Gmina Wiśniowa wolna od azbestu
2011-12-21
W dniu 29.11.2011r. w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie reprezentujący gminę Wiśniowa - wójt gminy Wiesław Stalmach podpisał umowę partnerską z gminą Szczucin (woj. małopolskie) na realizację projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”. Umowa została podpisana w obecności Marszałków Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany będzie w latach 2012 -2016.


Spotkanie z Czesławem Miłoszem w Bibliotece w Wiśniowej
2011-12-21
W roku 2011 mija 100. rocznica urodzin Czesława Miłosza i z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku twórczego Czesława Miłosza dla dziedzictwa narodowego i światowego, ogłosił rok 2011 Rokiem Czesława Miłosza. 100. rocznica urodzin poety została wpisana do kalendarium rocznic obchodzonych przez UNESCO. Rok Miłosza świętowany jest nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, w USA, we Francji, w Chinach, Indiach, Izraelu, Rosji i w innych krajach.


III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
2011-12-07
W dniu 03.12.2011r. W Hali widowiskowo – sportowej w Wiśniowej odbył się III Mikołajowy Turniej Tenisa Stołowego, którego celem była: popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w Naszej Gminie, wyłonienie najlepszych tenisistów amatorów w poszczególnych kategoriach wiekowych a także przeciwdziałanie agresji poprzez rywalizację sportową zgodnie z zasadami „fair play”.


Rośnie pokolenie młodych przewodników
2011-12-07
15 listopada 2011 r. uczniowie klasy 4b i 4a Szkoły Podstawowej w Wiśniowej wraz z nauczycielami historii (mgr Zofią Pilch) oraz języka polskiego (mgr Moniką Wójtowicz) wzięli udział w lekcji zorganizowanej w Izbie Regionalnej, która mieści się na terenie gminy. Na to wyjątkowe spotkanie zaprosiliśmy wójta Gminy Wiśniowa pana Wiesława Stalmacha, który mimo wielu obowiązków wziął udział w tej nietypowej lekcji.


Mikołajowa inicjatywa
2011-12-07
Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „BĄDŹMY RAZEM” złożyło ofertę organizacji pozarządowej realizacji zadania publicznego pt. „Razem w Święta”. W ramach złożonej oferty planowane jest spotkanie ze św. Mikołajem w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej w sobotę, 10 grudnia 2011r. a także Korowód Mikołajowy który dotrze do domów chorych dzieci w dniach 17-18 grudnia 2011r.


Informacja Turystyczna już działa!
2011-12-07
21 listopada o godzinie 10.00 w budynku Bibliotece Publicznej w Wiśniowej nastąpiło oficjalne otwarcie jednostki Informacji Turystycznej, działającej w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Uroczystego otwarcia jednostki IT dokonał Witold Latusek - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Wójt Gminy Wiśniowa - Wiesław Stalmach.


50 lat działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej. Laureatki z Gminy Wiśniowa odznaczone orderem Serca Matkom Wsi
2011-12-07
17 stycznia 1961 roku instruktorka Powiatowego Związku Kółek Rolniczych w Myślenicach – Pani Irena Gracz podjęła decyzję o założeniu Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej. Od tamtego wydarzenia minęło 50 lat.. Z tej okazji w dniu 12 listopada 2011r. na Sali w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej spotkały się członkinie KGW w Wiśniowej wraz z zaproszonymi gośćmi.


GOPS WIŚNOWA. Szkolenia i budowa systemu wsparcia
2011-12-07
W ramach działań Zespołu Interdyscyplinarnego działającego przy Urzędzie Gminy w Wiśniowej przeprowadzono szkolenia dla członków zespołu. Szkolenia miały na celu usprawnienie działań i komunikacji oraz poszerzenie wiedzy na temat przemocy w rodzinie. W zespole znaleźli się pracownicy GOPS w Wiśniowej, przedstawiciele oświaty, służby zdrowia, policji, kurator oraz członkowie gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Działalność Zespołu Interdyscyplinarnego ukierunkowana jest na budowę spójnego i całościowego systemu wsparcia rodzin z terenu gminy Wiśniowa.

„Przełamać siebie - aktywizacja i integracja”
2011-12-07
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiśniowej informuje, iż w ramach realizowanego projektu systemowego „Przełamać siebie - aktywizacja i integracja” współfinansowanego ze środków EFS zakończono Trening Pracy, Doradztwo Zawodowe oraz pomoc Asystenta Rodziny.


Przedszkolaki z Kobielnika dziękują za głosy
2011-12-06
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kobielniku wzięły udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym (www.buliba.pl). Był to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów, oddziałów przedszkolnych i zerówek z całej Polski, a zorganizowany w związku z akcją Sprzątanie Świata – Polska 2011.


Bądź twórczy – żyj z pasją!
2011-11-09
„Nie ma nic złego w byciu innym. Kopernik, Albert Einstein zrewolucjonizowali świat właśnie dlatego, że myśleli inaczej niż wszyscy. Nie bójcie się wyróżniać. Kto powiedział, że musimy być tacy sami?” Mniej więcej takimi słowami pan Marc Labranche zakończył swoje spotkanie z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej. Jednocześnie w ten sposób rozpoczął cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, pasjonatami, którzy chcieliby zachęcić młodzież do twórczego życia i rozwijania swoich zainteresowań.


„Turniejowa” jesień
2011-11-09
Młodziutkie zawodniczki UKS „Andrusy” w Lipniku z powodzeniem uczestniczą w turniejach piłkarskich, których głównym organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. W połowie września rozpoczęły się eliminacje gminne do 2 – giej edycji Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozgrywki odbywały się w 2 kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W pierwszych eliminacjach uczestniczyły 2 drużyny dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku – zarówno młodsza, jak i starsza grupa dziewcząt wygrała eliminacje w Myślenicach. W drugim etapie młodsze Andruski zajęły III miejsce i odpadły z dalszego udziału. Starsze zawodniczki wygrały II etap, a następnie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Tokarni zajęły II miejsce i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.


V Gminny Turniej Piłki Nożnej „O Puchar Zarządu UKS Andrusy w Lipniku”
2011-11-09
6 października 2011 r. na boisku piłkarskim w Poznachowicach Dolnych odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Piłki Nożnej „O Puchar Zarządu UKS Andrusy w Lipniku”. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn reprezentujących szkoły gminne: SP Glichów, SP Kobielnik, SP Wiśniowa i SP Lipnik. Mecze były rozgrywane na 2 boiskach – uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach: - chłopcy: klasy V-VI SP, - chłopcy: klasy III – IV SP, - dziewczęta; klasy IV-VI SP.


III Gminny Turniej Piłki Siatkowej dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty Gminy Wiśniowa
2011-11-09
Dnia 19.10.2010 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Wiśniowej został rozegrany "III Gminny Turniej Piłki Siatkowej dla nauczycieli i pracowników oświaty z Gminy Wiśniowa" o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej, którego celem było uczczenie Święta Dnia Edukacji Narodowej oraz integracja gminnego środowiska oświatowego.


Pola Nadziei w Wiśniowej
2011-11-09
W piękny słoneczny dzień 13 pażdziernika 2011r.w Wiśniowej rozpoczęła się akcja sadzenia żonkili na Placu Rajskim, przed Hospicjum Domowym Królowej Apostołów oraz siedzibą „BĄDŻMY RAZEM” Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej. Zespół hospicyjny wraz z wolontariuszami brali udział w tworzeniu się czegoś „nowego „ ale jakże wymownego PÓL NADZIEI.


Strona << 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.