Specjalne wyróżnienie MRPiPS dla Magdaleny Dudzik

W radiu, telewizji, prasie, wszędzie słyszymy o dramatach rozgrywających się wokół nas. Staje się to czymś normalnym, wręcz powszednim. Czasem jakaś straszna wiadomość wytrąci nas z równowagi, spowoduje refleksję. Ale zaraz wracamy do równowagi i kwitujemy - "Przykre, ale co mogę zrobić, nic, to nie mój problem". Jednak nie do końca jest to prawdą. Fakt, na wiele rzeczy nie mamy wpływu, jednak każde nasze najmniejsze działanie czy gest, zmieniają świat, czyjś świat. Chwila rozmowy z osobą starszą, pomoc w zakupach choremu, ciepła zupa dla głodującego, często tak niewiele kosztują, a czynią świat lepszym.


Niewątpliwie takie i inne działania podejmują pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiśniowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Pani Magdalena Dudzik, która otrzymała nagrodę specjalną Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Jest to ogromne wyróżnienie ale i jak najbardziej zasadne.


Bezinteresowna pomoc to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Pomagając, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Wierzymy w to, że dobro, które wyślemy, naszą pomoc, nasz czas – kiedyś wróci, zaprocentuje w przyszłości. "Każdy ma coś, co może dać innym". Barbara BushWprowadził ŁJ, 2016-11-14

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.