Letnie warsztaty regionalne w Wiśniowej
2010-07-23
W tym malowniczo położonym miejscu każdy zainteresowany tradycją i kulturą beskidzką znajdzie dla siebie coś ciekawego. Stowarzyszenie Twórców i Artystów CEPRY organizuje w lipcu i sierpniu br. warsztaty i zajęcia regionalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z poszczególnych dziedzin sztuki ludowej.


Zestawienie zbiorcze wyników głosowania
2010-07-05
Zestawienie zbiorcze wyników głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 roku na terenie Gminy Wiśniowa dostępne jest tutaj->>

Przeszłość zachowana w pamięci – częścią teraźniejszości.
CIVIS ET PATRIA dla Zespołu Placówek Oświatowych w Lipniku
2010-06-29
Dnia 17. czerwca br. w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Małopolskiego Roku Historii Najnowszej, który został zorganizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystej gali, w teatrze Groteska podsumowano konkursy, które Kuratorium zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele szkół wyróżnionych certyfikatem CIVIS ET PATRIA w ramach projektu edukacyjnego „Małopolska - moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna”. Konkurs miał charakter otwarty, a jego adresatami były szkoły z terenu województwa małopolskiego. Jego celem było propagowanie przedsięwzięć podtrzymujących tradycję, wzmacniających więzi lokalne i identyfikację z miejscem pochodzenia; popularyzacja wiedzy o własnym regionie oraz wspólnocie kulturowej w kontekście narodowym i europejskim; budowanie poczucia odpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy; rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów, doskonalenie ich umiejętności pracy w zespole oraz realizacji projektów zespołowych.


Powódź w gminie Wiśniowa - Zniszczone drogi, przepusty i mosty
2010-06-23
Majowe i czerwcowe ulewne deszcze spowodowały wielkie straty w wielu miejscach naszego kraju. Zważywszy na obszar i skalę szkód spowodowanych tegoroczną powodzią można powiedzieć, że w naszej gminie nie doszło do żadnej tragedii. Niemniej w porównaniu z poprzednimi powodziami, szkody były o wiele większe, gdyż i poziom wód w niektórych potokach był największy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.


Karpackie Niebo
2010-06-23
Astronomowie na konferencji W dniach 17-19 czerwca w Wiśniowej odbyła się konferencja pt.„Astronomia a ochrona środowiska”.

Konferencja została zorganizowana przez gminę Wiśniowa, partnera projektu pn.„Karpackie Niebo. Rozwój produktów turystycznych związanych z astronomią na terenie polsko-słowackiego pogranicza”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Zestawienie zbiorcze wyników głosowania
2010-06-23
Zestawienie zbiorcze wyników głosowania na kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 20 czerwca 2010 roku na terenie Gminy Wiśniowa dostępne jest tutaj->>

Nagrody Powiatu Myślenickiego
2010-06-18
W Myślenicach 17 czerwca 2010r. odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Powiatu Myślenickiego. Z naszej gminy nagrody otrzymali Orkiestra Dęta OSP Lipnik oraz twórca ludowy Jerzy Chlipała. Gratulujemy.


Udane starty UKS „Andrusy” Lipnik
2010-06-07
Najważniejszym zadaniem reprezentacji dziewcząt w piłce nożnej UKS „Andrusy” w Lipniku w sezonie 2009/2010 będzie zakwalifikowanie się do Finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Nożnej. Turniej finałowy w/w Mistrzostw zostanie przeprowadzony w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w lipcu w Gorzowie Wielkopolskim. Do ścisłej, finałowej ósemki zakwalifikują się drużyny z całej Polski w drodze wielostopniowych eliminacji.


Widziane z poziomu gminy - Jeszcze raz o remoncie drogi wojewódzkiej nr 964
2010-05-31
Przebudowa drogi wojewódzkiej z Kasiny Wielkiej do Wieliczki minęła półmetek i wydawać by się mogło, że teraz wykonawca ma już z górki. Ale czy tak jest na pewno?


I Powiatowy Turniej Tancerzy „Dancenalia” w Wiśniowej
2010-05-31
30 kwietnia w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się I Powiatowy Turniej Taneczny „Dancenalia” o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej.


Radni zdecydowali - Wójt z absolutorium
2010-05-31
27 kwietnia odbyła sie sesja Rady Gminy, której najważniejszym punktem było udzielenie przez Radę Gminy Wiśniowa absolutorium wójtowi gminy z tytułu wykonania budżetu za rok 2009. Przedstawiono sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2009 wraz z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. Absolutorium zostało udzielone przy dwóch głosach przeciw i jednym wstrzymującym się.


Cześć jego pamięci
2010-05-31
Śp. posła Wiesława Wodę poznałam w 1977 r. Był prezesem Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie. Dał się poznać jako wspaniały organizator i przyjaciel Kół Gospodyń Wiejskich. Organizował różnego rodzaju kursy dla kobiet, wycieczki dla KGW i rolników. Co roku uczestniczył w spotkaniach okolicznościowych, szkoleniach, dożynkach. 10 marca 2010r. z okazji Święta Kobiet składał życzenia, wręczał kwiaty. Uroczystości odbywały się w Wojewódzkim Związku Kółek Rolniczych na Placu Szczepańskim. Było tam i nasze Koło.


Konkurs rozstrzygnięty - Nasze gimnazjalistki z laurami
2010-05-31
W ramach realizacji założeń „Małopolskiego programu edukacji patriotycznej w roku szkolnym 2009/2010” został zorganizowany konkurs wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej dla uczniów gimnazjów Województwa Małopolskiego. Organizację i przeprowadzenie konkursu Małopolski Kurator Oświaty zlecił Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.


Kanalizacja Węglówki coraz bliżej - Rozmowa z JULIANEM MURZYNEM, wójtem gminy Wiśniowa.
2010-05-31
- Kanalizacja Węglówki to chyba jedna z najdłużej przygotowywanych inwestycji w gminie. Dlaczego?
- 15 lat temu z inicjatywy gmin położonych wokół Zbiornika Dobczyckiego powstał Związek Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa. Kilka lat później również Wiśniowa przystąpiła do Związku, ponieważ Węglówka znajduje się w zlewni zbiornika, który zaopatruje w wodę pitną znaczną część Krakowa. Głównym celem Związku było osiągnięcie czystości wód od źródeł poprzez skanalizowanie całego obszaru zlewni Raby powyżej Zbiornika.


Samorząd budowało wiele bezimiennych osób - Początki samorządności we wspomnieniach Jana Bajera, przewodniczącego Rady Gminy Wiśniowa pierwszej kadencji.
2010-05-31
Historia Polski naznaczona jest wieloma rocznicami. Jedne z nich, jak rozbiory czy tłumione powstania, mają charakter tragiczny, inne jaśnieją blaskiem, by wymienić uchwalenie konstytucji, odzyskanie niepodległości, zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku (Cud nad Wisłą), powołanie „Solidarności”, wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a wreszcie odrzucenie systemu komunistycznego. W tym roku przypada 20- lecie pierwszych, pełnych, demokratycznych wyborów do wszystkich szczebli samorządu. Reforma z maja 1990 roku była jedyną w pełni udaną reformą III Rzeczpospolitej.


Strona << 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.