GOPS WIŚNOWA. Szkolenia i budowa systemu wsparcia
2011-12-07
W ramach działań Zespołu Interdyscyplinarnego działającego przy Urzędzie Gminy w Wiśniowej przeprowadzono szkolenia dla członków zespołu. Szkolenia miały na celu usprawnienie działań i komunikacji oraz poszerzenie wiedzy na temat przemocy w rodzinie. W zespole znaleźli się pracownicy GOPS w Wiśniowej, przedstawiciele oświaty, służby zdrowia, policji, kurator oraz członkowie gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Działalność Zespołu Interdyscyplinarnego ukierunkowana jest na budowę spójnego i całościowego systemu wsparcia rodzin z terenu gminy Wiśniowa.

„Przełamać siebie - aktywizacja i integracja”
2011-12-07
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wiśniowej informuje, iż w ramach realizowanego projektu systemowego „Przełamać siebie - aktywizacja i integracja” współfinansowanego ze środków EFS zakończono Trening Pracy, Doradztwo Zawodowe oraz pomoc Asystenta Rodziny.


Przedszkolaki z Kobielnika dziękują za głosy
2011-12-06
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kobielniku wzięły udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym (www.buliba.pl). Był to konkurs plastyczny przeznaczony dla przedszkoli, punktów, oddziałów przedszkolnych i zerówek z całej Polski, a zorganizowany w związku z akcją Sprzątanie Świata – Polska 2011.


Bądź twórczy – żyj z pasją!
2011-11-09
„Nie ma nic złego w byciu innym. Kopernik, Albert Einstein zrewolucjonizowali świat właśnie dlatego, że myśleli inaczej niż wszyscy. Nie bójcie się wyróżniać. Kto powiedział, że musimy być tacy sami?” Mniej więcej takimi słowami pan Marc Labranche zakończył swoje spotkanie z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej. Jednocześnie w ten sposób rozpoczął cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, pasjonatami, którzy chcieliby zachęcić młodzież do twórczego życia i rozwijania swoich zainteresowań.


„Turniejowa” jesień
2011-11-09
Młodziutkie zawodniczki UKS „Andrusy” w Lipniku z powodzeniem uczestniczą w turniejach piłkarskich, których głównym organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. W połowie września rozpoczęły się eliminacje gminne do 2 – giej edycji Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozgrywki odbywały się w 2 kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W pierwszych eliminacjach uczestniczyły 2 drużyny dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku – zarówno młodsza, jak i starsza grupa dziewcząt wygrała eliminacje w Myślenicach. W drugim etapie młodsze Andruski zajęły III miejsce i odpadły z dalszego udziału. Starsze zawodniczki wygrały II etap, a następnie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Tokarni zajęły II miejsce i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.


V Gminny Turniej Piłki Nożnej „O Puchar Zarządu UKS Andrusy w Lipniku”
2011-11-09
6 października 2011 r. na boisku piłkarskim w Poznachowicach Dolnych odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Piłki Nożnej „O Puchar Zarządu UKS Andrusy w Lipniku”. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn reprezentujących szkoły gminne: SP Glichów, SP Kobielnik, SP Wiśniowa i SP Lipnik. Mecze były rozgrywane na 2 boiskach – uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach: - chłopcy: klasy V-VI SP, - chłopcy: klasy III – IV SP, - dziewczęta; klasy IV-VI SP.


III Gminny Turniej Piłki Siatkowej dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty Gminy Wiśniowa
2011-11-09
Dnia 19.10.2010 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Wiśniowej został rozegrany "III Gminny Turniej Piłki Siatkowej dla nauczycieli i pracowników oświaty z Gminy Wiśniowa" o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej, którego celem było uczczenie Święta Dnia Edukacji Narodowej oraz integracja gminnego środowiska oświatowego.


