Madonny i Anioły spod Kamiennika

Madonny i Anioły spod Kamiennika
W piękne, słoneczne niedzielne popołudnie 29 stycznia 2017 r. odbyło się w Wiśniowej wyjątkowe spotkanie. Na chwilę otworzyło się niebo i, za sprawą niezwykłego talentu pani Marii Jasek, na ziemię trafiły anielskie zastępy. Towarzyszyły im Madonny po wieloma postaciami. Widzowie z zachwytem podziwiali te zjawiska i składali artystce wyrazy podziwu i wdzięczności.
Wernisaż wystawy „Madonny i Anioły spod Kamiennika” przyciągnął tłumy gości i zwiedzających. Licznie przybyli zaproszeni uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dobczyc, Harbutowic i Myślenic, terapeuci, przyjaciele i bliscy autorki oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Wszyscy mieli okazję poznać historię Marii Jasek, przez przyjaciół zwanej Majką, podejrzeć proces twórczy artystki i podziwiać nie tylko obrazy będące częścią wystawy, ale też te znajdujące się w prywatnych kolekcjach i kościołach w wielu miejscach Polski i świata. Spotkanie uświetniły gospodynie z KGW w Wiśniowej, częstując przybyłych przygotowanymi przez siebie tradycyjnymi przysmakami. O cudowną, pełną zadumy i radości atmosferę, zadbała także schola Nowa Nadzieja z Wiśniowej, której artystyczne wykonanie mniej i bardziej tradycyjnych kolęd i pastorałek pozwoliło oglądającym poczuć jeszcze raz prawdziwie świąteczną atmosferę.
Artystka usłyszała wiele ciepłych słów od zwiedzających. Między innymi Ks. Janusz Widur – proboszcz parafii w Lipniku, skąd pochodzi Maria Jasek, podkreślił, że to w sercu malarki znajdują się „drzwi do nieba”, które zarówno swoją twórczością, jak i niezwykłą pogodą ducha i optymizmem, otwiera dla swojej publiczności niepełnosprawna artystka. Takiego spojrzenia na świat – pełnego refleksji, ale i radości – chce nas nauczyć, pokazując religijne malarstwo wykonane różnymi technikami, Majka Jasek. Obejrzenie wystawy i spotkanie z Autorką były niezapomnianym przeżyciem.
Wystawę, współorganizowaną przez „BĄDŹMY RAZEM” Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej i GOKiS Wiśniowa można oglądać w salach GOKiS w Wiśniowej do końca lutego 2017r. w godzinach otwarcia ośrodka. Swoje prace prezentuje również gościnnie Pan Edward Duda.
Agnieszka Handzel
„Bądźmy Razem” Stowarzyszenie Hospicyjne
w Wiśniowej

Wprowadził ŁJ, 2017-02-01

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.