PLENER STUDENTÓW WYDZIAŁU SZTUKI W WIŚNIOWEJ

Plener studentów Wydziału Sztuki w Wiśniowej
(20-31.05.2019)
PLENER 20-25.05
20 maja do naszej miejscowości zawitają studenci Wydziału Sztuki UP w Krakowie. W pierwszym tygodniu młodzi artyści studiujący kierunek animacja kultury, zmierzą się z tematem MIEJSCE. Poza poszukiwaniami twórczej inspiracji w naszej gminie oraz realizacją prac artystycznych pod opieką prof. Piotra Jargusza, wraz z wykładowcami dr Weroniką Plińską oraz dr Krzysztofem Marchlakiem jak również Małopolskim Instytutem Kultury reprezentowanym prze Weronikę Idzikowską grupa zrealizuje warsztaty w Szkole Podstawowej, na podstawie których powstanie gra edukacyjna dotycząca motywu przewodniego wyjazdu oraz Wiśniowej. W perspektywie przyszłego semestru akademickiego planowana jest wystawa prac powstałych w Wiśniowej. Zachęcamy do włączania się do rozmów ze studentami i wspierania ich działalności.

PERFORMANCE
23 maja w czwartek o godz. 19.00 przed Bożnicą w Wiśniowej, w ramach programu pleneru dr Łukasz Murzyn zrealizuje performance poruszający tematykę miejsca i pamięci.

PLENER 27-30.05
W ostatnim tygodniu maja, pod opieką dr Jacka Pasiecznego grupa studiująca kierunek malarstwo również zainspiruje się Wiśniową. Na podstawie spacerów, rozmów i historii naszej gminy, stworzą wizualną opowieść o tym co dla nas wspólne i w nas wyjątkowe.

Wprowadził km, 2019-05-21

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.