Glichów - Świetlica w październiku
2012-11-19
Słoneczna jesienna pogoda zachęciła uczestników zajęć świetlicowych do aktywnego spędzania czasu. Dwa spotkania odbyły się w plenerze. Na pieszych wycieczkach po okolicy zbierano szyszki i żołędzie, które posłużą jako karma dla dzikich zwierzą w okresie zimy. Na wycieczkach poznawano nazwy i gatunki grzybów oraz roślin leśnych.

„Złota” dziewczyna z Glichowa
2012-11-19
14 listopada 2012 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny „My English Teacher”. Zadaniem uczniów było wykonanie portretu nauczyciela języka angielskiego. Technika wykonania pracy była dowolna przez co uczestnicy mieli okazję udowodnić jak niezwykle kreatywni potrafią być.

Uczmy się żyć bezpiecznie!
2012-11-19
W dniu 18 października 2012 r. w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród konkursu zorganizowanego przez Powiatową Komendę Policji w Myślenicach pod hasłem „ Uczymy się żyć bezpiecznie”.

Gmina Wiśniowa laureatem konkursu - Moje Euro 2012 na Orliku
2012-11-07
W sobotę 13 października 2012 roku na warszawskim Torwarze przy okazji rozgrywanego tam finału III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, zostały wręczone nagrody Ministerstwa Sportu i Turystyki laureatom ogólnopolskiego konkursu Moje Euro 2012 na Orliku. Przypomnijmy, że impreza „PIŁKARSKIE ŚWIĘTO- MINI EURO 2012” zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej w oczach komisji konkursowej spotkała się z najwyższym uznaniem i zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim.

Lekcja WF-u z Cracovią w Lipniku.
2012-10-19
11 października, w czwartkowy poranek, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Partyzantów w Lipniku wraz ze starszymi kolegami z drużyny Andrusów, uczestniczyli w zajęciach sportowych przygotowanych przez delegację Cracovii w ramach akcji „Lekcja WF-u z Cracovią”, której celem jest popularyzacja futbolu wśród najmłodszych i zachęcanie uczniów do regularnego uprawiania sportu.

Dusiołek Górski
2012-10-18
W V edycji Dusiołka Górskiego wystartowało 69 osób, z czego 65 pokonało całą liczącą prawie 30 km trasę. Cztery osoby wycofały się z trasy z powodu niegroźnych kontuzji. Zawodnicy wystartowali z Wiśniowej o 8:00 rano. Do zaliczenia było 6 punktów kontrolnych, pierwszy z nich był na Księżej Górze, kolejny na Grodzisku, Wżarach, Ostryszu, Kamienniku, Lubomirze a meta tradycyjnie w Wiśniowej.

Skazane” na II miejsce
2012-10-18
Duży sukces odniosła reprezentacja dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku uczestnicząc w III Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. W Finale Małopolskim drużyna z Lipnika zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt 2001 – 2002 – zawody odbyły się 3 października w Kamienicy k. Nowego Sącza. Wcześniej „Andruski” uczestniczyły w eliminacjach, które kolejno były realizowane w Wiśniowej, Sobolowie i Tokarni.

Gra terenowa
2012-10-18
W piątek 5 października 2012 r. odbył się finał gry terenowej, której autorami i wykonawcami byli uczniowie III klasy gimnazjum z ZPO w Lipniku. Gra terenowa była ostatnią częścią projektu interdyscyplinarnego "Jesteśmy wyjątkowi" współfinansowanego przez fundację Banku BZ WBK w ramach programu "Bank Ambitnej Młodzieży".

Przygotowani do niesienia pomocy
2012-10-11
MANEWRY. Druhowie z jedenastu jednostek OSP działających na terenie powiatu myślenickiego wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia w zakresie ratownictwa medycznego podczas ćwiczeń, które odbyły się w Wiśniowej.

Dyplom i słoik dżemu wiśniowego na mecie „Dusiołka"
2012-10-11
WIŚNIOWA. W sobotę odbędzie się piąta edycja "Dusiołka Górskiego". To impreza promująca aktywność fizyczną i piękno okolicznego krajobrazu. .

Po co biblioteka?
2012-10-03
Z bibliotek publicznych korzysta jedna trzecia mieszkańców małych miejscowości – wynika z raportu „Po co Polakom biblioteki?”. Raport przygotowano po trzech latach realizacji Programu Rozwoju Bibliotek, w którym uczestniczy ponad 3300 placówek z całej Polski – również nasza Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
2012-10-03
W Polsce mamy około 15 procent osób w podeszłym wieku i grupa ta stale się powiększa. 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To szczególny dzień i dlatego w naszej gminie odbyło się kilka spotkań i wydarzeń kulturalnych, jako że pragniemy pokazać naszym seniorom, jak bardzo są dla nas ważni.

Wrzesień w świetlicy w Glichowie
2012-10-03
We wrześniu świetlica w Glichowie przygotowała dla dzieci i młodzieży ciekawą ofertę zajęć.

Spotkanie w Kornatce
2012-10-03
W niedzielę - 30.09.2012 r., w Kornatce odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniu folderu i gablot wystawowych z twórczością regionu.

68 rocznica Pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika
2012-10-03
W połowie sierpnia 1944 r. Niemcy siłami dywizji wojska i żandarmerii wyposażonej w wozy pancerne, artylerię i rozpoznanie lotnicze, rozpoczęli likwidację zgrupowania Obwodu „Murawa” i akcję pacyfikacyjną ludności cywilnej. Od 12 do 18 września rozegrała się tzw. „Bitwa o Łysinę”. Niemcy bezkarnie rozpoczęli rabowanie, palenie i mordowanie ludności. Szczególnie tragicznymi dniami dla Wiśniowej i Lipnika był 17 i 18 września 1944 r. Wtedy to oddziały żołnierzy niemieckich dokonały pacyfikacji ludności cywilnej w tych miejscowościach. Łącznie w dniach od 12 do 18 września 1944 r. Niemcy wymordowali 90 osób, w tym 78 w Wiśniowej, 9 w Lipniku i 3 osoby w Węglówce. Równocześnie spalono 140 zabudowań mieszkalno-gospodarczych.

Strona << 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 >>

<< >>