Strażacka majówka
2009-05-22
Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej 3 maja zorganizował „Święto Strażaka

Wizyta austriackiej Gminy STALL w Wiśniowej.
2009-05-21
Dobiega końca międzynarodowy program INTERREG IIIB CADSES, w którym uczestniczyli przedstawiciele z Polski, Austrii, Niemiec, Rumunii i Ukrainy. Z każdego kraju brały udział w programie Wyższe uczelnie i Samorządy. Polskę reprezentował Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz gminy Miechów i Wiśniowa. W ubiegłym roku delegacja Gminy Wiśniowa i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odwiedziła Gminę STALL na południu Austrii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Wiedniu. Obie uczelnie współpracują ze sobą od dawna. Dzięki współpracy Gminy Wiśniowa z Uniwersytetem Rolniczym, wizyty naukowców z Wiedeńskiej Uczelni w Wiśniowej, zapoczątkowane były już przed siedmiu laty. Obydwie Uczelnie jak i współpracujące z Nimi Gminy postanowiły utrzymywać a nawet rozwijać nawiązane kontakty.

Powitanie doktora nauk teologicznych ks. Tomasza Bajera
2009-05-06
W dniu 29 kwietnia 2009r. Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa zaprosiła dr nauk teologicznych ks. Tomasza Bajera, który jako pierwszy z księży wywodzących się z tutejszej Parafii otrzymał tytuł naukowy.

Spotkania w bibliotece
2009-05-06
W kwietniu br. Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa zorganizowała spotkania z dziećmi klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Na spotkaniach dzieci zapoznały się z twórczością znakomitej pisarki Ewy Stadmuller, która już niebawem odwiedzi naszą Bibliotekę.

Szansa na nowe gminne drogi
2009-05-06
Wójt Gminy Wiśniowa informuje, że mieszkańcy mogą mieć istotny wpływ na termin budowy, przebudowy lub remont drogi gminnej, pod warunkiem, że zechcą skorzystać z przysługującego im prawa wynikającego z ustawy o planowaniu przestrzennym i zwrócą się do gminy o wykupienie ich gruntu przewidzianego w planie zagospodarowania przestrzennego pod drogę gminną.

Giełda agroturystyczna w Krakowie
2009-04-24
W dniach 18–19 kwietnia 2009r. w obiektach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się XII Małopolska Giełda Agroturystyczna. Gmina Wiśniowa promowana była przez zrzeszonych w bardzo prężnie działającym Stowarzyszeniu Twórców i Artystów „Cepry”.

Podsumowanie osiągnięć sportowych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wiśniowa za 2008r.
2009-04-21
Po raz XV tradycyjnie we wtorek po Świętach Wielkanocnych sala Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej wypełniła się dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Wiśniowa, na uroczystości podsumowującej działalność sportową za 2008 r. Mottem jubileuszowego spotkania była maksyma greckich sportowców: „Citus, Altus, Fortius – Szybciej, Wyżej, Dalej” .

Kardynał w Glichowie
2009-04-02
5 marca 2009 roku Szkołę Podstawową i przedszkole w Glichowie odwiedził Jego Eminencja ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W spotkaniu wzięli udział ks. kanonik dr Stanisław Bąk - proboszcz parafii raciechowickiej, p. Julian Murzyn - Wójt Gminy Wiśniowa oraz nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki i przedstawiciele rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Glichowie.

Turystyczna Podkowa a Ekonomia Społeczna
2009-03-30
W dniu 26 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniowej odbyła się konferencja wprowadzająca do tematyki przedsiębiorczości społecznej pt. "Turystyczna Podkowa a Ekonomia Społeczna".

Gmina szkoliła rolników
2009-03-23
W dniach 17.01.2009 r. i 18.02.2009 r. (Wiśniowa), 8.02 i 15.02.2009 r. (Węglówka) i 21.02. 2009 r. (Glichów) w Gminie Wiśniowa zostały przeprowadzone szkolenia dla rolników zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach.

Przedstawiamy jednostkę OSP z Wiśniowej
2009-03-23
Jednostka strażacka powstała w 1913 r. po wielkim pożarze w Wiśniowej, podczas którego spłonęło 5 budynków mieszkalnych i zabudowania gospodarcze u Leśniaków. Do grona założycieli należało pięciu ówczesnych notabli: wójt Józef Kowal, sekretarz gminy Franciszek Krawczyński oraz radni: Wojciech Murzyn, Wojciech Tomera i Jan Jamróz.

Ferie na sportowo.
2009-02-27
W dniu 20 lutego 2009 r na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wiśniowej odbył się Turniej Piłki Nożnej. Uczestnikami byli zawodnicy należący do grupy trampkarzy LKS LUBOMIR.

Dzień Seniora w Glichowie – 100 lat
2009-02-26
Dnia 31 stycznia w strażnicy w Glichowie uroczyście obchodzono Dzień Dziadka i Babci. Od kilku już lat jest to okazja do wspólnej zabawy integrującej młodsze i starsze pokolenia wioski. Imprezę zorganizował Zespół Placówek Oświatowych w Glichowie. Ze względu na niewielką liczebność społeczności szkolnej, uroczystość ta została przygotowana przez wszystkie dzieci – zatem każdy wnuczek i wnuczka wystąpił na scenie, aby uczcić święto swojej babci i dziadka.

V Memoriał Kazimierza Bubuli
2009-02-26
W dniu 13 lutego na stokach Wierzbanowskiej Góry rozegrano V Memoriał im. Kazimierza Bubuli w narciarstwie klasycznym.

Działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej
2009-02-26
Biblioteka Publiczna Gminy Wiśniowa w czasie ferii prowadzi spotkania z uczniami kl.1-4. Dla dzieci organizowane są zabawy rozwijające uwagę, koncentrację, pamięć, myślenie, kreatywność i komunikację. Oprócz tego codziennie prowadzone są konkursy i zajęcia plastyczne z nagrodami-niespodziankami. Prace dzieci prezentowane są na wystawce w Bibliotece.

Strona << 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

<< >>