Konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”
2011-10-28
Chcąc dostarczyć naszym przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych, wypływających z piękna poznanych utworów literackich, w dniu 06.10.2011 r. o godz. 10.00 w ZPO Przedszkolu Samorządowym w Wiśniowej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa dzieciom”.


Wspomnień czar…
2011-10-14
W dniu 3 października 2011 r. odbyło się niezwykłe spotkanie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Glichowie z panią Zofią Majchrzyk. Pani Zofia urodziła się w Zasani. Uczęszczała do szkoły średniej w Krakowie, gdzie rozpoczęła działalność konspiracyjną. Przygotowywała się do pomocy rannym w czasie II wojny światowej i została sanitariuszką wojenną w szpitalu polowym w Glichowie. W trakcie spotkania pani Zofia opowiadała o swojej pracy w czasie wojny i trudach z nią związanych, a także wyzwaniach, które okres wojny stawiał przed młodymi ludźmi. Niewątpliwie historia pani Zofii wzruszyła wszystkich obecnych na spotkaniu i skłoniła do głębokiej refleksji. Spotkanie z sanitariuszką wojenną było niezwykłym przeżyciem dla dzieci, którym jej historia przybliżyła realia życia w czasach tak dla nich odległych.


Aplikujemy o środki na kanalizację
2011-10-14
Gmina Wiśniowa w 2011r. będzie aplikowała o współfinansowanie projektu pn. „Zwiększenie dostępności sieci wodociągowo – kanalizacyjnej dla mieszkańców miejscowości Wiśniowa” w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, które zakłada rozbudowę wodociągu i kanalizacji w miejscowości Wiśniowa (nad basenem).

Wspólnie z województwem - Punkt Informacji Turystycznej
2011-10-14
Gmina Wiśniowa jako partner z Województwem Małopolskim realizuje projekt pn. „Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT)” współfinansowany z MRPO 2007-2013.


"Ziemia jest naszym domem i domem wszystkich żyjących"
2011-10-14
Gmina Wiśniowa w dniu 22 września 2011r. złożyła do Fundacja Bankowej im. Leopolda Kronenberga wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą "Ziemia jest naszym domem i domem wszystkich żyjących". Projekt dotyczyć będzie organizacji dodatkowych zajęć w placówkach oświatowych. Podstawa programowa zajęć oscylować będzie wokół aspektów środowiskowych, ekonomicznych i społecznych.


Obchody XXIX Sztafety Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh
2011-10-14
W dniu 19 września 2011 r. odbyła się organizowana corocznie XXIX Sztafeta Zwycięstwa Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh. W tym roku organizatorem sztafety był Miejsko Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.


Medal za długoletnie pożycie małżeńskie
2011-10-14
W dniu 11 września 2011 r. 6 par małżeńskich z terenu naszej gminy świętowało Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Jubilatów o godzinie 15 – tej, w kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Wiśniowej, Jubilaci przeszli wraz z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej, gdzie powitał ich Pan Wiesław Stalmach - Wójt Gminy Wiśniowa wraz z Panią Jolantą Wolak – Sekretarz Gminy Wiśniowa.


Piknik paralotniowy
2011-10-14
W dniu 11 września 2011 r. w słoneczne niedzielne popołudnie odbył się cyklicznie organizowany coroczny piknik paralotniowy. Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego.


Zawody sportowo pożarnicze
2011-10-14
W dniu 25.09.2011 w miejscowości Poznachowice Dolne przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięło 18 drużyn, w tym 9 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP). Zawody odbyły się przed licznie zgromadzoną publicznością, która gorąco dopingowała swoje drużyny. Komisję sędziowską powołał Zarząd Gminny ZOSP RP w Wiśniowej, a sędzią głównym zawodów został druh Józef Irzyk. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz sztafeta 500 m /MDP/. W ogólnej punktacji I miejsce zdobyła jednostka OSP w Lipniku i otrzymała Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniowa. Puchar wręczył Wójt Gminy – Pan Wiesław Stalmach.


II Turniej Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska
2011-10-14
W połowie września rozpoczęły się eliminacje gminne do 2 – giej edycji Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozgrywki odbywały się w 2 kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W pierwszych eliminacjach uczestniczyły 2 drużyny dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku – zarówno młodsza, jak i starsza grupa dziewcząt wygrała eliminacje w Myślenicach. W drugim etapie młodsze Andruski zajęły III miejsce i odpadły z dalszego udziału. Starsze zawodniczki wygrały II etap, a następnie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Tokarni zajęły II miejsce i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.


POZORY MYLĄ, DOWÓD NIE
2011-10-05
W bieżącym roku gmina Wiśniowa przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Pozory mylą, dowód nie”. Kampania organizowana jest przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego oraz Komendę Główną Policji pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. Głównym jej celem jest aktywizacja środowisk lokalnych i budowanie obywatelskiej koalicji sprzeciwu wobec sprzedaży alkoholu niepełnoletnim. Organizatorzy planują dotarcie do jak największej liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, przeszkolenie wszystkich sprzedawców, edukację rodziców poprzez dostarczenie im materiałów informacyjnych oraz zorganizowanie młodym ludziom alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Do akcji włączone i zaktywizowane będą kluby, stowarzyszenia i organizacje młodzieżowe działające na terenie gminy Wiśniowa.


Węglówka- Sprzątanie Świata
2011-10-03
W sobotę, 24 września w Węglówce odbyło się zainicjowane i zorganizowane przez Duszpasterzy oraz Grupę Młodzieżową Sprzątanie Świata. W związku z odbywającymi się w całej Polsce podobnymi akcjami, postanowiono aby i Węglówka dzięki pomocy wszystkich chętnych troszeczkę wypiękniała, dlatego na zaproszenie Ks. Proboszcza odpowiedziało wiele osób, zarówno starszych, jak i dzieci oraz młodzież szkolna. W sumie w akcji wzięło udział prawie 70 osób.


I Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego - „Beskidzka Podkówecka”
2011-09-29
18 września 2011 roku amfiteatr w Parku im. Małachowskich w Dobrej rozbrzmiewał piękną muzyką, pieśniami i tańcami uczestników I Festiwalu Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego ”Beskidzka Podkóweczka”. Festiwal ma na celu kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej, tradycji grup tworzących i działających na terenie Beskidu Wyspowego.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
2011-09-21
W dniu 1 września jak co roku rozpoczął się nowy rok szkolny i będzie trwać do 29 czerwca 2012 roku. W Wiśniowej nowy rok szkolny uczniowie rozpoczęli od mszy świętej po której udali się na Halę sportową gdzie Dyrektor Pan mgr Krzysztof Głowacki dokonał uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.


Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” na Dożynkach Powiatowych w Dobczycach
2011-09-21
W niedzielne popołudnie dnia 28 sierpnia 2011 roku Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej „Bądźmy Razem” wzięło udział w Dożynkach Powiatowych organizowanych w tym roku w Dobczycach.


Strona << 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.