MINI EURO 2012 w Wiśniowej – I miejsce w konkursie
2012-09-17
Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło konkurs „Moje Euro na Orliku”, w którym nagrodzono organizatorów lokalnych turniejów piłki nożnej. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej dzięki zaangażowaniu Animatorów Kompleksu Sportowego oraz nauczycielom wychowania fizycznego ZPO Wiśniowa – zdobył I miejsce w województwie małopolskim. Organizator otrzyma 6000 zł. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas finału krajowego III Turnieju Orlika o Puchar Premiera.


Remont i modernizacja drogi Glichów – Podlesie
2012-09-17
Zakończono remont i modernizację drogi Glichów – Podlesie. Zakres prac obejmował w szczególności wykonanie robót ziemnych, wykonanie utwardzenia oraz wymianę przepustów przy remontowanej drodze. Całkowita wartość inwestycji to 55 192,71 zł brutto.


V Piknik Paralotniowy
2012-09-17
W dniu 9 września 2012. zorganizowany został przez Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego we współpracy z Gminą Wiśniowa V Piknik Paralotniowy w Wiśniowej.


Międzynarodowa Konferencja w Wiśniowej
2012-09-17
W sobotę 8 września 2012 r. w Ośrodku Turystyczno Wypoczynkowym w Wiśniowej odbyła się Międzynarodowa Konferencja poświęcona zagadnieniom aktywnej ochrony cmentarzy z okresu I wojny światowej.


Wielki sukces - I miejsce dla KGW z Glichowa
2012-09-03
W niedzielę, 2 września, Koło Gospodyń z Glichowa reprezentowało naszą gminę oraz powiat podczas Dożynek Wojewódzkich – gdzie zdobyły I miejsce w Konkursie Wieńca Dożynkowego w kategorii wieńca współczesnego.


Kobielnickie Dożynki
2012-08-29
25 sierpnia 2012r. w Kobielniku odbyło się uroczyste święto plonów. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Wacław Bednarz. Po mszy panie z Koła gospodyń wiejskich w Kobielniku odśpiewały tradycyjne przyśpiewki związane z tą uroczystością i przekazały wieniec dożynkowy strażakom OSP Kobielnik. Kolejnym punktem programu był występ Orkiestry dętej OSP Węglówka pod kierownictwem pana Janusza Palucha.


XV Powiatowe Święto Plonów 2013 zorganizuje gmina Wiśniowa
2012-08-29
W ostatnią niedzielę sierpnia odbyło się czternaste już Święto Plonów powiatu myślenickiego. Gospodarzem dożynek była gmina Lubień, a miejscem uroczystości Tenczyn. Po uroczystej mszy, na której zgromadzeni rolnicy dziękowali za tegoroczne zbiory i poświęceniu wieńców dożynkowych 9 gmin naszego powiatu, korowód dożynkowy prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Tenczyn, pomaszerował na stadion sportowy, gdzie czekali już goście i uczestnicy imprezy. Po części powitalnej rozpoczęły się prezentacje wieńców wykonanych przez gospodynie ze wszystkich gmin powiatu. Później na dożynkowej estradzie prezentowali swe umiejętności artyści i zespoły regionalne. Imprezę zakończył występ zespołu „Zbóje”.


Wakacyjne spotkanie przedszkolaków z edukacją regionalną.
2012-08-29

„Kto nie szanuje przeszłości, ten nie jest godzien teraźniejszości.

J. Piłsudski

Często myślimy, że miejscowość, w której mieszkamy jest przez nas bardzo dobrze znana i niczym już nas nie może zaskoczyć. Nierzadko takie wyobrażenie wynika z naszej niewiedzy o znajdujących się w rodzinnych wsiach zabytkach, przydrożnych kapliczkach i magicznych miejscach.


Zakup wyposażenia dla Wiejskiego Domu Kultury w Glichowie
2012-08-31
Gmina Wiśniowa zrealizowała projekt pn. „Zaspokojenie potrzeb lokalowych aktywnej społeczności poprzez zakup wyposażenia Wiejskiego Domu Kultury w Glichowie” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013


Wyjazd świetlicowy grupy dzieci z Wiśniowej, Glichowa i Wierzbanowej
2012-08-29
23 sierpień, czwartek, 8 rano. Początek dnia nieco zamglony, ale mimo to nasza grupa oczekiwała niecierpliwie na przyjazd autokaru, który miał nas zabrać na całodniową wycieczkę trasą w kierunku Tatr. Po drodze p. Elżbieta Konieczna przedstawiła naszych opiekunów oraz wprowadziła nas w szczegóły programu wyjazdu – zaznaczyła też, że będzie to dzień pełen różnych atrakcji. Pierwszą był przystanek w Rabce.


Dożynki Gminne
2012-08-27
W dniu 19.08.2012r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował jak co roku Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Dziękczynną w kościele parafialnym w Wiśniowej, po której nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na estradę przy budynku GOKiS w Wiśniowej.


„Jesteśmy wyjątkowi” i działamy razem
2012-08-23
Dziennikarstwo, fotografia, rękodzieło artystyczne, języki obce i … bogata historia naszego regionu są głównymi motywami projektu realizowanego w ZPO w Lipniku.


Dożynki Wiejskie i Święto Kołacza w Glichowie
2012-08-22
Dnia 15 sierpnia 2012 r. w kościele w Glichowie odbyła się tradycyjna Msza Św. Dziękczynna za pomyślnie zebrane plony przez mieszkańców wsi. Starostami Dożynek zostali w tym roku: p. Elżbieta Popielak i Witold Dudzik. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wójt Gminy Wiśniowa – Wiesław Stalmach, Zastępca Wójta Gminy Wiśniowa – Arkadiusz Skiba, Sołtys wsi Glichów – Jan Topa, Dyrektor GOKiS – Kazimiera Polak, Radni z Glichowa oraz licznie przybyli mieszkańcy.


Otwarte warsztaty rękodzieła ludowego
2012-08-14
W ostatnich dwóch tygodniach lipca twórcy z naszej gminy i zrzeszeni w stowarzyszeniu Cepry prowadzili otwarte warsztaty rękodzieła ludowego w Muzeum Regionalnym w Myślenicach. Na warsztatach Pan Jerzy Chlipała uczył bibułkarstwa, Danuta Urbanik – haftu, Pan Jan Szczepanik - malarstwa, Pani Anna Żądło - kompozycji z kwiatów naturalnych i zbóż natomiast Pani Małgorzata Janik prowadziła kurs koronkarstwa i rzeźby w glinie.


Dożynki oraz 45-lecie OSP w Wierzbanowej
2012-08-14
W dniu 12 sierpnia br. w Wierzbanowej odbyły się dożynki wiejskie połączone z obchodami 45-lecia OSP. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15:00 mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza z Wiśniowej - Wacława Bednarza. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wójt Gminy Wiśniowa – mgr Wiesław Stalmach, Sołtys wsi Wierzbanowa – Józef Cap, Radni z Wierzbanowej – Dorota Rokosz i Stanisław Bogacz oraz mieszkańcy Wierzbanowej.


Strona << 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.