W cieniu trzech jubileuszy - 660.lecie wiśniowskiej parafii
2009-07-09
O jej, sięgającej początków XIV wieku historii mówi się często, że jest "pisana krzyżami". Bo istotnie, znak ten odcisnął się wielokrotnie na przestrzeni dziejów na losach ludności, zamieszkującej tereny, obejmujące administracyjną strukturę tej wspólnoty, dziś stanowiącej już dwie odrębne jednostki organizacyjne. Przed trzema laty, Lipnik otrzymał bowiem prawa samodzielnej placówki parafialnej skupionej wokół tamtejszego kościoła pw. św. Jadwigi Królowej. Pierwszym jej proboszczem został ks. Janusz Widur.

Piłkarki z Lipnika zagrają w finale
2009-06-27
W poniedziałek zaczyna się w Słubicach turniej "Piłkarska Kadra Czeka". Wystartują 4 najlepsze drużyny U-15 z całej Polski, w tym Małopolanki.

Podsumowanie międzynarodowego Programu INTERREG we Lwowie
2009-07-09
W dniach od 18-20 czerwca 2009r przedstawiciele Gminy Wiśniowa i Gminy Miechów uczestniczyli wraz z delegacją Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, w konferencji końcowej na Politechnice Lwowskiej, podsumowującej realizowany przez ostatnie kilka lat międzynarodowy projekt INTERREG III B – CADES dotyczący ochrony krajobrazów kulturowych.

Zawody Strażackie
2009-07-01
W dniu 28 czerwca 2009r. na boisku sportowy w Poznachowicach Dolnych odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których udział wzięło 17 drużyn, w tym 8 młodzieżowych.

POLSKA TO WIELKA RZECZ - O żołnierzu tułaczu
2009-06-29
Jednym z niewielu żyjących oficerów II Rzeczypospolitej Polskiej jest podpułkownik Stanisław Czaja .Pod koniec 1993r. wrócił po 54 latach z emigracji. Obecnie mieszka w Wiśniowej koło Myślenic. Stanisław Czaja bywał w Zakopanem jako elew szkoły podchorążych. Był również na kursie narciarskim w 1937r. w Zawoi pod Babią Górą. Od połowy lat dziewięćdziesiątych uczestniczy on w uroczystościach patriotycznych w Zakopanem. Należy do organizacji kombatanckich polskich i francuskich oraz jest członkiem honorowym Tatrzańskiego Klubu Niezależnych.

Nagrody Powiatu Myślenickiego rozdane.
2009-06-26
W dniu 25 czerwca w sali Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatu Myślenickiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury a także za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.

Konkurs. Wśród najpiękniejszych - wianek kawalerski
2009-06-22
- Dokłada się kolejne kwiaty, rośliny i jednocześnie lekko na półokrągło ukształtowuje. I trzeba na bieżąco mocować nitką taki przepis na udany wianek daje Danuta Urbanik z Glichowa koło Myślenic.

Zapraszamy nad zalew!
2009-06-17
Wszystkich mieszkańców gminy, którzy lubią wypoczywać aktywnie na świeżym powietrzu serdecznie zapraszamy nad zalew w Wiśniowej. Imprezy w tym miejscu będą miały charakter cykliczny i odbywać się będą co tydzień, w sobotę i niedzielę. Atrakcji nie zabraknie. Przewidziano gry i zabawy dla dzieci, rowerki wodne, jazdę konną i zabawy taneczne. Na tych, którzy po zabawie opadną z sił czekać będzie grill. Zapraszamy.

Gmina pozyskała środki - Ku uciesze przedszkolaków
2009-06-17
Dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy i ich rodziców. W Roku Przedszkolaka Gminie udało się pozyskać środki, które pozwolą otworzyć nowy oddział przedszkolny w Lipniku i wydłużyć czas pracy czterech innych.

Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego
2009-06-17
Już po raz szósty w lutym, marcu i kwietniu odbył się Międzygminny Konkurs Języka Angielskiego - w Stadnikach dla uczniów klas VI oraz w Dobczycach dla gimnazjalistów. Organizatorkami konkursu były: części gimnazjalnej nauczycielka j. angielskiego gimnazjum w Dobczycach Beata Wszołek oraz części dla szóstoklasistów nauczycielka j. angielskiego szkoły w Stadnikach Małgorzata Noworyta. Rywalizowały ze sobą szkoły 3 gmin - Dobczyc, Wiśniowej i Sieprawia.

Święto Przedszkolaka
2009-06-17
Z okazji obchodów Roku Przedszkolaka Gminny Ośrodek Kultury wraz z Przedszkolem Samorządowym w Wiśniowej zorganizował uroczystość plenerową dla dzieci z terenu całej gminy.

Stanisław Czaja z Wiśniowej mówił o sobie, że jest „starym wiarusem”
2009-06-15
Pożegnanie. Dom rodzinny był ostoją patriotyzmu. Bywał tu m.in. gen. Andrzej Bylica, legionista i twórca pułków strzeleckich na Podhalu. W tym domu 9 marca 1913 roku urodził się Stanisław Czaja. Inaczej niż wielu mężczyzn z jego otoczenia: dziadek, ojciec oraz brał nie został organistą w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Wiśniowej. A funkcja ta pozostawała w rodzinie przez 152 lata!

Uwaga na genetyczne modyfikowaną żywność!
2009-06-15
W dniu 5 czerwca br. odbyła się Konferencja prasowa w Warszawie pt. „Polska trzyma klucze do Europy wolnej od GMO”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego
2009-06-15
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły w dniu 7 czerwca 2009r. Prezentujemy zestawienie zbiorcze wyników.

Piknik na tak
2009-06-01
W dniu 31.05.2009r. młodzieżowy wolontariat "Klub Ośmiu" zorganizował "Piknik na tak".

Strona << 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

<< >>