,,Nuty Chopina” w Wiśniowej
2010-05-11
Z okazji Roku Chopinowskiego Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej w dniu 27.04. 2010 r. zorganizowała spotkania muzycznego z Panią Izabellą Klebańską- autorką książek dla dzieci popularyzujących muzykę, która na Rok Chopinowski przygotowała specjalną formułę muzyczną zatytułowaną


Astronomowie! Niebo bliżej….
2010-05-07
Projekt „Karpackie niebo" wkracza w fazę zasadniczą. Odwiedzający obserwatorium astronomiczne na Lubomirze będą mogli korzystać m.in. z teleskopu do obserwacji wybuchów na Słońcu i sprzętu do identyfikacji obiektów na niebie. Rozbudowana zostanie również infrastruktura turystyczna. Inwestycje na Lubomirze, Karpackie Niebo bliżej...


Pora na inwestycje - LEADER w Wiśniowej
2010-05-07
Gmina Wiśniowa, jako członek Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Turystyczna Podkowa", w tym roku po raz pierwszy złożyła dwie grupy wniosków: do tzw. małych projektów działanie 4.l/413- Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju i Odnowy Centrum Wsi.


Asy na boisku
2010-05-07
Dobiegły końca rozgrywki I edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Wiśniowej, której celem była popularyzacja piłki siatkowej w naszym środowisku lokalnym, a także propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz UKS Orliki.


ZPO w Wiśniowej z nową stolarką
2010-05-07
Pod koniec marca została podpisana umowa na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej. Wykonawcą zadania będzie Firma JUSTA z Kobielnika. Planowany termin zakończenia prac przewidziany został na połowę sierpnia br. W dalszej kolejności przygotowywana jest dokumentacja budowlana na wykonanie termomodernizacji tego obiektu. Gmina stara się również o pozyskanie pożyczki na ten cel z Wojewódzkiego j funduszu Ochrony środowiska.

Podsumowanie działaności sportowej w Gminie Wiśniowa
2010-04-08
Po raz XVI. sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu tradycyjnie we wtorek po Świętach Wielkanocnych wypełniła się dziećmi, młodzieżą wraz z trenerami i działaczami sportowymi, na spotkaniu poświęconym podsumowaniu działalności sportowej w Gminie Wiśniowa.


Andrusy Lipnik – Halowy Mistrz Małopolski Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej 2010!
2010-03-22
6 marca 2010 roku w Skotnikach odbyły się VI Otwarte Halowe Mistrzostwa Małopolski Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej, podczas których tytuł Mistrzowski wywalczył zespół UKS Andrusy Lipnik. Na starcie zawodów oprócz dziewcząt z Lipnika stanęły zespoły: KS Bronowianka Kraków, UKS Victoria Gaj, KS Starówka Nowy Sącz oraz Reprezentacja Podkarpackiego ZPN. Wszystkie zespoły do Turnieju Finałowego wyłonione zostały podczas wcześniejszych eliminacji (Andrusy wygrały Turniej eliminacyjny w Wiśniowej).


Wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej
2010-03-12
W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej w dniach od 9 marca do 23 marca 2010 r. zorganizowano wystawę pt. - Myśmy do stepów unieśli Ojczyznę -, która dokumentuje losy Polaków deportowanych do Kazachstanu w latach 1936-37. Celem autorów wystawy jest poszerzenie wiedzy na temat tragicznych wywózek Polaków do Kazachstanu.


PaT na konferencji "Razem bezpieczniej"
2010-02-18
W dniu 12 lutego br. w oranżerii Muzeum Pałac w Wilanowie odbyła się konferencja MSWiA, podsumowująca działania rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” w 2009 roku.


Andrusy w finałach V Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorek Młodszych U-16
2010-02-18
13 lutego w Wiśniowej rozegrany został Halowy Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Małopolski Juniorek Młodszych U-16, którego współorganizatorem był PPN Myślenice. Na starcie stanęło 6 zespołów z małopolski walczących o 2 miejsca premiowane awansem do Turnieju Finałowego. Były to: LKS Naprzód Sobolów, KS Starówka Nowy Sącz, UKS Truchcik Libusza, Gimnazjum Raba Wyżna oraz dwa zespoły gospodarzy UKS Andrusy Lipnik. Początkowo w Turnieju miał brać udział tylko jeden zespół z Lipnika, jednak w skutek nie stawienia się na zawodach zespołu UKS Oset Łostówka, kierownictwo klubu postanowiło wystawić dwa zespoły. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały po 15 minut. Bezkonkurencyjny okazał się pierwszy zespół UKS Andrusy Lipnik, który zdeklasował resztę zespołów wygrywając wszystkie swoje spotkania i strzelając przeciwnikom 22 bramki, tracąc podczas zawodów tylko jedną bramkę. Najlepszą zawodniczką Turnieju wybrano Małgorzatę Bartosiewicz (UKS Andrusy Lipnik I), która strzeliła 8 bramek. Bardzo dobrze zaprezentował się również drugi zespół z Lipnika, który w końcowej klasyfikacji zajął wysokie 3 miejsce.


VI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej
2009-12-28
W dniach 19 i 20 grudnia 2009 roku odbyły się w Sieradzu VI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej. W Turnieju uczestniczyło 8 najlepszych drużyn w Polsce wyłonionych podczas Turniejów Eliminacyjnych. Do Finałowej ósemki zakwalifikowała się reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej UKS "Andrusy" w Lipniku, która w eliminacjach rozegranych 29 listopada w Krakowie pokonała dwa zespoły Bronowianki Kraków oraz ekipę z Sobolowa.


Hala Sportowa w Wiśniowej
2009-12-15
Hala Sportowa w Wiśniowej to nowoczesny obiekt z pełnym zapleczem socjalno – sanitarnym przystosowany do gier zespołowych. Dysponuje boiskiem oraz niezbędnym sprzętem sportowym do gry w piłkę nożną halową, koszykówkę, piłkę siatkową, piłkę ręczną oraz unihokeja. Obiekt wyposażony jest w trybuny z miejscami siedzącymi dla 132 osób. Część sportowa oraz widownia posiadają wentylację, dzięki której zmagania uczestników oraz udział publiczności odbywają się w komfortowych warunkach.


Wiśniowa „w pigułce" w „Domu Greckim"
2009-11-23
W piątek w Muzeum Regionalnym „Dom Grecki" odbyt się wernisaż wystawy prezentującej gminę Wiśniowa. Już podczas wernisażu można było dowiedzieć się, co ma do zaoferowania zwiedzającym Wiśniowa.


Obserwatorium (i zalew) docenione
2009-11-23
ROZMOWA. JULIAN MURZYN, wójt gminy Wiśniowa, opowiada o udanych przedsięwzięciach oraz o gminnych niepowodzeniach


Zdarzyło się... w Lipniku
2009-11-13
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku, dzięki wsparciu z budżetu województwa małopolskiego otrzymała 10 tyś. zł na zakup mundurów galowych oraz instrumentów muzycznych dla orkiestry dętej. Wszystko w ramach III edycji konkursu „Mecenat Małopolski".


Strona << 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.