Konkurs recytatorski
2013-02-14
Szanowni Państwo! Także w tym roku udało się nam zorganizować konkurs recytatorski dla naszych przedszkolaków. Druga edycja przygotowana była z myślą szerzenia u dzieci znajomości twórczości J.Tuwima. Tak jak poprzednio w konkursie wzięły udział oddziały przedszkolne z Wierzbanowej, Poznachowic Dolnych i Wiśniowej. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Najpierw odbyły się eliminacje wewnętrzne (w każdej placówce).Każdy uczestnik eliminacji otrzymał drobne upominki, a laureaci zostali zakwalifikowani do finału, który odbył się w 14 grudnia 2012 r. w Przedszkolu Samorządowym w Wiśniowej.

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka
2013-02-14
Tradycyjnie, jak co roku spotkaliśmy się 5 lutego w Domu Kultury w Wiśniowej by świętować wspólnie dzień Babci i Dziadka. Licznie zgromadzeni goście ze wzruszeniem i radością oglądali swoje wnuczęta w roli gospodarzy uroczystej Akademii. Dzieci tańczyły, śpiewały, grały na instrumentach a także przedstawiły krótkie inscenizacje; Jasełka i bajkę o Szewczyku Dratewce.

Eliminacje Wojewódzkie do Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej
2013-02-11
9 lutego b.r. na Hali Sportowej w Wiśniowej przeprowadzono Eliminacje do Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: 2 drużyny UKS „Andrusy” Lipnik /gospodarz imprezy/, LKS „Naprzód” Sobolów, KS „Galicja” Nowy Sącz, AF „Hesed” Tarnów, UKS „Meritus” Brody.

Tomasz Garbień na Mistrzostwach Świata Juniorów w Libercu
2013-02-06
W dniach 20 - 27 stycznia 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców, które tym razem zawitały do czeskiego Liberca. Konkurencje biegowe miały miejsce na wzgórzu Vesec, gdzie w 2009 roku miały miejsce Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, tak bardzo pamiętne dla Polaków.

NO PROMIL – NO PROBLEM 2012
2013-01-14
Kampania społeczna NO PROMIL – NO PROBLEM 2012 dobiegła końca. W ramach Kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM 2012 w ZPO Wiśniowa zorganizowano [...]

Szkolne jasełka o tym, jak Lucyfer się pomylił
2013-01-14
W dniu 21 grudnia 2012 r. uczniowie klas 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej zaprezentowali nauczycielom oraz uczniom zespołu jasełka. Scenariusz spektaklu był oparty na opowieści wigilijnej księdza Mieczysława Malińskiego pt. Pomyłka Lucyfera.

Śmieszne czy straszne, czyli - Dziady na wesoło
2013-01-14
28 listopada 2012 r. na deskach szkolnej sceny uczniowie klasy Ib Gimnazjum w Wiśniowej przedstawili trawestację dramatu „Dziady, cz. II” Adama Mickiewicza, która nosiła tytuł „Dziady na wesoło”. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach lekcji języka polskiego.

Szopki z Glichowa nagrodzone
2013-01-14
XII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Tradycyjnych i Krakowskich kolejny już raz cieszył się ogromnym powodzeniem. Do konkursu spłynęły szopki z 7 Gmin: Siepraw, Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa, Pcim, Mogilany, Myślenice.

Mikołaj w Wiśniowej
2013-01-03
Już po raz czwarty Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” we współpracy z Hospicjum Domowym Królowej Apostołów i Urzędem Gminy Wiśniowa zorganizowało akcję mikołajkową dla podopiecznych hospicjum - chorych dzieci i dorosłych, mieszkańców powiatu myślenickiego i sąsiednich a także chorych, niepełnosprawnych i rodzin potrzebujących z gminy Wiśniowa.

Zespół Popcorn z Gimnazjum w Wiśniowej wyróżniony za najlepszą choreografię
2013-01-03
W Gnojniku został zorganizowany finał wojewódzki Gimnazjady Zespołów Cheerleaders Rytm – Muzyka – Taniec. Zespół Popcorn z Gimnazjum w Wiśniowej, który w połowie listopada wygrał zawody powiatowe, zdobył brązowy medal i został wyróżniony przez jury za najlepszą choreografię. Zespół tworzą: Daria Siatka, Iwona Polak, Klaudia Kowal, Patrycja Antolec, Renata Romańska, Eryka Rokosza, Weronika Kowalczyk, Gabrysia Bajer, Sylwester Pazdur, Natalia Muta, Kamila Lenart, Angelika Żądło, Kamila Kus, Klaudia Kus. Opiekunem drużyny jest nauczycielka WF Anna Bubula.

Tekst: ADOM

I Turniej Szachowy w ZPO Wiśniowa
2012-12-17
W czwartek 13 grudnia zorganizowano w ZPO Wiśniowa I Turniej Szachowy dla uczniów klas I -VI. Wystartowało 14 uczniów (10 chłopców i 4 dziewczęta). Turniej był rozgrywany systemem do dwóch porażek.

Drugie miejsce UKS „Orliki” Wiśniowa
2012-12-17
We wtorek 4,grudnia odbył się XI Turniej Mikołajkowy w Raciechowicach organizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Zespół ze Szkoły Podstawowej z Wiśniowej zdobył II miejsce pokonując zespoły z Raciechowic i Lipnika.

IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
2012-12-14
W dniu 8.12.2012 r. w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się IV Mikołajowy Turniej Tenisa Stołowego, którego celem była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w Naszej Gminie, wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także przeciwdziałanie agresji poprzez rywalizację sportową zgodnie z zasadami \"fair play\".

O środkach masowego przekazu najwięcej wiedział Roman Konieczny i wygrał konkurs
2012-12-13
Powiat: To jeszcze nie znawcy mediów, ale kandydaci na takowych na pewno. Są nimi laureaci IX Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach.

Wiślackie Mikołajki przy Reymonta
2012-12-10
W dniu 01.12.2012r. dzieci i młodzież gimnazjalna z terenu naszej gminy wraz z opiekunami wzięli udział w meczu T-Mobile Ekstraklasa pomiędzy drużynami: Wisła Kraków – Górnik Zabrze, który odbył się na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie .

Strona << 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 >>

<< >>