Odkryj Beskid Wyspowy - Księża Góra
2011-08-24
Deszczowa pogoda nie wystraszyła ponad 800 turystów, którzy w niedzielę 24 lipca 2011 roku zdobyli kolejną piątą „wyspę” Beskidu Wyspowego – Księżą Górę. Trasa była ciekawa i urozmaicona, biegła z Wiśniowej przez Ciecień (829 m n.p.m.) do Księżej Góry (649 m n.p.m.), a następnie przez historyczne Grodzisko (618 mnpm) do Poznachowic Górnych. Na szczycie Księżej Góry gości powitał Wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach. Mszę Świętą Polową odprawił Ojciec Dominik Andrzej Chucher - Opat Opactwa Ojców Cystersów w Szczyrzycu. Orkiestra Dęta z OSP Zasań działająca pod dyrekcją Zygmunta Moryca zapewniła oprawę muzyczną Mszy, a po jej zakończeniu dała piękny koncert.

III Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej "SUŁKOWICE 2011".
2011-06-21
W dniu 15.06.2011r. odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej „Sułkowice 2011”. Uczennica ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej – Magdalena Żaba zajęła III miejsce. Warto zaznaczyć że wyróżnienie zdobył również Konrad Stalmach. Gratulujemy.

Piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka wraz z obchodami święta Patronki Hospicjum Królowej Apostołów
2011-06-17
W pięknej wiosennej aurze 11 czerwca 2011 roku w Wiśniowej odbył się Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Integracyjny bo spotkały się dzieci będące pod opieką działającego w regionie Dziecięcego Hospicjum Domowego Królowej Apostołów, dzieci z różnymi dysfunkcjami z terenu powiatu myślenickiego i powiatów ościennych, ich rodziny, wolontariusze, sponsorzy, mieszkańcy gminy.

"Noc – marzeń, noc-wrażeń"
2011-06-17
Z 1 na 2 czerwca 2011r. w Szkole Podstawowej w Glichowie miała miejsce już trzecia z serii „Bajkowych Nocy”, tym razem pod tytułem ,,Noc - marzeń, noc - wrażeń”. Uczestniczyli w niej uczniowie całej szkoły oraz chętne przedszkolaki. Dzieci odważyły się podjąć wyzwanie i na całą noc, razem z wychowawcami, przenieść się w niepowtarzalną, tajemniczą, ale jakże piękną noc tajemnic i wrażeń.

W KOBIELNIKU Z ANGIELSKIM ZA "PAN BRAT"
2011-06-17
Dnia 7 czerwca 2011 w Głogoczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej. Nasze dwie uczennice Agatka BAJER z klasy I i Klaudia TWARDOSZ z klasy V zajęły zaszczytne II i III miejsce w swej kategorii wiekowej w wierszu.

Akademia z okazji Święta Mamy i Taty w GOKiS
2011-06-17
By uczcić Dzień Mamy i Dzień Taty przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej przygotowały uroczystą Akademię z tej okazji. Rodzice zostali zaproszeni do budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Barwnie przebrane maluszki przedstawiły inscenizację „O niegrzecznej żabce”, wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę „Bukiet dla mamy’.

Konkurs plastyczny „Śladami Jana Pawła II”
2011-06-17
W związku z obchodzoną tego roku beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II, nauczyciele Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej, pani Sylawia Tokarz i pani Anna Dudek zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”. Do konkursu zaproszono oddziały filarne z Poznachowic Dolnych i Wierzbanowej.

II Powiatowy Turniej Taneczny "Dancenalia"
2011-06-17
W dniu 07.06.2011r.(wtorek) w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się II Powiatowy Turniej Taneczny "Dancenalia" o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej, którego celem była popularyzacja tańca wśród młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu myślenickiego.

I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej - Kolejny sukces Szkoły w Glichowie
2011-06-14
W dniu 7 czerwca 2011 r. w Domu Kultury w Głogoczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej „Let’s Sing” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, natomiast współorganizatorem: Dom Kultury w Głogoczowie. Partnerem Konkursu było Wydawnictwo Oxford University Press. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a Jury w składzie: Justyna Skawiańczyk-Żur, Ewa Niewalda, Dominika Stępnień i Maciej Pawski wysoko oceniło poziom uczestników.

Akcja bezpieczny Internet
2011-06-09
Internet jest dzisiaj wielką kopalnią wiedzy i placem zabaw, ale są też w nim zagrożenia i niebezpieczeństwa, o których trzeba pamiętać. Rolą dorosłych jest jednak zadbanie o to, by chronić dzieci przed tym, co jest dla nich szkodliwe.

Prezentacja dorobku placówek oświatowych
2011-06-09
W dniu 2 czerwca 2011r. sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniła się młodzieżą wraz z nauczycielami i trenerami, na spotkaniu poświęconym prezentacji dorobku placówek oświatowych z terenu Gminy Wiśniowa w dziedzinie nauki, sportu i kultury.

Myślenice - „Andrusy" najlepsze
2011-06-08
Na boisku „Orła" odbył się Małopolski Turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka" zorganizowany przez Małopolskie Zrzeszenie LZS, PZPN Podokręg Myślenice oraz MOS. Na starcie stanęły 4 dziewczęce zespoły: „Naprzód" Sobolów, „Victoria" Gaj, „Andrusy" Lipnik i „Grodzisko" Raciechowice. Wygrały dziewczęta z Lipnika.

Tekst: MH – Dziennik Polski środa, 8 czerwca 2011r.

Dzień Dziecka z Franklinem
2011-06-06
Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej. Duża szkoła położona w pięknej malowniczej miejscowości na południu Małopolski. Szkoła, jak każda, dużo by opowiadać, lecz wystarczy spojrzeć na stronę www.zpowisniowa.edupage.org na zakładkę kalendarz imprez i uroczystości i zobaczymy, że dużo się dzieje.

„Jaś i Małgosia” i wiele innych baśni braci Grimm
2011-05-25
Od 15 maja br. można będzie oglądać w nowo otwartym Wiejskim Domu Kultury w Glichowie i po raz pierwszy w gminie Wiśniowa wystawę prezentującą ideę gromadzenia i spisywania niemieckich baśni ludowych.

Tydzień bibliotek
2011-05-25
8 maja obchodzimy w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji bibliotekarze jak co roku przygotowują Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który często przeradza się w Tydzień Bibliotek

Strona << 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 >>