NO PROMIL - NO PROBLEM
2011-10-28
26 października 2011 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Lipniku ze wsparciem policji wyszli na ulice Wiśniowej i Lipnika, by zaprotestować przeciw pijanym kierowcom.


Rallysprint Wiśniowa 2011
2011-10-28
W niedzielę 23 października w Wiśniowej oraz w Dobczycach odbyły się III eliminacje o Puchar Motosport Myślenice. W zawodach udział wzięło 57 załóg. W klasyfikacji generalnej imprezy zwyciężyli: Marek Solarz/Zięba Maciej jadący Renault Clio, 2 miejsce Głuszczyk Marcin/Szafran Małgorzata w Citroenie Saxo, podium uzupełnili Filipowski Sebastian/Bień Mateusz - Peugeot 106. Puchary wręczył prezes Klubu MotoSport Myślenice Pan Stanisław Skałka wraz z wójtem gminy Wiśniowa Panem Wiesławem Stalmachem.


Janina Czaja patronką Biblioteki Publicznej Gminy Wiśniowa
2011-10-28
W dniu 15.10.2011 r. w Wiśniowej odbyła się bardzo ważna uroczystość otwarcia, poświęcenia i nadania imienia Janiny Czaja Bibliotece Publicznej Gminy Wiśniowa.


8 FESTIWAL TEATRÓW WIEJSKICH W WIŚNIOWEJ
2011-10-28
W niedzielę 16 października 2011 r. odbył się w Wiśniowej 8 Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej a patronat medialny nad festiwalem objęli: "Gazeta Myślenicka", "Goniec Myślenicki", Radio Alfa i Telewizja Polska Kraków. Dzięki festiwalowi, który zgromadził 9 grup teatralnych z Małopolski i miał charakter konkursu, można się było dowiedzieć, jak dawniej żyli mieszkańcy naszego regionu.


Konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”
2011-10-28
Chcąc dostarczyć naszym przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych, wypływających z piękna poznanych utworów literackich, w dniu 06.10.2011 r. o godz. 10.00 w ZPO Przedszkolu Samorządowym w Wiśniowej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa dzieciom”.


Wspomnień czar…
2011-10-14
W dniu 3 października 2011 r. odbyło się niezwykłe spotkanie uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Glichowie z panią Zofią Majchrzyk. Pani Zofia urodziła się w Zasani. Uczęszczała do szkoły średniej w Krakowie, gdzie rozpoczęła działalność konspiracyjną. Przygotowywała się do pomocy rannym w czasie II wojny światowej i została sanitariuszką wojenną w szpitalu polowym w Glichowie. W trakcie spotkania pani Zofia opowiadała o swojej pracy w czasie wojny i trudach z nią związanych, a także wyzwaniach, które okres wojny stawiał przed młodymi ludźmi. Niewątpliwie historia pani Zofii wzruszyła wszystkich obecnych na spotkaniu i skłoniła do głębokiej refleksji. Spotkanie z sanitariuszką wojenną było niezwykłym przeżyciem dla dzieci, którym jej historia przybliżyła realia życia w czasach tak dla nich odległych.


Aplikujemy o środki na kanalizację
2011-10-14
Gmina Wiśniowa w 2011r. będzie aplikowała o współfinansowanie projektu pn. „Zwiększenie dostępności sieci wodociągowo – kanalizacyjnej dla mieszkańców miejscowości Wiśniowa” w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”, które zakłada rozbudowę wodociągu i kanalizacji w miejscowości Wiśniowa (nad basenem).

Wspólnie z województwem - Punkt Informacji Turystycznej
2011-10-14
Gmina Wiśniowa jako partner z Województwem Małopolskim realizuje projekt pn. „Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT)” współfinansowany z MRPO 2007-2013.


"Ziemia jest naszym domem i domem wszystkich żyjących"
2011-10-14
Gmina Wiśniowa w dniu 22 września 2011r. złożyła do Fundacja Bankowej im. Leopolda Kronenberga wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą "Ziemia jest naszym domem i domem wszystkich żyjących". Projekt dotyczyć będzie organizacji dodatkowych zajęć w placówkach oświatowych. Podstawa programowa zajęć oscylować będzie wokół aspektów środowiskowych, ekonomicznych i społecznych.


Obchody XXIX Sztafety Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh
2011-10-14
W dniu 19 września 2011 r. odbyła się organizowana corocznie XXIX Sztafeta Zwycięstwa Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh. W tym roku organizatorem sztafety był Miejsko Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.


Medal za długoletnie pożycie małżeńskie
2011-10-14
W dniu 11 września 2011 r. 6 par małżeńskich z terenu naszej gminy świętowało Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Po uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Jubilatów o godzinie 15 – tej, w kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Wiśniowej, Jubilaci przeszli wraz z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej, gdzie powitał ich Pan Wiesław Stalmach - Wójt Gminy Wiśniowa wraz z Panią Jolantą Wolak – Sekretarz Gminy Wiśniowa.


Piknik paralotniowy
2011-10-14
W dniu 11 września 2011 r. w słoneczne niedzielne popołudnie odbył się cyklicznie organizowany coroczny piknik paralotniowy. Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego.


Zawody sportowo pożarnicze
2011-10-14
W dniu 25.09.2011 w miejscowości Poznachowice Dolne przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięło 18 drużyn, w tym 9 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP). Zawody odbyły się przed licznie zgromadzoną publicznością, która gorąco dopingowała swoje drużyny. Komisję sędziowską powołał Zarząd Gminny ZOSP RP w Wiśniowej, a sędzią głównym zawodów został druh Józef Irzyk. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz sztafeta 500 m /MDP/. W ogólnej punktacji I miejsce zdobyła jednostka OSP w Lipniku i otrzymała Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniowa. Puchar wręczył Wójt Gminy – Pan Wiesław Stalmach.


II Turniej Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska
2011-10-14
W połowie września rozpoczęły się eliminacje gminne do 2 – giej edycji Turnieju Orlika O Puchar Premiera Donalda Tuska. Rozgrywki odbywały się w 2 kategoriach wiekowych 10-11 lat oraz 12-13 lat. W pierwszych eliminacjach uczestniczyły 2 drużyny dziewcząt UKS „Andrusy” w Lipniku – zarówno młodsza, jak i starsza grupa dziewcząt wygrała eliminacje w Myślenicach. W drugim etapie młodsze Andruski zajęły III miejsce i odpadły z dalszego udziału. Starsze zawodniczki wygrały II etap, a następnie w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Tokarni zajęły II miejsce i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego.


POZORY MYLĄ, DOWÓD NIE
2011-10-05
W bieżącym roku gmina Wiśniowa przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Pozory mylą, dowód nie”. Kampania organizowana jest przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego oraz Komendę Główną Policji pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. Głównym jej celem jest aktywizacja środowisk lokalnych i budowanie obywatelskiej koalicji sprzeciwu wobec sprzedaży alkoholu niepełnoletnim. Organizatorzy planują dotarcie do jak największej liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, przeszkolenie wszystkich sprzedawców, edukację rodziców poprzez dostarczenie im materiałów informacyjnych oraz zorganizowanie młodym ludziom alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Do akcji włączone i zaktywizowane będą kluby, stowarzyszenia i organizacje młodzieżowe działające na terenie gminy Wiśniowa.


Strona << 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 >>


<< >>Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.