MATEMATYKA – KRÓLOWA NAUK
2013-04-15
Od 2006 roku tradycyjnie już uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana w Wiśniowej biorą udział w dwuetapowym konkursie dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych województwa małopolskiego „Krakowska Matematyka” i jak co roku cieszymy się z finalistów etapu wojewódzkiego tego konkursu. Tegoroczny temat to: „Matematyka i inne nauki w Krakowie”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, w którym od lat działa pani mgr Urszula Kucała z Lipnika.

MUUVIT-RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT!!!
2013-04-11
W roku 2011 Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa im. Janiny Czaja przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi biblioteka mogła przystąpić do projektu: Muuvit - RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT.

W poszukiwaniu upragnionej wiosny
2013-04-11
Z racji problemów ze swym przybyciem, jakie ostatnim czasem ma Wiosna do naszej okolicy, wychowankowie Świetlicy Środowiskowej z Wierzbanowej postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

Tętniąca życiem biblioteka w Lipniku
2013-04-11
Dzięki uczestnictwu w Programie Rozwoju Bibliotek nasza biblioteka ma możliwość realizacji wraz z organizacjami pozarządowymi nowych pomysłów na wspólne działania. Jednym z takich działań była tygodniowa wizyta w dniach od 11-16 marca 2013 r. „Latających animatorów” i „Latających socjologów” z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Demeter i Kora na deskach szkolnej sceny
2013-03-15
Zainteresowanie teatrem można rozwijać na wiele sposobów. Jednym z nich jest angażowanie uczniów do występów na deskach szkolnej sceny. Klasa 5b Szkoły Podstawowej w Wiśniowej już po raz kolejny przygotowała spektakl pod kierunkiem polonistki Moniki Wójtowicz.

Cztery złote medale
2013-03-15
Na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w narciarstwie biegowych, które odbyły się 13 lutego w Czerwiennym reprezentacja ZPO Wiśniowa zdobyła cztery złote medale. Mistrzami województwa zostali: Mateusz Siatka (III kl. gimnazjum), Iwona Piekarz (I kl. gimnazjum), Natalia Szymoniak (V kl. SP) oraz Małgorzata Bajer (IV kl. SP).

VIII MEMORIAŁ IM. KAZIMIERZA BUBULI W WIŚNIOWEJ
2013-02-28
Około 300 narciarzy wystartowało w VIII Memoriale poświęconym Kazimierzowi Bubuli, wieloletniemu trenerowi narciarstwa biegowego LKS Wiśniowa. Zawody były również IV rzutem Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS oraz Mistrzostwami Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i Powiatu Myślenickiego. W zawodach, rozgrywanych stylem klasycznym, w ramach Gimnazjady chłopcy i dziewczęta (1997 – 1999) rywalizowano dystansie 3 km, natomiast uczestnicy Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2000 i młodsi) na dystansie 2 km i 1 km.

Finał Wojewódzki Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej - Bochnia
2013-02-27
23 lutego b.r. rozegrano w Bochni Finał Wojewódzki Halowych Mistrzostw Małopolski Młodziczek w Piłce Nożnej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn wyłonionych drogą eliminacji, które były przeprowadzone wcześniej w Wiśniowej i w Regulicach. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej MDP
2013-02-27
W dniu 23.02.2013r. (sobota) w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się II Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym udział wzięły cztery jednostki OSP( Wiśniowa, Wierzbanowa, Glichów, Węglówka). Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP.

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków
2013-02-27
W dniu 24.02.2013r. (niedziela) w Hali Sportowej w Wiśniowej rozegrany został I Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków- rocznik 2004 i młodsi. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz LKS Grodzisko Raciechowice.

Podsumowanie projektu
2013-02-21
30 stycznia 2013 roku w bibliotece odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego - Ziemia jest naszym domem i domem wszystkich istot żyjących.

Wycieczka do obserwatorium astronomicznego
2013-02-21
Podczas ferii zimowych dnia 23 stycznia 2013 r. odbyła się wycieczka do Niepołomic i Bochni zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Janiny Czaja w Wiśniowej. Wzięli w niej udział uczniowie należący do Kółka Astronomicznego wraz z opiekunami panią dyrektor biblioteki Antoniną Obuchowicz, panią nauczycielką Elżbietą Konieczną oraz opiekunem kółka panem Marcinem Cikałą.

Young Team Mistrzem III edycji AHLPN
2013-02-20
W dniu wczorajszym (17.02.2013r.) zakończyła się III Edycja Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej, której organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej. Podczas tegorocznych rozgrywek udział wzięło aż 17 zespołów, które od 16.12.2012r. – 17.02.2013r. rywalizowały o tytuł mistrza III edycji. Mistrzem tegorocznych rozgrywek AHLPN została drużyna „Young Team”, która w dniu wczorajszym była bezkonkurencyjna.

Konkurs kolęd i pastorałek
2013-02-14
W dniu 20 grudnia 2012 r. po raz pierwszy w Oddziale Przedszkolnym w Wierzbanowej odbył się konkurs „Kolęd i pastorałek”. W konkursie udział wzięły przedszkolaki z Wiśniowej, Wierzbanowej oraz Poznachowic Dolnych. Celem konkursu było kultywowanie wśród dzieci pięknej i bogatej tradycji narodowej, jaką jest kolędowanie.

Dzień Seniora w Wiśniowej
2013-02-14
2 lutego 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej odbył się Dzień Seniora. Organizatorem spotkania, jak co roku, było Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM”.

Strona << 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 >>

<< >>