Turniej siatkówki o puchar Wójta Gminy Wiśniowa
2011-05-23
W dniu 21 maja 2011 r. na parkiecie Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się I Międzypowiatowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych o puchar Wójta Gminy Wiśniowa. W turnieju udział wzięło 5 drużyn.

Podsumowanie „Biegu na igrzyska” za sezon 2010/2011
2011-05-19
W piątek 13 maja w hotelu Qubus w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie „Biegu na igrzyska” Polbank Cup za sezon 2010/2011. Galę zorganizował Polski Związek Narciarski oraz Agencja Promocji Ak-Pol odpowiedzialna za realizację Narodowego Programu Rozwoju Biegu Narciarskich. Na uroczystość przybyła również Pani Justyna Kowalczyk, która jest ambasadorką programu.

2011-05-19
W przedświąteczną środę 20.04.2011roku w Szkole Podstawowej w Glichowie uroczyście obchodzono Dzień Ziemi. Wszystko zaczęło się od prezentacji zatytułowanej „Prawidłowe żywienie”, podczas której uczniowie mogli się dowiedzieć, jak powinna wyglądać ich codzienna dieta, a czego stanowczo nie powinni jeść.

SUKCESY NARCIARZY Z WIŚNIOWEJ – PODSUMOWANIE SEZONU
2011-05-19
Ten sezon był trudny, ale udany dla narciarzy biegaczy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orliki” Wiśniowa. Słaba w opady zima utrudniała właściwe przygotowania do startów, ale mimo to zawodnicy odnieśli sukcesy.

Mała szkoła WIELKI SUKCES
2011-05-19
Uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glichowie Krzysztof Michalik - został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Nowe gabinety dla pediatrów
2011-05-13
W dniu 30 kwietnia 2011r. w budynku Starego Ośrodka Zdrowia miało miejsce uroczyste oddanie do użytkowania odnowionych gabinetów. Otwarcia dokonał Pan Wiesław Stalmach wójt gminy Wiśniowa wraz z Panem Dudzik Ryszardem przewodniczącym Rady Gminy Wiśniowa w obecności zaproszonych gości.

Konkurs Recytatorski
2011-05-12
W dniu 22.03.2011r. czterej uczniowie z klasy II i III z Glichowa wzięli udział w gminnych eliminacjach tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przygotowywali się pod opieką wychowawczyń: pani Iwony Wójtowicz i pani Ewy Mirek-Sirignano.

Konkurs „Zuch”
2011-05-12
W dniu 18.03.2011r. uczniowie z klasy II i III ze szkoły w Glichowie wzięli udział w konkursie wiedzy organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej pod nazwą „Zuch”. Łącznie test pisało 11 uczniów. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy.

X Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Wiśniowej
2011-05-05
W dniu 2 kwietnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej zgromadzili się liczni delegaci X Zjazdu Oddziały Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Wiśniowej. Wśród zaproszonych znaleźli się Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP - Pan Andrzej Burzawa, Komendant KP PSP w Myślenicach – Pan Sławomir Kaganek, Przewodniczący Rady Gminy Wiśniowa – Pan Ryszard Dudzik oraz Wójt Gminy Wiśniowa – Pan Wiesław Stalmach.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Glichowie
2011-04-29
Dnia 25 stycznia 2011 troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzygminnym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz kulturą krajów anglojęzycznych.

Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą
2011-04-18
Konkurs plastyczny o wdzięcznej nazwie "Powódź, pożar, dniem czy nocą — straż przychodzi Ci z pomocą" zorganizował Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Wzięli w nim uczniowie ze szkół z terenu gminy Wiśniowa.

Sztuka recytacji jest wartością samą w sobie...
2011-04-18
Poprawne wysławianie się odgrywa dużą rolę w codziennym obcowaniu z innymi ludźmi. Temperament, walory głosowe, a przede wszystkim walory interpretacyjne, odpowiedni dobór tekstu do osobowości recytującego – oto przepis na sukces w konkursie recytatorskim. Rokrocznie szkoły podstawowe w gminie Wiśniowa wysyłają na eliminacje powiatowe do Myślenic mocną grupę recytatorów. Nie inaczej było i w tym roku.

„Ratujemy i uczymy ratować”
2011-04-18
Szkoła Podstawowa w Wiśniowej, jak wiele szkół w Polsce, przystąpiła do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Program ten skierowany został do nauczycieli szkół podstawowych i jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej RP.

„Ludzkie krzyże”
2011-04-18
„…Czasem nie możemy zrozumieć swojego krzyża i wtedy narzekamy na wszystko i na wszystkich, ale czy tak musi być?”

Krzyże. Są różne: drewniane, metalowe, malowane, nowe, stare, pokryte rdzą… Stoją na rozstajach dróg, wysoko na szczytach gór, wiszą w kościołach i na ścianach w naszym domu, czy miejscu pracy. Ale krzyże nosimy także głęboko w naszych sercach. I to te właśnie są najcięższe do udźwignięcia.

II Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt
2011-04-05
Z okazji „Dnia Kobiet” UKS „Andrusy” w Lipniku zaprosił uczennice gminnych szkół do udziału w Halowych Turniejach Piłki Nożnej. Turnieje odbyły się na Hali Sportowej w Wiśniowej - 14 marca w rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych, zaś 21 marca reprezentacje szkół gimnazjalnych.

Strona << 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 >>

<< >>