Węglówka- Sprzątanie Świata
2011-10-03
W sobotę, 24 września w Węglówce odbyło się zainicjowane i zorganizowane przez Duszpasterzy oraz Grupę Młodzieżową Sprzątanie Świata. W związku z odbywającymi się w całej Polsce podobnymi akcjami, postanowiono aby i Węglówka dzięki pomocy wszystkich chętnych troszeczkę wypiękniała, dlatego na zaproszenie Ks. Proboszcza odpowiedziało wiele osób, zarówno starszych, jak i dzieci oraz młodzież szkolna. W sumie w akcji wzięło udział prawie 70 osób.

I Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego - „Beskidzka Podkówecka”
2011-09-29
18 września 2011 roku amfiteatr w Parku im. Małachowskich w Dobrej rozbrzmiewał piękną muzyką, pieśniami i tańcami uczestników I Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego ”Beskidzka Podkóweczka”. Festiwal ma na celu kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej, tradycji grup tworzących i działających na terenie Beskidu Wyspowego.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
2011-09-21
W dniu 1 września jak co roku rozpoczął się nowy rok szkolny i będzie trwać do 29 czerwca 2012 roku. W Wiśniowej nowy rok szkolny uczniowie rozpoczęli od mszy świętej po której udali się na Halę sportową gdzie Dyrektor Pan mgr Krzysztof Głowacki dokonał uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.

Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” na Dożynkach Powiatowych w Dobczycach
2011-09-21
W niedzielne popołudnie dnia 28 sierpnia 2011 roku Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” wzięło udział w Dożynkach Powiatowych organizowanych w tym roku w Dobczycach.

Powiatowy Integracyjny Dzień Zdrowia - Darmowe badania, konsultacje i porady
2011-09-21
W kalendarzu wydarzeń powiatowych niedziela 4 września 2011 roku przeszła do historii jako Dzień Zdrowia. W tym roku w organizację wydarzenia włączyło się także Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem”. Wspólnie z głównym organizatorem Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach oraz innymi organizacjami służyliśmy w tym dniu mieszkańcom powiatu i gościom przybyłym na Rynek w Myślenicach.

Dożynki gminne w Wiśniowej - Pod znakiem folkloru i... operetki
2011-09-06
W ostatnim czasie kolejne gminy powiatu myślenickiego organizowały na swoim terenie coroczne uroczystości Święta Plonów. W niedzielę, 21 sierpnia miejscem obchodów dziękczynienia za zbiory była gmina Wiśniowa. Tradycyjnie już, zanim uczestnicy dożynek tłumnie zgromadzili się na placu nieopodal budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, w miejscowym kościele parafialnym odprawiona została Msza Święta z udziałem władz samorządowych gminy oraz reprezentacji poszczególnych sołectw, przygotowujących dożynkowe wieńce. W trakcie nabożeństwa dziękowano Bogu za przychylność podczas żniw, modlono się o pomyślność w przyszłym roku, a przyniesione do świątyni symbole dożynek zostały poświęcone i pobłogosławione.

Jesienią powstaną nowe „Orliki”
2011-09-05
INFRASTRUKTURA: Dwie gminy – Dobczyce i Wiśniowa – korzystając z wyjątkowo dobrych w tym roku warunków finansowania boisk, budują je na swoich terenach.

Wiejskie dożynki na Węglówce.
2011-09-05
Dożynki wiejskie są zwieńczeniem pracy rolników ich wysiłku, zmęczenia i radości gospodarzy. Co roku w malowniczej wsi Węglówka odbywają się huczne dożynki. Nie inaczej było i w tym roku.

Wycieczka do Zakopanego
2011-08-31
W dniu 18 sierpnia 2011 dzieci ze świetlic środowiskowych Gminy Wiśniowa wyjechały na całodniową wycieczkę w Tatry. Dzieci pojechały przepiękną widokową trasą przez Czarny Dunajec, Chochołów i malownicze wsie Podhala. Z polany Szymoszkowej w Zakopanem wyjechały wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę. Tam czekały na dzieci kilka atrakcji m.in. zjazdy rynną, zakupy niczym na Krupówkach, a przede wszystkim wspaniała panorama Tatr.

Szampańska zabawa podczas Dni Wiśniowej
2011-08-25
Tegoroczne Dni Wiśniowej obchodzone 23-24 lipca, miały zapewniony różnorodny i bogaty program obfitujący w mnóstwo atrakcji. Rozpoczęły się zmaganiami sportowymi: w hali sportowej GOKiS odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej, a na stadionie sportowym w Poznachowicach Dolnych w Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Wiesława Stalmacha.

Kołacz dobry od pokoleń
2011-08-25
DOŻYNKI. Mają Sułkowice swój Festiwal Krzonówki, Raciechowice swoje Święto Jabłka i Gruszki, Krzywaczka Święto Jarzębiny zaś Glichów, mała wieś położona na terenie gminy Wiśniowa, swoje Święto Kołacza.

Potrzeb jest wiele, a środków za mało - Rozmowa z WIESŁAWEM STALMACHEM, wójtem gminy Wiśniowa
2011-08-25
– Gdy rozmawialiśmy w lutym br., trudno było panu o optymizm. Dopiero zaczynał pan pracę, wdrażał się w sprawy samorządu. Gmina nie miała wtedy budżetu, za to już wtedy było wiadomo, że dziura w gminnej kasie jest ogromna. Co od tego czasu się zmieniło?

Inwestycje - Centrum wsi Lipnik z dotacją
2011-08-25
9 sierpnia w siedzibie Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Wiesław Stalmach– wójt gminy Wiśniowa oraz Władysław Murzyn – skarbnik gminy Wiśniowa podpisali umowę dla projektu realizowanego przez gminę w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” PROW 2007-2013 pn. „Zagospodarowanie centrum wsi Lipnik”. Inwestycja obejmuję budowę parkingów wraz z oświetleniem i sceny plenerowej w centrum miejscowości Lipnik na łączną kwotę dofinansowania 500 000 zł.

Dożynki Gminne 2011
2011-08-24
Tradycyjnie w przed ostatni weekend wakacji w gminie Wiśniowa hucznie obchodzi się dożynki. Są one uwieńczeniem ciężkiej pracy oraz zbiorów rolników z wszystkich miejscowości leżących na terenie gminy.

Dni Wiśniowej 2011
2011-08-24
W dniach 23 i 24 lipca 2011r. w gminie Wiśniowa odbyła się impreza pt. „Dni Wiśniowej 2011”. Organizatorem imprezy była Gmina Wiśniowa. Bogaty i przemyślany program imprezy spowodował iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie niezależnie od wieku i zainteresowań.

Strona << 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 >>

<< >>