Dzień dziecka w Glichowie
2012-07-02
Jak co roku dzień pierwszego czerwca jest wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym roku na dzieci z naszej szkoły czekało wyjątkowo dużo atrakcji. Pokazy zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Glichowa wywarły na dzieciach ogromne wrażenie. Nie można też zapomnieć o warsztatach artystycznych przygotowanych dla dzieci przez członków Stowarzyszenia Twórców i Artystów „ Cepry” - Pana Jana Szczepanika, Panią Małgorzatę Janik i Panią Danutę Urbanik. Z chęcią podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem i z ogromnym zapałem służyli dzieciom pomocą przy wykonywaniu prac.

Konkurs Matematyczny
2012-07-02
W dniu 30 maja 2012 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Glichowie odbył się drugi etap X Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich, w którym brało udział 11 uczestników ze Szkół Podstawowych w Wiśniowej, Lipniku, Węglówce i Glichowie.

Złote Gody 2012
2012-06-29
W dniu 24 czerwca br. dziewięć par z Gminy Wiśniowa świętowało 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego. O godzinie 15-tej w intencji Jubilatów, Ksiądz Proboszcz Wacław Bednarz odprawił w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Wiśniowej, uroczystą Mszę Świętą. Po jej zakończeniu Dostojni Jubilaci przeszli wraz z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej.

Do woja marsz do woja….
2012-06-29
W piątek 15.06.2012 odbył się wyjazd dzieci ze świetlic środowiskowych z Wierzbanowej i Glichowa do Jednostki Wojskowej Nr 2771 Rząska koło Krakowa z okazji Święta Batalionu. Podczas wizyty na terenie jednostki można było obejrzeć sprzęt łączności i uzbrojenie będące na wyposażeniu batalionu, gdyż 5 Batalion Dowodzenia realizuje wiele skomplikowanych i odpowiedzialnych zadań między innymi w zakresie właściwego funkcjonowania polowych systemów łączności oraz stanowisk dowodzenia.

Misja specjalna
2012-06-29
We wtorek uczniowie klas I –III Szkoły Podstawowej w Wiśniowej mieli do wykonania niebezpieczną misje i jak prawdziwi komandosi musieli poradzić sobie z wieloma zadaniami, które wymagały od nich sprytu, myślenia, sprawności fizycznej oraz współpracy w zespole.

Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy
2012-06-29
W dniu 30 maja 2012r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Głogoczowie po raz piąty odbyły się Finały Powiatowych Zawodów I Pomocy w kategorii: szkoły podstawowe i gimnazja podczas których w kategorii gimnazjum reprezentacja ZPO Wiśniowa w składzie (Rokosz Maria, Łętocha Anna, Szymoniak Agnieszka) zajęła II miejsce. Powiatowe zawody PP przeprowadzono w dwóch etapach: etap szkolny i powiatowy. Etap szkolny odbył się w formie pisemnej.

Święto Patrona Szkoły
2012-06-29
W środę 30 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbyła się akademia poświęcona obchodom Święta Patrona Szkoły Władysława Orkana.

To był wyjazd! Wycieczka do Zakopanego!
2012-06-29
Dnia 31 maja i 1 czerwca 2012r. klasy IVb i VIa wraz z wychowawcami: panią Moniką Wójtowicz i panią Katarzyną Ćwierz oraz opiekunem panią Celiną Kus pojechały na dwudniową wycieczkę do Zakopanego.

Z plecakiem przez Amerykę Południową
2012-06-29
We wtorek 5 czerwca 2012 r. uczniowie Gimnazjum w Wiśniowej uczestniczyli w zorganizowanym przez panią Irenę Bubulę spotkaniu z podróżnikiem, panią Krystyną Łętochą. Opowiedziała nam ona o swojej wyprawie „Z plecakiem przez Amerykę Południową”, którą odbyła w 2008 roku. Podczas tej podróży odwiedziła takie państwa jak: Peru, Boliwia, Ekwador, Wenezuela.

Czerwcowe spotkania DKK
2012-06-26
12 czerwca 2012 r. odbyły się w Bibliotece Publicznej w Wiśniowej dwa spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, w których wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Spotkania prowadziły nauczycielki języka polskiego w ZPO w Wiśniowej: mgr Katarzyna Ćwierz (dla klas 5) i mgr Monika Wójtowicz (dla klas 4).

Historia z grzybami…
2012-06-22
W dniu 12 czerwca 2012 r. ZPO w Wiśniowej odwiedził pan Justyn Kołek, znany w całej Polsce grzybiarz i grzyboznawca. Jego przygoda z grzybami rozpoczęła się w dzieciństwie. Uczył się o nich od dziadka i rodziców.

Piknik Rodzinny w Glichowie
2012-06-22
W dniu 17 czerwca przy Zespole Placówek Oświatowych w Glichowie został zorganizowany Piknik Rodzinny 2012.

Uczennice z Glichowa wyróżnione
2012-06-22
W dniu 14 czerwca 2012 r. odbyła się druga edycja konkursu piosenki anglojęzycznej „ Let’s sing” w Głogoczowie. Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs cieszył się ogromną popularnością. Uczniowie kolejny raz udowodnili, że nauka języka angielskiego może być świetną zabawą i źródłem sukcesów.

Konkurs poświęcony Januszowi Korczakowi
2012-06-22

„Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem jak to się robi”

„Pozwólmy dziecku błądzić i radośnie dążyć do poprawy”

Te i inne złote myśli Janusza Korczaka umieszczali uczniowie kl. IV- VI SP w Wiśniowej w swoich pracach literacko- plastycznych, wykonywanych na konkurs poświęcony Januszowi Korczakowi.

Gminny Konkurs Ortograficzny
2012-06-18

„Słońce świeci, deszczyk pada,
czarownica się podkrada.
Chodźcie, chodźcie prędzej, dzieci!
Z nieba złoty deszczyk leci.
Maj na ziemi! Deszcz o wiośnie
Kogo zmoczy, ten urośnie.”

„Deszcz majowy” L.Staff

Czy ten zapomniany, a jakże uroczy wiersz może inspirować kogokolwiek do nauki? Okazuje się, że może urozmaicić naukę ortografii naszych milusińskich. 17 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej już po raz trzeci odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkół Podstawowych Gminy Wiśniowa rywalizowali o Puchar Dyrektora ZPO w Wiśniowej.

Strona << 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 >>

<< >>