NO PROMIL – NO PROBLEM 2012
2013-01-14
Kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2012 dobiegła końca. W ramach Kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM 2012 w ZPO Wiśniowa zorganizowano [...]

Szkolne jasełka o tym, jak Lucyfer się pomylił
2013-01-14
W dniu 21 grudnia 2012 r. uczniowie klas 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej zaprezentowali nauczycielom oraz uczniom zespołu jasełka. Scenariusz spektaklu był oparty na opowieści wigilijnej księdza Mieczysława Malińskiego pt. Pomyłka Lucyfera.

Śmieszne czy straszne, czyli - Dziady na wesoło
2013-01-14
28 listopada 2012 r. na deskach szkolnej sceny uczniowie klasy Ib Gimnazjum w Wiśniowej przedstawili trawestację dramatu „Dziady, cz. II” Adama Mickiewicza, która nosiła tytuł „Dziady na wesoło”. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach lekcji języka polskiego.

Szopki z Glichowa nagrodzone
2013-01-14
XII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Tradycyjnych i Krakowskich kolejny już raz cieszył się ogromnym powodzeniem. Do konkursu spłynęły szopki z 7 Gmin: Siepraw, Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa, Pcim, Mogilany, Myślenice.

Mikołaj w Wiśniowej
2013-01-03
Już po raz czwarty Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” we współpracy z Hospicjum Domowym Królowej Apostołów i Urzędem Gminy Wiśniowa zorganizowało akcję mikołajkową dla podopiecznych hospicjum - chorych dzieci i dorosłych, mieszkańców powiatu myślenickiego i sąsiednich a także chorych, niepełnosprawnych i rodzin potrzebujących z gminy Wiśniowa.

Zespół Popcorn z Gimnazjum w Wiśniowej wyróżniony za najlepszą choreografię
2013-01-03
W Gnojniku został zorganizowany finał wojewódzki Gimnazjady Zespołów Cheerleaders Rytm – Muzyka – Taniec. Zespół Popcorn z Gimnazjum w Wiśniowej, który w połowie listopada wygrał zawody powiatowe, zdobył brązowy medal i został wyróżniony przez jury za najlepszą choreografię. Zespół tworzą: Daria Siatka, Iwona Polak, Klaudia Kowal, Patrycja Antolec, Renata Romańska, Eryka Rokosza, Weronika Kowalczyk, Gabrysia Bajer, Sylwester Pazdur, Natalia Muta, Kamila Lenart, Angelika Żądło, Kamila Kus, Klaudia Kus. Opiekunem drużyny jest nauczycielka WF Anna Bubula.

Tekst: ADOM

I Turniej Szachowy w ZPO Wiśniowa
2012-12-17
W czwartek 13 grudnia zorganizowano w ZPO Wiśniowa I Turniej Szachowy dla uczniów klas I -VI. Wystartowało 14 uczniów (10 chłopców i 4 dziewczęta). Turniej był rozgrywany systemem do dwóch porażek.

Drugie miejsce UKS „Orliki” Wiśniowa
2012-12-17
We wtorek 4,grudnia odbył się XI Turniej Mikołajkowy w Raciechowicach organizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Zespół ze Szkoły Podstawowej z Wiśniowej zdobył II miejsce pokonując zespoły z Raciechowic i Lipnika.

IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
2012-12-14
W dniu 8.12.2012 r. w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się IV Mikołajowy Turniej Tenisa Stołowego, którego celem była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w Naszej Gminie, wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także przeciwdziałanie agresji poprzez rywalizację sportową zgodnie z zasadami \"fair play\".

O środkach masowego przekazu najwięcej wiedział Roman Konieczny i wygrał konkurs
2012-12-13
Powiat: To jeszcze nie znawcy mediów, ale kandydaci na takowych na pewno. Są nimi laureaci IX Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach.

Wiślackie Mikołajki przy Reymonta
2012-12-10
W dniu 01.12.2012r. dzieci i młodzież gimnazjalna z terenu naszej gminy wraz z opiekunami wzięli udział w meczu T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy drużynami: Wisła Kraków – Górnik Zabrze, który odbył się na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie .

I Mikołajkowy Turniej dla najmłodszych w halowej piłce nożnej
2012-12-03
W dniu 02.12.2012r w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się I Mikołajkowy Turniej Dla Najmłodszych w Halowej Piłce Nożnej, w którym udział wzięło 11 zespołów. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii (rocznik 2001-2003) zwyciężyła drużyna „Żaczki Wiśniowa I”, która po emocjonujących rzutach karnych zwyciężyła 2-1 z zespołem „Grodzisko Raciechowice” w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Podsumowanie projektu – Ocalić od zapomnienia
2012-12-03
4x3 - prosta sprawa! Projekt: ,,Ocalić od zapomnienia\" był realizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja od września do 26 listopada 2012 roku.

Brązowy medal dla Gimnazjum Wiśniowa
2012-12-03
W piątek 30 listopada w Gnojniku odbył się finał wojewódzki współzawodnictwa zespołów cheerleaders. Zespół \

Ślubowanie klas I
2012-12-03
Dnia 25 października 2012 roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W uroczystości wzięły udział „pierwszaki”, ich wychowawczynie (pani Barbara Radziwińska i pani Józefa Bednarczyk), uczniowie klas II-III, pan dyrektor Krzysztof Głowacki, pan Tomasz Lichoń – opiekun Samorządu Uczniowskiego SP, rodzice, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego (Patrycja Żądło, Konrad Pilch), a także przedszkolaki.

Strona << 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 >>

<< >>