„Dzieci z Bullerbyn” obchodzą swoje święto w Szkole Podstawowej im. W. Orkana w Wiśniowej
2012-06-11
Jak co roku od 7 lat nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” . Biblioteka Szkolna i Świetlica Szkolna promują czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży, włączając się w tę akcję. Finał całorocznego czytania odbył się 1 czerwca w Dniu Dziecka.


Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej
2012-05-30
W dniu 25.05.2012r. na Kompleksie Boisk Sportowych – ORLIK 2012 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOKiS, w którym udział wzięło 6 zespołów:(Tsunami, Królewscy, T1, FC Baryły, FC Rawy, FC Victoria).


II Międzypowiatowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych
2012-05-29
Popularyzacja gry w piłkę siatkową, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja uczestników to główne cele „II Międzypowiatowego Turnieju Siatkówki Drużyn Mieszanych” jaki został przeprowadzony w minioną sobotę.


III Dusiołek Górski już za nami
2012-05-28
Po górach otaczających Wiśniową w słoneczny sobotni dzień 19 maja wędrowali uczestnicy III Dusiołka Górskiego. Tradycyjnie wystartowali o 8:00 rano by jak najlepiej wykorzystać 12- godzinny limit na pokonanie trasy. Pierwszy punkt kontrolny był w Lipniku, a kolejny na Kudłaczach. W Węglówce przy górnym kościele był bufet z wodą, co miało ogromne znaczenie przy słonecznej pogodzie. Dalej przez Wierzbanowską Górę na Ciecień, z Cietnia do Szczyrzyca i na północ w kierunku Grodziska by zawrócić na Księżą Górę i w dół do mety.


Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
2012-05-25
W dniu 12.04.2012r. W Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którego organizatorami byli: Urząd Gminy Wiśniowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.


III Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Halowej
2012-05-25
W dniu 01.04.2012r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Wiśniowej odbyła się III Edycja Turnieju Dzikich drużyn w Piłce Nożnej Halowej, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej. W turnieju udział wzięły 4 drużyny: „Efendi Team”, Tsunami, FC Fasolki, FC Wierzbanowa, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”.


Noc w Bibliotece Publicznej
2012-05-25
W piątek 11 maja 2012 r. o godz. 20.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Wiśniowa im. Janiny Czaja w ramach akcji ,,Noc Bibliotek” odbyło się spotkanie z podróżniczką panią Krystyną Łętocha. Akcja "Noc Bibliotek" jest wzorowana na „Nocy Muzeów”, które to udostępniają nieodpłatnie swoje eksponaty w czasie jednej wybranej nocy na terenie całego kraju. W bibliotece niewiele jest eksponatów, więc i „NOC BIBLIOTEK” jest zupełnie inna. Biblioteka to miejsce spotkań – to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego.


Harcerskie ślubowanie w Lipniku
2012-05-25
„Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”, „Obiecuję być dobrym zuchem i przestrzegać Prawa zucha”. Te piękne, wzruszające słowa Przyrzeczenia Harcerskiego i Obietnicy Zuchowej wygłosili harcerze i zuchy z gromady zuchowej i drużyny harcerskiej Radosne Ogniki działających przy ZPO w Lipniku 23 kwietnia 2011r. - w dniu Św. Jerzego – patrona harcerzy.


Apoloniusz Tajner w Wiśniowej
2012-05-25
W świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej 10 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie bogatego w sukcesy sezonu narciarskiego LKS Hilltop Wiśniowa - Osieczany. Spotkanie z trenerami, zawodnikami i ich rodzicami zaszczycił obecnością prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legendarny trener Adama Małysza Apoloniusz Tajner.


"40-latki" z Wiśniowej najlepsze w Stróży
2012-05-25
Wspaniała wałka o każdy punkt, z szacunkiem dla przeciwnika była widoczna w każdym meczu VI Powiatowego Tmnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Pcim. Zawody rozegrane w hali sportowej w Stróży zakończyły się zwycięstwem zespołu ,,40-latków" z Wiśniowej, który w decydującym spotkaniu pokonał TKKF ,,Beko" Pcim.


Gmina na Piątkę
2012-05-23
Gmina Wiśniowa została uhonorowana tytułem „Gmina na Piątkę” w kategorii audyt elektroniczny.


KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO- 4 FINALISTÓW Z WIŚNIOWEJ
2012-04-27
Jak co roku w Stadnikach, w lutym odbył się Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szóstoklasistów. W rywalizacji brali udział uczniowie z Gminy Wiśniowa, Dobczyce i Siepraw. Tradycją lat ubiegłych uczniowie musieli pokonać kilka etapów na drodze do finału. Początkowo były to eliminacje na szczeblu szkolnym, w których nauczyciele wybierali reprezentantów danej placówki. Kolejnym etapem były eliminacje pisemne, które odbyły się 28.02.2012r. w Szkole Podstawowej w Stadnikach. Uczniowie mieli za zadanie sprostać czterem testom: ze słuchania ze zrozumieniem, odbioru tekstu czytanego, gramatyki oraz słownictwa. Szkołę Podstawową w Wiśniowej reprezentowała w tym roku czwórka uczniów: Patrycja Murzyn, Zofia Oknińska, Katarzyna Dominik i Marcin Tokarz.


MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO-FINALISTKA Z WIŚNIOWEJ
2012-04-27
W II semestrze roku szkolnego 2011/2012 uczniowie Gimnazjum w Wiśniowej przystąpili do eliminacji konkursu Kuratoryjnego: Małopolski Konkurs Języka Angielskiego. Nasza uczennica Magdalena Bajer (II klasa Gimnazum) brawurowo pokonała etap szkolny oraz rejonowy i dotarła do finału. Magda jest jedną z dwóch osób reprezentujących powiat myślenicki w tym konkursie (druga osoba to uczeń ze Skomielnej Białej). Podczas etapu wojewódzkiego rywalizowała w głównej mierze z gimnazjalistami z krakowskich szkół.


Z wizytą w Wiśniowej
2012-04-16
W dniach 22.03.2012 r. do 26.03.2012r. gmina Wiśniowa gościła młodzież Niemiecką z Ricarda-Huch - Gymnasium Gelsenkirchen. Towarzyszyła im młodzież z Zespołu Szkół w Wojkowicach, Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach Śląskich a także z Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Trzemeśni. Gospodarzami wizyty były Zespoły Placówek Oświatowych z Wiśniowej i Lipnika. Wizyta została zrealizowana w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia”. Projekt dotyczył międzynarodowej wymiany młodzieży, współfinansowany przez instytucję „Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży”.


Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!
2012-03-27
We wtorek 13 marca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej odbył się gminny etap 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z Glichowa, Kobielnika, Lipnika, Węglówki oraz Wiśniowej. Uczestnicy startowali w dwóch turniejach: recytatorskim oraz wywiedzione ze słowa. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką recytacji, motywowanie ich do poszerzania znajomości literatury oraz doskonalenie pracy z tekstem. Zgromadzonej publiczności oraz jury zaprezentowało się niemal 60 uczestników.


Strona << 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.