Dzień Dziecka w Wiśniowej
2012-06-18
10 czerwca 2012 sala GOKiS w Wiśniowej rozbrzmiewała muzyką i śmiechem dzieciaków. Słychać było radosne okrzyki zdumienia i śpiew. Z zewnątrz dobiegały głosy zafascynowanych obserwatorów strażackiego pokazu i niestrudzonych rowerzystów. Wszystko to za sprawą odbywającej się w tym dniu specjalnej uroczystości.

Z Wiśniowej do TVN!
2012-06-18
Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej może pochwalić się wieloma sukcesami swoich absolwentów. Ostatnio do ich grona dołączyła Weronika Humaj, odtwórczyni roli Kai Baran w popularnym serialu TVN „Julia”.

Angielskie ZŁOTKA w ZPO Kobielnik
2012-06-18
14czerwca w Głogoczowie odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Nasze 2 uczennice Agatka Bajer i Oliwia Twardosz swoim perfekcyjnym wykonaniem piosenki „My Bonnie” wyśpiewały I miejsce w kategorii piosenka klas 1-3. Agatka i Oliwia swoją naturalnością, urokiem oraz umiejętnością śpiewania w języku Szekspira podbiły serca nie tylko jury ale też publiczności.

Musical na Dzień Mamy
2012-06-11
W dniu 25 maja z okazji „Dnia Matki” w Szkole Podstawowej w Wiśniowej uczniowie klas I-III dla swoich mam przedstawili „Musical z tysiąca i jednej nocy”. W spektaklu wzięło udział około 100 dzieci, które pląsami, śpiewem i wierszykami chciały podziękować swoim mamom i złożyć im życzenia w ich święto. Był pięciogarbny wielbłąd, karawana, czarodziejski sezam, rozbójnicy, arabskie księżniczki, Alladyn, Shecherezada, a wszystko to w rytmach z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, rock and rolla i popu.

Roztańczona ZPO Wiśniowa
2012-06-11
Sukcesem zespołów tanecznych z ZPO Wiśniowa zakończył się XI Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który odbył się 21 maja w Myślenicach. Dziewczęta zdobyły pierwsze miejsca aż w trzech kategoriach oraz jedno trzecie. W środę 29 maja w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach odbył się Koncert Laureatów przeglądu i wręczenie nagród.

2 turnieje – ten sam scenariusz
2012-06-11
Od kilku lat reprezentacje dziewcząt i chłopców UKS „Andrusy” Lipnik uczestniczą w turniejach PZPN: Turniej im. Marka Wielgusa dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych oraz Turniej „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku” dla dzieci z rocznika 2002 i młodszych.

Zaczarowany Dzień Dziecka
2012-06-11
W dniach 31 maja i 1 czerwca 2012 r. w GOKiS w Wiśniowej zorganizowano niezwykłe spotkanie dla przedszkolaków z gminy Wiśniowa w ramach Dnia Dziecka.

„Dzieci z Bullerbyn” obchodzą swoje święto w Szkole Podstawowej im. W. Orkana w Wiśniowej
2012-06-11
Jak co roku od 7 lat nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” . Biblioteka Szkolna i Świetlica Szkolna promują czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży, włączając się w tę akcję. Finał całorocznego czytania odbył się 1 czerwca w Dniu Dziecka.

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej
2012-05-30
W dniu 25.05.2012r. na Kompleksie Boisk Sportowych – ORLIK 2012 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOKiS, w którym udział wzięło 6 zespołów:(Tsunami, Królewscy, T1, FC Baryły, FC Rawy, FC Victoria).

II Międzypowiatowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych
2012-05-29
Popularyzacja gry w piłkę siatkową, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja uczestników to główne cele „II Międzypowiatowego Turnieju Siatkówki Drużyn Mieszanych” jaki został przeprowadzony w minioną sobotę.

III Dusiołek Górski już za nami
2012-05-28
Po górach otaczających Wiśniową w słoneczny sobotni dzień 19 maja wędrowali uczestnicy III Dusiołka Górskiego. Tradycyjnie wystartowali o 8:00 rano by jak najlepiej wykorzystać 12- godzinny limit na pokonanie trasy. Pierwszy punkt kontrolny był w Lipniku, a kolejny na Kudłaczach. W Węglówce przy górnym kościele był bufet z wodą, co miało ogromne znaczenie przy słonecznej pogodzie. Dalej przez Wierzbanowską Górę na Ciecień, z Cietnia do Szczyrzyca i na północ w kierunku Grodziska by zawrócić na Księżą Górę i w dół do mety.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
2012-05-25
W dniu 12.04.2012r. W Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, którego organizatorami byli: Urząd Gminy Wiśniowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

III Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej Halowej
2012-05-25
W dniu 01.04.2012r. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Wiśniowej odbyła się III Edycja Turnieju Dzikich drużyn w Piłce Nożnej Halowej, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej. W turnieju udział wzięły 4 drużyny: „Efendi Team”, Tsunami, FC Fasolki, FC Wierzbanowa, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”.

Noc w Bibliotece Publicznej
2012-05-25
W piątek 11 maja 2012 r. o godz. 20.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Wiśniowa im. Janiny Czaja w ramach akcji ,,Noc Bibliotek” odbyło się spotkanie z podróżniczką panią Krystyną Łętocha. Akcja "Noc Bibliotek" jest wzorowana na „Nocy Muzeów”, które to udostępniają nieodpłatnie swoje eksponaty w czasie jednej wybranej nocy na terenie całego kraju. W bibliotece niewiele jest eksponatów, więc i „NOC BIBLIOTEK” jest zupełnie inna. Biblioteka to miejsce spotkań – to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego.

Harcerskie ślubowanie w Lipniku
2012-05-25
„Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu”, „Obiecuję być dobrym zuchem i przestrzegać Prawa zucha”. Te piękne, wzruszające słowa Przyrzeczenia Harcerskiego i Obietnicy Zuchowej wygłosili harcerze i zuchy z gromady zuchowej i drużyny harcerskiej Radosne Ogniki działających przy ZPO w Lipniku 23 kwietnia 2011r. - w dniu Św. Jerzego – patrona harcerzy.

Strona << 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 >>

<< >>