Strażackie świętowanie - Nowe samochody i sztandar
2010-08-23
1 sierpnia strażacy z OSP Lipnik świętowali 75-lecie istnienia jednostki - Strażacy z Lipnika służyli swą pomocą nie tylko przy zdarzeniach lokalnych, ale także na terenie gminy i poza jej granicami. Było to widoczne chociażby przy ostatnich powodziach. Wasza pomoc bardzo się przydała przy opanowaniu trudnych sytuacji wynikłych w czasie powodzi tu w Lipniku, jak również w Wiśniowej, w Dobczycach i Myślenicach - mówił w okolicznościowym przemówieniu Julian Murzyn, wójt gminy Wiśniowa.


Coś w nim musi być, bo... wszystkim smakuje
2010-08-23
Kołacz wart jest święta - uznały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. I takie mu urządziły. W powiecie myślenickim swoje święta mają już Jabłko i Gruszka (Czasław) oraz Jarzębina (Krzywaczka). Pomimo niewątpliwych walorów smakowych nie miał go dotychczas kołacz. Od minionej niedzieli to się jednak zmieniło. W Glichowie, dzięki inicjatywie pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, zostało zorganizowano Święto Kołacza.


Wyjazd w ramach AKCJI POWÓDŹ
2010-08-23
W dniach od 1 do 11 sierpnia grupa 44 uczniów i 5 opiekunów uczestniczyła w wakacyjnym wypoczynku organizowanym w ramach „Pomocy Powodzianom” w ośrodku OT Kolberg koło Berlina. Akcja ta finansowana była przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży, Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem”, natomiast ze strony niemieckiej organizacją pobytu zajmowali się członkowie zarządu stowarzyszenia „Europa Haus Land Brandenburg” - pan Werner Reimann oraz pani Eveline Schramm.


PNWM/ DPJW w ramach Akcji Powódź
2010-08-23
Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży również w tym roku podobnie jak w latach 1997, 2001 i 2002 - włączyła się w akcję pomocy ofiarom powodzi w Polsce, aby zapewnić dzieciom i młodzieży pobyt z dala od dotkniętych powodzią terenów, PNWM/ DPJW podjęła efektywne działania w pośredniczeniu między niemieckimi organizatorami pobytu, a polskimi grupami z terenów zalanych, poszukującymi możliwości wyjazdu do Niemiec.


Odkryj Beskid Wyspowy
2010-07-30
Mimo deszczowej pogody w IV spotkaniu z cyklu "Odkryj Beskid Wyspowy” uczestniczyło ponad 300 turystów. Tym razem w niedziele 25 lipca 2010 roku wędrowano ze Szczyrzyca na Ciecień, a później do Wiśniowej.


Letnie warsztaty regionalne w Wiśniowej
2010-07-23
W tym malowniczo położonym miejscu każdy zainteresowany tradycją i kulturą beskidzką znajdzie dla siebie coś ciekawego. Stowarzyszenie Twórców i Artystów CEPRY organizuje w lipcu i sierpniu br. warsztaty i zajęcia regionalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z poszczególnych dziedzin sztuki ludowej.


Zestawienie zbiorcze wyników głosowania
2010-07-05
Zestawienie zbiorcze wyników głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 roku na terenie Gminy Wiśniowa dostępne jest tutaj->>

Przeszłość zachowana w pamięci – częścią teraźniejszości.
CIVIS ET PATRIA dla Zespołu Placówek Oświatowych w Lipniku
2010-06-29
Dnia 17. czerwca br. w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Roku Historii Najnowszej, który został zorganizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystej gali, w teatrze Groteska podsumowano konkursy, które Kuratorium zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele szkół wyróżnionych certyfikatem CIVIS ET PATRIA w ramach projektu edukacyjnego „Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”. Konkurs miał charakter otwarty, a jego adresatami były szkoły z terenu województwa małopolskiego. Jego celem było propagowanie przedsięwzięć podtrzymujących tradycję, wzmacniających więzi lokalne i identyfikację z miejscem pochodzenia; popularyzacja wiedzy o własnym regionie oraz wspólnocie kulturowej w kontekście narodowym i europejskim; budowanie poczucia odpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy; rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, doskonalenie ich umiejętności pracy w zespole oraz realizacji projektów zespołowych.


Powódź w gminie Wiśniowa - Zniszczone drogi, przepusty i mosty
2010-06-23
Majowe i czerwcowe ulewne deszcze spowodowały wielkie straty w wielu miejscach naszego kraju. Zważywszy na obszar i skalę szkód spowodowanych tegoroczną powodzią można powiedzieć, że w naszej gminie nie doszło do żadnej tragedii. Niemniej w porównaniu z poprzednimi powodziami, szkody były o wiele większe, gdyż i poziom wód w niektórych potokach był największy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.


Karpackie Niebo
2010-06-23
Astronomowie na konferencji W dniach 17-19 czerwca w Wiśniowej odbyła się konferencja pt.„Astronomia a ochrona środowiska”.

Konferencja została zorganizowana przez gminę Wiśniowa, partnera projektu pn.„Karpackie Niebo. Rozwój produktów turystycznych związanych z astronomią na terenie polsko-słowackiego pogranicza”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Zestawienie zbiorcze wyników głosowania
2010-06-23
Zestawienie zbiorcze wyników głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 20 czerwca 2010 roku na terenie Gminy Wiśniowa dostępne jest tutaj->>

Nagrody Powiatu Myślenickiego
2010-06-18
W Myślenicach 17 czerwca 2010r. odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Powiatu Myślenickiego. Z naszej gminy nagrody otrzymali Orkiestra Dęta OSP Lipnik oraz twórca ludowy Jerzy Chlipała. Gratulujemy.


Udane starty UKS „Andrusy” Lipnik
2010-06-07
Najważniejszym zadaniem reprezentacji dziewcząt w piłce nożnej UKS „Andrusy” w Lipniku w sezonie 2009/2010 będzie zakwalifikowanie się do Finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej. Turniej finałowy w/w Mistrzostw zostanie przeprowadzony w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w lipcu w Gorzowie Wielkopolskim. Do ścisłej, finałowej ósemki zakwalifikują się drużyny z całej Polski w drodze wielostopniowych eliminacji.


Widziane z poziomu gminy - Jeszcze raz o remoncie drogi wojewódzkiej nr 964
2010-05-31
Przebudowa drogi wojewódzkiej z Kasiny Wielkiej do Wieliczki minęła półmetek i wydawać by się mogło, że teraz wykonawca ma już z górki. Ale czy tak jest na pewno?


I Powiatowy Turniej Tancerzy „Dancenalia” w Wiśniowej
2010-05-31
30 kwietnia w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się I Powiatowy Turniej Taneczny „Dancenalia” o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.


Strona << 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.