Pola Nadziei w Wiśniowej
2011-11-09
W piękny słoneczny dzień 13 pażdziernika 2011r.w Wiśniowej rozpoczęła się akcja sadzenia żonkili na Placu Rajskim, przed Hospicjum Domowym Królowej Apostołów oraz siedzibą „BĄDŻMY RAZEM” Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej. Zespół hospicyjny wraz z wolontariuszami brali udział w tworzeniu się czegoś „nowego „ ale jakże wymownego PÓL NADZIEI.


Zwycięstwo „40-latków” Wiśniowa
2011-11-09
W sobotę 5 listopada br. w hali Gimnazjum w Luborzycy g. Kocmyrzów – Luborzyca został zorganizowany „III Międzypowiatowy Turniej Piłki Siatkowej”. W rozgrywkach uczestniczyło 5 mieszanych drużyn ; ZSTE Myślenice, „Ekler Baranówka”, KBS Pcim, Gmina Pcim ”Beko” i „40-latki” Wiśniowa.


NO PROMIL - NO PROBLEM
2011-10-28
26 października 2011 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Lipniku ze wsparciem policji wyszli na ulice Wiśniowej i Lipnika, by zaprotestować przeciw pijanym kierowcom.


Rallysprint Wiśniowa 2011
2011-10-28
W niedzielę 23 października w Wiśniowej oraz w Dobczycach odbyły się III eliminacje o Puchar Motosport Myślenice. W zawodach udział wzięło 57 załóg. W klasyfikacji generalnej imprezy zwyciężyli: Marek Solarz/Zięba Maciej jadący Renault Clio, 2 miejsce Głuszczyk Marcin/Szafran Małgorzata w Citroenie Saxo, podium uzupełnili Filipowski Sebastian/Bień Mateusz - Peugeot 106. Puchary wręczył prezes Klubu MotoSport Myślenice Pan Stanisław Skałka wraz z wójtem gminy Wiśniowa Panem Wiesławem Stalmachem.


Janina Czaja patronką Biblioteki Publicznej Gminy Wiśniowa
2011-10-28
W dniu 15.10.2011 r. w Wiśniowej odbyła się bardzo ważna uroczystość otwarcia, poświęcenia i nadania imienia Janiny Czaja Bibliotece Publicznej Gminy Wiśniowa.


8 FESTIWAL TEATRÓW WIEJSKICH W WIŚNIOWEJ
2011-10-28
W niedzielę 16 października 2011 r. odbył się w Wiśniowej 8 Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej a patronat medialny nad festiwalem objęli: "Gazeta Myślenicka", "Goniec Myślenicki", Radio Alfa i Telewizja Polska Kraków. Dzięki festiwalowi, który zgromadził 9 grup teatralnych z Małopolski i miał charakter konkursu, można się było dowiedzieć, jak dawniej żyli mieszkańcy naszego regionu.


Konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”
2011-10-28
Chcąc dostarczyć naszym przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych, wypływających z piękna poznanych utworów literackich, w dniu 06.10.2011 r. o godz. 10.00 w ZPO Przedszkolu Samorządowym w Wiśniowej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa dzieciom”.


Wspomnień czar…
2011-10-14
W dniu 3 października 2011 r. odbyło się niezwykłe spotkanie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Glichowie z panią Zofią Majchrzyk. Pani Zofia urodziła się w Zasani. Uczęszczała do szkoły średniej w Krakowie, gdzie rozpoczęła działalność konspiracyjną. Przygotowywała się do pomocy rannym w czasie II wojny światowej i została sanitariuszką wojenną w szpitalu polowym w Glichowie. W trakcie spotkania pani Zofia opowiadała o swojej pracy w czasie wojny i trudach z nią związanych, a także wyzwaniach, które okres wojny stawiał przed młodymi ludźmi. Niewątpliwie historia pani Zofii wzruszyła wszystkich obecnych na spotkaniu i skłoniła do głębokiej refleksji. Spotkanie z sanitariuszką wojenną było niezwykłym przeżyciem dla dzieci, którym jej historia przybliżyła realia życia w czasach tak dla nich odległych.


Strona << 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.