W KOBIELNIKU Z ANGIELSKIM ZA "PAN BRAT"
2011-06-17
Dnia 7 czerwca 2011 w Głogoczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej. Nasze dwie uczennice Agatka BAJER z klasy I i Klaudia TWARDOSZ z klasy V zajęły zaszczytne II i III miejsce w swej kategorii wiekowej w wierszu.

Akademia z okazji Święta Mamy i Taty w GOKiS
2011-06-17
By uczcić Dzień Mamy i Dzień Taty przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej przygotowały uroczystą Akademię z tej okazji. Rodzice zostali zaproszeni do budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Barwnie przebrane maluszki przedstawiły inscenizację „O niegrzecznej żabce”, wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę „Bukiet dla mamy’.

Konkurs plastyczny „Śladami Jana Pawła II”
2011-06-17
W związku z obchodzoną tego roku beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II, nauczyciele Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej, pani Sylawia Tokarz i pani Anna Dudek zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”. Do konkursu zaproszono oddziały filarne z Poznachowic Dolnych i Wierzbanowej.

II Powiatowy Turniej Taneczny "Dancenalia"
2011-06-17
W dniu 07.06.2011r.(wtorek) w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się II Powiatowy Turniej Taneczny "Dancenalia" o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej, którego celem była popularyzacja tańca wśród młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu myślenickiego.

I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej - Kolejny sukces Szkoły w Glichowie
2011-06-14
W dniu 7 czerwca 2011 r. w Domu Kultury w Głogoczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej „Let’s Sing” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, natomiast współorganizatorem: Dom Kultury w Głogoczowie. Partnerem Konkursu było Wydawnictwo Oxford University Press. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a Jury w składzie: Justyna Skawiańczyk-Żur, Ewa Niewalda, Dominika Stępnień i Maciej Pawski wysoko oceniło poziom uczestników.

Akcja bezpieczny Internet
2011-06-09
Internet jest dzisiaj wielką kopalnią wiedzy i placem zabaw, ale są też w nim zagrożenia i niebezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać. Rolą dorosłych jest jednak zadbanie o to, by chronić dzieci przed tym, co jest dla nich szkodliwe.

Prezentacja dorobku placówek oświatowych
2011-06-09
W dniu 2 czerwca 2011r. sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniła się młodzieżą wraz z nauczycielami i trenerami, na spotkaniu poświęconym prezentacji dorobku placówek oświatowych z terenu Gminy Wiśniowa w dziedzinie nauki, sportu i kultury.

Myślenice - „Andrusy" najlepsze
2011-06-08
Na boisku „Orła" odbył się Małopolski Turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka" zorganizowany przez Małopolskie Zrzeszenie LZS, PZPN Podokręg Myślenice oraz MOS. Na starcie stanęły 4 dziewczęce zespoły: „Naprzód" Sobolów, „Victoria" Gaj, „Andrusy" Lipnik i „Grodzisko" Raciechowice. Wygrały dziewczęta z Lipnika.

Tekst: MH – Dziennik Polski środa, 8 czerwca 2011r.

Dzień Dziecka z Franklinem
2011-06-06
Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej. Duża szkoła położona w pięknej malowniczej miejscowości na południu Małopolski. Szkoła, jak każda, dużo by opowiadać, lecz wystarczy spojrzeć na stronę www.zpowisniowa.edupage.org na zakładkę kalendarz imprez i uroczystości i zobaczymy, że dużo się dzieje.

„Jaś i Małgosia” i wiele innych baśni braci Grimm
2011-05-25
Od 15 maja br. można będzie oglądać w nowo otwartym Wiejskim Domu Kultury w Glichowie i po raz pierwszy w gminie Wiśniowa wystawę prezentującą ideę gromadzenia i spisywania niemieckich baśni ludowych.

Tydzień bibliotek
2011-05-25
8 maja obchodzimy w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji bibliotekarze jak co roku przygotowują Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który często przeradza się w Tydzień Bibliotek

Turniej siatkówki o puchar Wójta Gminy Wiśniowa
2011-05-23
W dniu 21 maja 2011 r. na parkiecie Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się I Międzypowiatowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych o puchar Wójta Gminy Wiśniowa. W turnieju udział wzięło 5 drużyn.

Podsumowanie „Biegu na igrzyska” za sezon 2010/2011
2011-05-19
W piątek 13 maja w hotelu Qubus w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie „Biegu na igrzyska” Polbank Cup za sezon 2010/2011. Galę zorganizował Polski Związek Narciarski oraz Agencja Promocji Ak-Pol odpowiedzialna za realizację Narodowego Programu Rozwoju Biegu Narciarskich. Na uroczystość przybyła również Pani Justyna Kowalczyk, która jest ambasadorką programu.

2011-05-19
W przedświąteczną środę 20.04.2011roku w Szkole Podstawowej w Glichowie uroczyście obchodzono Dzień Ziemi. Wszystko zaczęło się od prezentacji zatytułowanej „Prawidłowe żywienie”, podczas której uczniowie mogli się dowiedzieć, jak powinna wyglądać ich codzienna dieta, a czego stanowczo nie powinni jeść.

SUKCESY NARCIARZY Z WIŚNIOWEJ – PODSUMOWANIE SEZONU
2011-05-19
Ten sezon był trudny, ale udany dla narciarzy biegaczy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orliki” Wiśniowa. Słaba w opady zima utrudniała właściwe przygotowania do startów, ale mimo to zawodnicy odnieśli sukcesy.

Strona << 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 >>

<< >>