Zamieńmy barak na dom

Wyobraź sobie, że nagle musisz przenieść się z ciepłego domu do lokum bez prądu, bieżącej wody, toalety... Cała Twoja rodzina jest skazana na pozostanie bez dachu nad głową lub zamieszkanie w baraku, który - co można stwierdzić na pierwszy rzut oka - w każdej chwili może runąć Wam na głowę. Wydaje się nierealne?
Wyobraź sobie teraz 9 osób mieszkających w takich warunkach na zaledwie 13 metrach kwadratowych, w dodatku jeden z członków rodziny jest niepełnosprawny intelektualnie i wymaga ciągłej opieki oraz higieny... To dzieje się w realnym świecie, w XXI wieku!
Co prawda dzieci państwa Ciężaków już poukładały sobie życie i wyprowadziły się od rodziców, jednak Małgosia - niepełnosprawna córka - nadal pozostaje pod ich opieką. Wciąż mieszkają w prowizorycznym budynku z płyt pliśniowych, pokrytego folią, aby dach nie przeciekał.
Rodzina marzy o tym, aby po tylu latach móc znów zamieszkać w bardziej ludzkich warunkach - w domu z ogrzewaniem, bieżącą wodą i toaletą. Pan Aleksander został niedawno spadkobiercą działki po swojej zmarłej rodzinie. Pojawiła się propozycja budowy domu, są też osoby, które oferują za darmo swoje usługi budowlane i wykończeniowe. Potrzebne są jedynie środki na zakup materiałów budowlanych oraz niektórych usług - w sumie prawie 130 000 zł. Na ich zebranie mamy czas do 10 marca.
Każdy może pomóc, aby marzenie rodziny Ciężaków się spełniło! Tutaj liczy się każda złotówka, każde udostępnienie i przekazanie znajomym informacji o tej akcji. Może zamiast kolejnej pary butów lub paczki cukierków, które i tak nie są zdrowe dla Twoich zębów, przekażesz ich równowartość na szczytny cel? Dzięki Tobie Małgosia i jej rodzice będą mogli może już tegoroczne Boże Narodzenie spędzić w nowym, cieplutkim domu. Pomóż - to owocuje!

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.siepomaga.pl/zbudujemydom

Wpłat można dokonywać bezpośrednio przez stronę Fundacji lub na konta:

Fundacja SiePomaga (bank BPH)
65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
Tytuł wpłaty: 3267 Rodzina Ciężak

CARITAS \"BETANIA\" w Myślenicach
96 8619 0006 0020 0800 0563 0004
Tytuł wpłaty: Zamieńmy barak na dom

Można też wysłać SMS:
numer: 72365
treść: S3267
koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT)

Pamiętaj, że dobro czynione innym zawsze do nas wraca - często z podwójną siłą! :)

Posty dotyczące akcji prosimy oznaczać hasztagiem #zamienmybaraknadom - łatwiej będzie je znaleźć i będą się one kojarzyć z tą konkretną akcją.

Wprowadził ŁJ, 2016-01-26

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.