Pilna informacja

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiśniowej, poszukuje od zaraz osoby realizującej usługi opiekuńcze na terenie Gminy Wiśniowa.
Charakter umowy: umowa zlecenia.
Pomoc usługowa realizowana będzie w miejscu zamieszkania podopiecznego, trzy razy
w tygodniu po dwie godzinny dziennie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu 517-504-857 lub osobiście w siedzibie Ośrodka tj. budynek Urzędu Gminy Wiśniowa (Dziennik Podawczy, pok. nr 7, I piętro) w godzinach:
poniedziałek: 8:30 – 16:30
wtorek-piatek: 7:30 – 15:30

Ogólny zakres wykonywanych czynności:
- pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych (tj. przygotowanie bądź dostarczenie posiłków i pomoc w ich spożyciu, palenie w piecu, przynoszenie węgla, wody, zamawianie wizyt lekarskich, zakup leków, nadzór w przyjmowaniu leków, zabiegi zlecone przez lekarza, zakup artykułów spożywczych i innych artykułów niezbędnych w gospodarstwie, motywowanie do samodzielności w wykonywaniu czynności samoobsługowych),
- pomoc w zaspokajaniu potrzeb higieniczno-sanitarnych (tj. mycie, kąpiel, czesanie i ubieranie chorego, pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, utrzymanie w czystości otoczenia podopiecznego, zmiana bielizny osobistej i pościelowej, dokonywanie bieżących porządków w używanej przez podopiecznego części mieszkania, utrzymywanie w czystości sprzętu sanitarnego /miednicy, kaczki, basenu, wanny/, dokonywanie drobnych przepierek bielizny osobistej, dbanie o czystość bielizny pościelowej, ręczników, ścierek, kontakt z lekarzem rodzinnym, pielęgniarką środowiskową),
- utrzymywanie kontaktu z otoczeniem (tj. dążenie do zmniejszenia poczucia izolacji, podtrzymywanie indywidualnych zainteresowań, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, pomoc w zakresie doradztwa, nadzoru i wsparcia emocjonalnego).

Wprowadził ŁJ, 2019-08-14

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.