Gminne Święto plonów


Dożynki Gminno-Parafialne w tym roku odbyły się w Lipniku. Lejący się z nieba żar nie przeszkodził w tym, aby mieszkańcy naszej gminy uczcili święto zbiorów i podziękowali Panu Bogu za całoroczny trud. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań w przygotowanie wspaniałej oprawy uroczystości.
O godzinie 15:00 w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej w Lipniku rozpoczęła się uroczysta Msza Święta. Współgospodarzami Dożynek byli Ksiądz Janusz Widur, proboszcz parafii w Lipniku, OSP w Lipniku, Wójt Gminy Wiśniowa Pan Wiesław Stalmach wraz z dyrektor GOKIS Panią Agnieszką Dudek.
Do kościoła zostało przyniesionych siedem wieńców z poszczególnych miejscowości naszej gminy. Jury w składzie: Pani Natalia Nowacka, Pani Agnieszka Dudek oraz Pan Jan Szczepanik przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca

I miejsce wraz z dyplomem oraz nominację na Dożynki Wojewódzkie otrzymała
grupa wieńcowa z Poznachowic Dolnych,

równoległe I miejsce wraz z dyplomem oraz nominację na Dożynki Powiatowe otrzymuje grupa wieńcowa z Glichowa,

5 równorzędnych wyróżnień wraz z dyplomami otrzymują grupy wieńcowe z: Wiśniowej, Wierzbanowej, Kobielnika, Węglówki i Lipnika.

Ponadto wszystkie grupy wieńcowe uczestniczące w konkursie otrzymują nagrody za udział w wysokości po 400 zł, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej.
Jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną w wysokości 400 zł dla Pani Barbary Jasek za organizację oraz wykonanie wieńca dożynkowego.
Komisja artystyczna potwierdza celowość dalszego organizowania Gminnego Konkursu Wieńca Dożynkowego dostrzegając jego znaczenie dla zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego.
Komisja wyraża uznanie i podziękowanie organizatorom oraz uczestnikom za przygotowanie wieńców i udział w konkursie.
Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej.
Tekst: GOKiS Wiśniowa

Wprowadził ŁJ, 2018-08-20

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.