Medal za długoletnie pożycie małżeńskie
2011-10-14
W dniu 11 września 2011 r. 6 par małżeńskich z terenu naszej gminy świętowało Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Jubilatów o godzinie 15 – tej, w kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Wiśniowej, Jubilaci przeszli wraz z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej, gdzie powitał ich Pan Wiesław Stalmach - Wójt Gminy Wiśniowa wraz z Panią Jolantą Wolak – Sekretarz Gminy Wiśniowa.


Piknik paralotniowy
2011-10-14
W dniu 11 września 2011 r. w słoneczne niedzielne popołudnie odbył się cyklicznie organizowany coroczny piknik paralotniowy. Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego.


Zawody sportowo pożarnicze
2011-10-14
W dniu 25.09.2011 w miejscowości Poznachowice Dolne przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięło 18 drużyn, w tym 9 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP). Zawody odbyły się przed licznie zgromadzoną publicznością, która gorąco dopingowała swoje drużyny. Komisję sędziowską powołał Zarząd Gminny ZOSP RP w Wiśniowej, a sędzią głównym zawodów został druh Józef Irzyk. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz sztafeta 500 m /MDP/. W ogólnej punktacji I miejsce zdobyła jednostka OSP w Lipniku i otrzymała Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniowa. Puchar wręczył Wójt Gminy – Pan Wiesław Stalmach.


II Turniej Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska
2011-10-14
W połowie września rozpoczęły się eliminacje gminne do 2 – giej edycji Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozgrywki odbywały się w 2 kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W pierwszych eliminacjach uczestniczyły 2 drużyny dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku – zarówno młodsza, jak i starsza grupa dziewcząt wygrała eliminacje w Myślenicach. W drugim etapie młodsze Andruski zajęły III miejsce i odpadły z dalszego udziału. Starsze zawodniczki wygrały II etap, a następnie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Tokarni zajęły II miejsce i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.


POZORY MYLĄ, DOWÓD NIE
2011-10-05
W bieżącym roku gmina Wiśniowa przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Pozory mylą, dowód nie”. Kampania organizowana jest przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego oraz Komendę Główną Policji pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. Głównym jej celem jest aktywizacja środowisk lokalnych i budowanie obywatelskiej koalicji sprzeciwu wobec sprzedaży alkoholu niepełnoletnim. Organizatorzy planują dotarcie do jak największej liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, przeszkolenie wszystkich sprzedawców, edukację rodziców poprzez dostarczenie im materiałów informacyjnych oraz zorganizowanie młodym ludziom alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Do akcji włączone i zaktywizowane będą kluby, stowarzyszenia i organizacje młodzieżowe działające na terenie gminy Wiśniowa.


Węglówka- Sprzątanie Świata
2011-10-03
W sobotę, 24 września w Węglówce odbyło się zainicjowane i zorganizowane przez Duszpasterzy oraz Grupę Młodzieżową Sprzątanie Świata. W związku z odbywającymi się w całej Polsce podobnymi akcjami, postanowiono aby i Węglówka dzięki pomocy wszystkich chętnych troszeczkę wypiękniała, dlatego na zaproszenie Ks. Proboszcza odpowiedziało wiele osób, zarówno starszych, jak i dzieci oraz młodzież szkolna. W sumie w akcji wzięło udział prawie 70 osób.


I Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego - „Beskidzka Podkówecka”
2011-09-29
18 września 2011 roku amfiteatr w Parku im. Małachowskich w Dobrej rozbrzmiewał piękną muzyką, pieśniami i tańcami uczestników I Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego ”Beskidzka Podkóweczka”. Festiwal ma na celu kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej, tradycji grup tworzących i działających na terenie Beskidu Wyspowego.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
2011-09-21
W dniu 1 września jak co roku rozpoczął się nowy rok szkolny i będzie trwać do 29 czerwca 2012 roku. W Wiśniowej nowy rok szkolny uczniowie rozpoczęli od mszy świętej po której udali się na Halę sportową gdzie Dyrektor Pan mgr Krzysztof Głowacki dokonał uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.


Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” na Dożynkach Powiatowych w Dobczycach
2011-09-21
W niedzielne popołudnie dnia 28 sierpnia 2011 roku Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” wzięło udział w Dożynkach Powiatowych organizowanych w tym roku w Dobczycach.


Powiatowy Integracyjny Dzień Zdrowia - Darmowe badania, konsultacje i porady
2011-09-21
W kalendarzu wydarzeń powiatowych niedziela 4 września 2011 roku przeszła do historii jako Dzień Zdrowia. W tym roku w organizację wydarzenia włączyło się także Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem”. Wspólnie z głównym organizatorem Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach oraz innymi organizacjami służyliśmy w tym dniu mieszkańcom powiatu i gościom przybyłym na Rynek w Myślenicach.


Dożynki gminne w Wiśniowej - Pod znakiem folkloru i... operetki
2011-09-06
W ostatnim czasie kolejne gminy powiatu myślenickiego organizowały na swoim terenie coroczne uroczystości Święta Plonów. W niedzielę, 21 sierpnia miejscem obchodów dziękczynienia za zbiory była gmina Wiśniowa. Tradycyjnie już, zanim uczestnicy dożynek tłumnie zgromadzili się na placu nieopodal budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, w miejscowym kościele parafialnym odprawiona została Msza Święta z udziałem władz samorządowych gminy oraz reprezentacji poszczególnych sołectw, przygotowujących dożynkowe wieńce. W trakcie nabożeństwa dziękowano Bogu za przychylność podczas żniw, modlono się o pomyślność w przyszłym roku, a przyniesione do świątyni symbole dożynek zostały poświęcone i pobłogosławione.


Jesienią powstaną nowe „Orliki”
2011-09-05
INFRASTRUKTURA: Dwie gminy – Dobczyce i Wiśniowa – korzystając z wyjątkowo dobrych w tym roku warunków finansowania boisk, budują je na swoich terenach.


Wiejskie dożynki na Węglówce.
2011-09-05
Dożynki wiejskie są zwieńczeniem pracy rolników ich wysiłku, zmęczenia i radości gospodarzy. Co roku w malowniczej wsi Węglówka odbywają się huczne dożynki. Nie inaczej było i w tym roku.


Wycieczka do Zakopanego
2011-08-31
W dniu 18 sierpnia 2011 dzieci ze świetlic środowiskowych Gminy Wiśniowa wyjechały na całodniową wycieczkę w Tatry. Dzieci pojechały przepiękną widokową trasą przez Czarny Dunajec, Chochołów i malownicze wsie Podhala. Z polany Szymoszkowej w Zakopanem wyjechały wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę. Tam czekały na dzieci kilka atrakcji m.in. zjazdy rynną, zakupy niczym na Krupówkach, a przede wszystkim wspaniała panorama Tatr.


Szampańska zabawa podczas Dni Wiśniowej
2011-08-25
Tegoroczne Dni Wiśniowej obchodzone 23-24 lipca, miały zapewniony różnorodny i bogaty program obfitujący w mnóstwo atrakcji. Rozpoczęły się zmaganiami sportowymi: w hali sportowej GOKiS odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej, a na stadionie sportowym w Poznachowicach Dolnych w Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wiesława Stalmacha.


Strona << 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.