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi turysty. Jednostki IT dysponują szerokim katalogiem materiałów informacyjnych o Małopolsce (18 tytułów wydawnictw, 7 wersji językowych, 2,5 min nakładu). Głównym założeniem projektu jest, aby w całym regionie wszystkie jednostki IT pracowały według jednolitych, wysokich standardów obsługi turysty. Przy głównych atrakcjach turystycznych Małopolski stanęło blisko 90 tablic informacyjnych. Przy drogach wojewódzkich oraz powiatowych zamontowano ponad 150 turystycznych znaków drogowych zachęcających turystów do zwiedzania atrakcji małopolski.

Więcej fotografii z wydarzenia zobaczyć można tutaj --->>>

Jednostka IT w Wiśniowej - dofinansowanie z MRPO: 72 864,90 zł
- prace budowlane 23 220,84 zł