FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE – konkurs grantowy ogłoszony!

Operatorzy FIO Małopolska Lokalnie ogłaszają nabór do trzeciej edycji konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych z terenu województwa małopolskiego. W ramach konkursu można ubiegać się o mikrodotację od 2.000 do 5.000 zł na projekt społeczny lub rozwój organizacji. Nabór wniosków potrwa do 15 lutego 2016 r.

Wniosek o dotację mogą złożyć młode stażem organizacje pozarządowe lub trzy osoby tworzące grupę nieformalną, które chcą współpracować przy realizacji swojego przedsięwzięcia. Organizatorom zależy, aby pieniądze dotarły bezpośrednio do ludzi, którzy są najbardziej aktywni w swoich społecznościach i mają ciekawe pomysły. Konkurs ma wspierać ludzi, którzy podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W naszym regionie konkurs organizuje Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. Aby dowiedzieć się więcej o konkursie można skorzystać z spotkań informacyjnych:


26.01.2016 - Myślenice (14.00-16.00) Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach
02.02.2016 - Wiśniowa (14.00-16.00) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej


Lokalne konkursy grantowe skierowane są do początkujących animatorów inicjatyw lokalnych, którzy chcą zdobyć doświadczenie realizując mały projekt na rzecz swojej społeczności. W programie nie mają ograniczeń tematycznych, co procentuje ciekawymi pomysłami, bowiem pozwalamy ludziom składać wnioski na takie działania, jakie sami mają ochotę zrealizować i jakie są potrzebne w ich społecznościach- mówi Izabela Janczak-Bizoń z Fundacji ARTS.

W dwóch edycjach konkursu FIO Małopolska Lokalnie w skali województwa przekazano ponad 1 42000 zł na lokalne inicjatywy. Dofinasowane zostały 303 projekty w różnych regionach Małopolski. W bieżącej edycji konkursu do rozdysponowania będzie 788.000 zł. W trakcie opracowania pierwszego projektu, można zainspirować się pomysłami, które otrzymały dofinansowanie poprzednich edycjach programu. Nabór wniosków potrwa do 15 kwietnia do godz. 16.00. Więcej informacji należy szukać na stronie www.malopolskalokalnie.pl Zapraszamy do udziału w konkursie!

Program FIO Małopolska Lokalnie jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Wprowadził ŁJ, 2016-01-26

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.