Bezpłatne badania w ramach Programu profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy

Profilaktyka chorób krążenia i cukrzycy- bezpłatne badania!

Głównymi przyczynami zgonów w Polsce są choroby układu krążenia, stanowią one aż około 50% przyczyn wszystkich zgonów. Cukrzyca z kolei, staje się chorobą społeczną, której skutki prowadzą do znacznego inwalidztwa oraz przedwczesnych zgonów w skutek jej powikłań. Na cukrzycę choruje ponad 2 mln osób, z czego połowa z nich jest tego nieświadoma. Dlatego też Starostwo Powiatowe w Myślenicach zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy realizowanego wraz z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II. W bieżącym roku jest on współfinansowany z Budżetu Powiatu Myślenickiego, Budżetu Gminy Sułkowice, Gminy Lubień, Gminy Tokarnia i Gminy Wiśniowa.

Ze względu na istotę i zakres tego problemu zdrowotnego, jak i również posiadanie niedostępnej w Myślenicach aparatury do badania stanu tętnic wieńcowych, program realizowany jest w Krakowie i cieszy się dużym zainteresowaniem. Do udziału w tegorocznej edycji programu zapraszamy mieszkańców Gmin: Tokarnia, Sułkowice, Lubień i Wiśniowa. Program adresowany jest do mężczyzn powyżej 45 roku życia oraz kobiet powyżej 55 roku życia z co najmniej jednym czynnikiem ryzyka miażdżycy, tj.: nadciśnienie, zaburzenia gospodarki lipidowej, cukrzyca, palenie tytoniu, nadwaga lub otyłość, obciążenia rodzinne w kierunku chorób układu sercowo-naczyniowego, cechy zespołu metabolicznego, bez przebytego zawału serca, udaru mózgu, rozpoznanej choroby niedokrwiennej serca.

W ramach programu wykonane będą BEZPŁATNE badania specjalistyczne przy użyciu nowoczesnych technik diagnostycznych m.in.: badania laboratoryjne ( lipidogram, glukoza na czczo, fibrynogen, HsCRP, IMT), następnie dokonywana będzie interpretacja wyników wraz z udzieleniem konsultacji psychologicznych oraz porad dietetycznych i na temat aktywności fizycznej. A u osób z podwyższonym ryzykiem sercowo-naczyniowym wykonywane jest oznaczenie wskaźnika uwapnienia naczyń wieńcowych (Coronary Calcium Score-CCS), badań echokardiograficznych oraz próby wysiłkowej.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny w celu wcześniejszej rejestracji.
Serdecznie zapraszamy!

Tel: 12/ 614 -33-33 (od 8.00 do 18.00).
Budynek M IV
Oddział Szybkiej Diagnostyki
Krakowski Szpital
Specjalistyczny im. Jana Pawła II ul. Prądnicka 80Wprowadził AK, 2017-10-17

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.