Działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej
2009-02-26
Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa w czasie ferii prowadzi spotkania z uczniami kl.1-4. Dla dzieci organizowane są zabawy rozwijające uwagę, koncentrację, pamięć, myślenie, kreatywność i komunikację. Oprócz tego codziennie prowadzone są konkursy i zajęcia plastyczne z nagrodami-niespodziankami. Prace dzieci prezentowane są na wystawce w Bibliotece.


Opłacało się zaczekać - rozmowa z Julianem Murzynem, wójtem Wiśniowej
2009-02-10
W gminie właśnie dobiegły końca prace przy Ośrodku Zdrowia. Realizacja tej inwestycji zaczęła się jednak dawno temu...


Działalność medyczna w nowym budynku Ośrodka Zdrowia w Wiśniowej
2009-01-30
Już od 2 lutego br. ruszyła działalność w zakresie usług zdrowotnych w nowym budynku Ośrodka Zdrowia w Wiśniowej.


Jesteś tym co jesz
2009-01-30
Wyobraźcie sobie dania: karp i ryż z ludzkimi genami, sałata z genem szczura i pomidory z genem ryby – to nie fantazja, to rzeczywistość – podczas konferencji „Stop dla GMO w Małopolsce” w Wiśniowej przestrzegali przedstawiciele Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC).


Kupuj świadomie – czy wiesz co jesz?
2009-01-21
Odpowiadając na apel Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej w dniu 14 stycznia 2009r. odbyła się konferencja, której celem było edukowanie mieszkańców o zagrożeniach GMO.


LAUREACI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU AGROTURYSTYCZNEGO - ZIELONE LATO 2008
2009-01-21
Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora MODR w miesiącu sierpniu 2008 dokonała oceny gospodarstw agroturystycznych zgłoszonych do Wojewódzkiego Konkursu Agroturystycznego „Zielone Lato 2008


Wręczenie Nagrody im. Stanisława Witkiewicza
2008-12-17
W Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Krakowie Marszałek Marek Nawara wręczył Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.


Na Lubomirze - Podglądanie gwiazd
2008-12-10
Pasmo Lubomira i Łysiny wraz ze swymi licznymi odnogami staio się w XX wieku nadzwyczaj astronomicznym zakątkiem Polski. Z nie istniejących obecnie obiektów warto wymienić dwie stacje: prowizoryczną, astronomiczną posadowioną w 1920 roku na szczycie Uklejny górującej nad Myślenicami oraz obserwatorium na Lubomirze. Dziś natomiast zwraca naszą uwagę niezwykły, choć skromny budynek znajdujący się przy zielonym szlaku, a dokładniej jego odcinku prowadzącym z góry Chełm w stronę schroniska PTTK Kudłacze. To prywatne obserwatorium astronomiczne Pawła Sochy.


Działalność świąteczna GOK w Wiśniowej – Konkurs szopek, bal sylwestrowy
2008-12-10
Nadszedł grudzień - miesiąc świąt, sylwestrowych szaleństw. Miesiąc, który wszyscy lubimy. Pomyślał o tym Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej, który na grudzień przygotował wiele atrakcji. Oto ich kalendarz i krótkie zapowiedzi imprez.


Ekologiczny Kobielnik - Kochasz dzieci, nie pal śmieci
2008-12-10
Kobielnik to niewielka, malowniczo położona wioska w Gminie Wiśniowa, w której turysta łatwo może znaleźć urzekające wzrok krajobrazy, ciszę i czyste powietrze. W trosce o zachowanie dla przyszłych pokoleń tych walorów przyrodniczych, w tutejszej Szkole Podstawowej duży nacisk kładzie się na edukację ekologiczną, czemu służą m.in. zajęcia na ten temat prowadzone w klasie V. Na nich uczniowie przekonują się jak duży wpływ na stan środowiska mają nasze codzienne czynności i zachowania, kształtuje się świadomość i postawa ekologiczna. [...]


Zalew rekreacyjny - Końcowe prace
2008-11-19
Wiosną tego roku zakończyły się prace przy budowie zalewu rekreacyjnego w Wiśniowej dla których inwestorem była Gmina Wiśniowa. Inwestycja realizowana była w ramach projektu INTERREG III B Cadses, z którego gmina pozyskała około 50% środków na jej wykonanie.


Inwestycje drogowe w gminie WIŚNIOWA
2008-11-19
O planowanych inwestycjach drogowych rozmawiamy z wójtem gminy WIŚNIOWA, JULIANEM MURZYNEM.

- Proszę powiedzieć kilka stów dotyczących przebiegu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 964.
- Prace, w ramach zapowiadanej od dwóch lat modernizacji drogi wojewódzkiej nr 964, na odcinku od Wieliczki do Kasiny Wielkiej, wkroczyły na teren Gminy WIŚNIOWA. Obawa przed utrudnieniami ruchu okazała się bezpodstawna, gdyż praca jest dobrze zorganizowana, a roboty na poszczególnych odcinkach przebiegają szybko i sprawnie.


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
2008-11-07
Panie i Panowje Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie!
Szanowni Mieszkańcy Polskich Gmin!

W dniu 11 listopada nasze myśli wybiegają ku sprawom wykraczającym poza codzienne problemy. Przypominając tak ważne dla naszego narodu wydarzenia sprzed dziewięćdziesięciu lat, ogarniamy refleksją i próbujemy podjąć przesłanie przodków. To oni swoją wierną służbą ojczyźnie przyczynili się do odzyskania niepodległości, a później potrafili tę niepodległość zagospodarować. [...]


50-lecie pożycia małżeńskiego – Złote Gody w Gminie Wiśniowa
2008-10-23
W dniu 19 października 2008 r, po uroczystej Mszy Św., odprawionej w intencji Jubilatów świętujących 50 lecie pożycia małżeńskiego w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Wiśniowej, Dostojni Jubilaci przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej.


W 64 rocznicę hitlerowskiej pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika.
2008-10-21
Tragiczny tydzień na Ziemi Myślenickiej. „Osiemnastego września wczas rano. Z aut, motorów warkot słyszano. Bo we Wiśniowej będzie strasznie. Tam Niemcy wjechali właśnie".


Strona << 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.